Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Będzie z Mocą – zaproszenie na koncert zespołu IMPAST


Czwartek, 22.09.2022

Będzie z Mocą – zaproszenie na koncert zespołu IMPAST
W ostatnią niedzielę września (25.09) o godzinie 18:00, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, odbędzie się koncert promocyjny nowej płyty zespołu IMPAST - „Na nieboskłonie”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Jak powiedziała, w radiowej „rozmowie poranka”, Aleksandra Kowalska – wokalistka i autorka tekstów piosenek, pandemia mocno opóźniła realizację nowej płyty, jak również wprowadziła dużo zmian w składzie osobowym zespołu.

O tym skąd artyści czerpali inspirację do napisania piosenek, opowiadała nam wokalistka:

Wielu spośród obecnych i byłych członków zespołu to artyści plastycy. Malarskie inspiracje mają swoje odbicie w nazwie zespołu, którą można rozwinąć w następujący sposób: I – inwencja, M – miłość, P – prawda, A – artyzm, S – serce, T – twórczość.
Dla zespołu nie liczy się rywalizacja na scenie muzycznej, podkreślał gitarzysta Sebastian Kostrzewa.

Na nadchodzącym koncercie oprócz tradycyjnej poezji śpiewanej pojawi się dużo mocnych brzmień i mnóstwo pozytywnej energii. W koncercie wystąpią również zaproszeni goście w tym członkowie zespołu 77FM. Honorowym patronem koncertu i płyt jest arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski. Natomiast patronem medialnym jest m.in. Radio Jasna Góra.

Więcej o projektach zespołu IMPAST w Radiu Jasna Góra:

Na Nieboskłonie - płyta zespołu Impast

Na Nieboskłonie - płyta zespołu Impast

Autor: JC/AN

Zobacz również

„Koronka na ulicach miast świata” - dziś o godz. 15:00

„Koronka na ulicach miast świata” - dziś o godz. 15:00

Środa, 28.09.2022

Koronka do Bożego Miłosierdzia zostanie dziś odmówiona na ulicach, skwerach, skrzyżowaniach i placach wsi i miast w całej Polsce. To kolejny rok akcji „Koronka na ulicach miast świata”, organizowanej przez wspólnotę Iskra.

Od kilku lat w inicjatywę włącza się Radio Jasna Góra – razem z naszymi słuchaczami odmawiamy modlitwę w wyznaczonym miejscu. Dziś zapraszamy Państwa – tych, którzy mogą przyjść - do wspólnej modlitwy przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Alei H. Sienkiewicza w Częstochowie. Dla pozostałych osób zaplanowaliśmy transmisję o godz. 15.00 na antenie Radia Jasna Góra. Koronkę poprowadzą: o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra oraz red. Dariusz Ciszewski.

Autor: DR

Noc Księgarń - także w częstochowskiej Księgarni św. Pawła

Noc Księgarń - także w częstochowskiej Księgarni św. Pawła

Wtorek, 27.09.2022

4. Ogólnopolska Noc Księgarń odbędzie się w tym roku w piątek, 7 października. Księgarnie w całej Polsce otworzą się nocą, lub pozostaną do dyspozycji miłośników książek do późnych godzin wieczornych. Również częstochowska Księgarnia św. Pawła włącza się po raz kolejny w tę akcję. W swojej cotygodniowej audycji „Goście z wydawnictwa” Agata Nalichowska gościła Joannę Gawędę i ks. Cypriana Kostrzewę z Edycji św. Pawła.

Autor: DR

Płyta tygodnia - Paweł Łowicki Band - Tylko czas

Płyta tygodnia - Paweł Łowicki Band - Tylko czas

Poniedziałek, 26.09.2022

Płyta Tylko Czas to kompilacja różnych gatunków muzycznych wynikających z „zapotrzebowania” pomysłu muzycznego na tekst i odwrotnie. Usłyszmy tu folk, blues, rock a nawet alternative.

Autor: PG

Matka mojego Pana przychodzi do mnie

Matka mojego Pana przychodzi do mnie

Piątek, 23.09.2022

Na wyjątkowe spotkanie z Maryją i jej Synem zaprasza Jasnogórska Rodzina Różańcowa. Od 29 września do 2 października w częstochowskim sanktuarium odbędzie się otwarte spotkanie formacyjne pod hasłem „Matka mojego Pana przychodzi do mnie”.

Autor: AN

Trzy muzyczne oblicza wiary

Trzy muzyczne oblicza wiary

Piątek, 23.09.2022

Instytut Rozwoju Sztuki i Radio Jasna Góra zapraszają na niezwykłe koncerty muzyki sakralnej trzech nurtów chrześcijaństwa.

Autor: ib

Powrót na szlak paulińskich klasztorów

Powrót na szlak paulińskich klasztorów

Środa, 21.09.2022

Średniowieczny zamek, znikające trumny i uprawa roli. Czy do tego sprowadzić możemy historię Oporowa, niewielkiej wioski położonej nad rzeką Słudwią? Co sprawiło, że w tym miejscu znajduje się jedna z „ambasad Jasnej Góry” – klasztor paulinów?

Autor: AN