Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Chrystus - najlepszy pedagog - XII Tydzień Wychowania Katolickiego


Czwartek, 15.09.2022

Chrystus - najlepszy pedagog - XII Tydzień Wychowania Katolickiego
Dzieci pierwszokomunijne, uczniowie szkół katolickich, maturzyści. Wszystkie te grupy przybywają na Jasną Górę by powierzać się Matce Bożej. Towarzyszą im rodzice, nauczyciele i katecheci, którzy sami zmagają się z pytaniem „jak przygotować podopiecznych do życia w świecie, w którym co chwilę pojawiają się nowe wyzwania?”.

Odpowiedzi starają się udzielić organizatorzy tegorocznego Tygodnia Wychowania Katolickiego. Wśród nich ks. dr Marek Studenski z Komisji Wychowania KEP, który był gościem Radia Jasna Góra:

Patronem 12. edycji Tygodnia Wychowania Katolickiego jest święty arcybiskup Józef Bilczewski.

Na antenie Radia Jasna Góra ks. Marek Studenski opowiadał, jak te rady zostały przełożone na język współczesnej pedagogiki i co znalazło się w materiałach na Tydzień Wychowania.

XII Tydzień Wychowania, organizowany jest od 2011 roku przez Komisję Wychowania KEP i Radę Szkół Katolickich. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w niedzielę, 11 września i potrwa do soboty, 17 września. Jej myślą przewodnią są słowa Jezusa: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6).

Całość rozmowy z ks. dr Markiem Studenskim dostępna w zakładce - Rozmowy z pielgrzymami .

Autor: AN

Zobacz również

„Anioły do mnie wysyłaj...”

„Anioły do mnie wysyłaj...”

Czwartek, 29.09.2022

Dziś Kościół wspomina Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała, a już w niedzielę – przypadnie wspomnienie Aniołów Stróżów. Na antenie Radia Jasna Góra tematyka „anielska” jest obecna w nowej formule od września, w jesienno-zimowej ramówce programowej. „Razem z Aniołami” – to audycja pod redakcją s. Kamili Nowickiej ze zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Kim są Anioły, jaki mają wpływ na nasze życie, w jaki sposób towarzyszą nam w codziennych sprawach – o tym w s. Kamila rozmawia co tydzień ze swoją współsiostrą Marią Druch. A dziś także rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem Świętych Aniołów Stróżów, które obchodzimy 2 października.

Autor: DR / s.KN

„Koronka na ulicach miast świata” - dziś o godz. 15:00

„Koronka na ulicach miast świata” - dziś o godz. 15:00

Środa, 28.09.2022

Koronka do Bożego Miłosierdzia zostanie dziś odmówiona na ulicach, skwerach, skrzyżowaniach i placach wsi i miast w całej Polsce. To kolejny rok akcji „Koronka na ulicach miast świata”, organizowanej przez wspólnotę Iskra.

Od kilku lat w inicjatywę włącza się Radio Jasna Góra – razem z naszymi słuchaczami odmawiamy modlitwę w wyznaczonym miejscu. Dziś zapraszamy Państwa – tych, którzy mogą przyjść - do wspólnej modlitwy przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Alei H. Sienkiewicza w Częstochowie. Dla pozostałych osób zaplanowaliśmy transmisję o godz. 15.00 na antenie Radia Jasna Góra. Koronkę poprowadzą: o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra oraz red. Dariusz Ciszewski.

Autor: DR

Noc Księgarń - także w częstochowskiej Księgarni św. Pawła

Noc Księgarń - także w częstochowskiej Księgarni św. Pawła

Wtorek, 27.09.2022

4. Ogólnopolska Noc Księgarń odbędzie się w tym roku w piątek, 7 października. Księgarnie w całej Polsce otworzą się nocą, lub pozostaną do dyspozycji miłośników książek do późnych godzin wieczornych. Również częstochowska Księgarnia św. Pawła włącza się po raz kolejny w tę akcję. W swojej cotygodniowej audycji „Goście z wydawnictwa” Agata Nalichowska gościła Joannę Gawędę i ks. Cypriana Kostrzewę z Edycji św. Pawła.

Autor: DR

Płyta tygodnia - Paweł Łowicki Band - Tylko czas

Płyta tygodnia - Paweł Łowicki Band - Tylko czas

Poniedziałek, 26.09.2022

Płyta Tylko Czas to kompilacja różnych gatunków muzycznych wynikających z „zapotrzebowania” pomysłu muzycznego na tekst i odwrotnie. Usłyszmy tu folk, blues, rock a nawet alternative.

Autor: PG

Matka mojego Pana przychodzi do mnie

Matka mojego Pana przychodzi do mnie

Piątek, 23.09.2022

Na wyjątkowe spotkanie z Maryją i jej Synem zaprasza Jasnogórska Rodzina Różańcowa. Od 29 września do 2 października w częstochowskim sanktuarium odbędzie się otwarte spotkanie formacyjne pod hasłem „Matka mojego Pana przychodzi do mnie”.

Autor: AN

Trzy muzyczne oblicza wiary

Trzy muzyczne oblicza wiary

Piątek, 23.09.2022

Instytut Rozwoju Sztuki i Radio Jasna Góra zapraszają na niezwykłe koncerty muzyki sakralnej trzech nurtów chrześcijaństwa.

Autor: ib