Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » „Anioły do mnie wysyłaj...”


Czwartek, 29.09.2022

„Anioły do mnie wysyłaj...”
Dziś Kościół wspomina Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała, a już w niedzielę – przypadnie wspomnienie Aniołów Stróżów. Na antenie Radia Jasna Góra tematyka „anielska” jest obecna w cyklicznej formie od września, w jesienno-zimowej ramówce programowej.

„Razem z Aniołami” – to audycja pod redakcją s. Kamili Nowickiej ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Kim są Anioły, jaki mają wpływ na nasze życie, w jaki sposób towarzyszą nam w codziennych sprawach – o tym s. Kamila rozmawia co tydzień ze swoimi gośćmi.

A dziś także rozpoczyna się triduum przed wspomnieniem Świętych Aniołów Stróżów, obchodzonym 2 października. „Dla nas, Sióstr od Aniołów, jest to największa uroczystość w Zgromadzeniu, święto patronalne – tłumaczy nasza redakcyjna koleżanka s. Kamila Nowicka - Aby jeszcze bardziej poznać Aniołów, a dzięki temu mocniej się z nimi zaprzyjaźnić, proponujemy triduum ‘Razem z Aniołami’”.

Przez trzy dni: w czwartek, piątek i sobotę na Facebooku Sióstr od Aniołów będą udostępniane audycje radiowe pod redakcją s. Kamili, realizowane w Radiu Jasna Góra, a z nich będzie można dowiedzieć się, czym jest nauka nazywana angelologią, kim są Aniołowie i jakie jest ich posłannictwo.

W niedzielę, 2 października, kiedy w Kościele przypada wspomnienie Aniołów Stróżów, s. Kamila Nowicka serdecznie zaprasza do wysłuchania premierowej audycji o g. 17:15, dedykowanej właśnie naszemu osobistemu Aniołowi Stróżowi.

Audycje „Razem z Aniołami” są emitowane w Radiu Jasna Góra w każdą niedzielę o g. 17:15, powtórki: w poniedziałek o 11:40 i 23:30 oraz środę o 4:00.

Autor: DR / s.KN

Zobacz również

Paulińskie rozmowy o powołaniu - kolejny film z cyklu #PoBratersku

Paulińskie rozmowy o powołaniu - kolejny film z cyklu #PoBratersku

Niedziela, 04.12.2022

W cyklu  #PoBratersku w sieci w ostatnich dniach ukazał się kolejny film z paulinami i o paulinach. O swoim powołaniu, życiu zakonnym i byciu paulinem, rozmawiają o. Andrzej Grad i o. Tomasz Chmielewski. Nagranie video powstało przy okazji jesiennych rekolekcji paulińskich na Bachledówce k. Zakopanego.

Projekt internetowy #PoBratersku jest inicjatywą działającej przy Zakonie Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika grupy ds. powołań, która ma ukazywać sens i piękno życia zakonnego tym, którzy znajdują się poza klasztornymi murami.

Autor: DR / AN

AdoMiS –  akcja Papieskich Dzieł Misyjnych

AdoMiS – akcja Papieskich Dzieł Misyjnych

Piątek, 02.12.2022

Adoptuj Misyjnych Seminarzystów - to akcja Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, trwająca od 10 lat. Dziś na antenie Radia Jasna Góra o akcji AdoMiS opowiadał ks. Maciej Będziński, dyrektor PDM w Polsce. Celem akcji jest wsparcie duchowe i materialne przyszłych kapłanów w krajach misyjnych.

Autor: DR

Adwent - czas przygotowania na przyjście Jezusa

Adwent - czas przygotowania na przyjście Jezusa

Czwartek, 01.12.2022

O znaczeniu i symbolice adwentu mówiliśmy dziś w „Rozmowie poranka”. Gościem Marcina Bernasia była s. dr Iwona Kopacz, liturgistka, redaktor naczelny miesięcznika liturgicznego „Od Słowa do Życia” i biuletynu liturgicznego „Dzień Pański”. Jak podkreślała, czas adwentu jest przygotowaniem na spotkanie z Chrystusem.

Autor: DR

Dobry czas na „Remont Małżeński”

Dobry czas na „Remont Małżeński”

Środa, 30.11.2022

Na „Remont Małżeński” zapraszali na naszej antenie Maria i Jakub Kupczykowie ze Wspólnoty Rodzin Emaus w Częstochowie. Jak tłumaczyli w rozmowie z Marcinem Bernasiem, to trzydniowe rekolekcje połączone z czasem pracy nad relacją małżeńską. „Remont” rozpoczyna się już w najbliższy piątek, 2 grudnia w Kościele Akademickim przy ul. Kilińskiego 132 w Częstochowie. Radio Jasna Góra od kilku lat ma patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: DR

Spotkanie w 640. rocznicę obecności Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

Spotkanie w 640. rocznicę obecności Cudownego Obrazu na Jasnej Górze

Wtorek, 29.11.2022

Refleksja nad jasnogórskim dziedzictwem, zwłaszcza w myśli i nauczaniu bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego stanie się tematem „Spotkań jasnogórskich”, które zaplanowano na dzisiejszy wieczór o godz. 18:30 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. To wydarzenie, nad którym objęliśmy patronat medialny, będziemy dla Państwa transmitować na antenie Radia Jasna Góra. W „Rozmowie poranka” gościem Marcina Bernasia był Kamil Sulej, prezes Fundacji Civitas Christiana, współorganizator wydarzenia.

Autor: DR

Płyta tygodnia - Remigiusz Szuman - Niewidzialność - Chwila

Płyta tygodnia - Remigiusz Szuman - Niewidzialność - Chwila

Wtorek, 29.11.2022

Twórcą Niewidzialności jest niewidomy od urodzenia muzyk i autor tekstów Remigiusz Szuman. Chwila to pierwsza długogrająca płyta Niewidzialności.

Autor: PG