Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”


Niedziela, 14.08.2022

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”
Popularny program telewizyjny „Między Ziemią a Niebem” nadawany był dziś z Jasnej Góry. O Sanktuarium i pieszym pielgrzymowaniu opowiadali przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski i rzecznik prasowy o. Michał Bortnik. Była także chwila na prezentację Radia Jasna Góra - o specyfice posługi rozgłośni sanktuaryjnej opowiadała nasza dziennikarka Agata Nalichowska.

Program z Jasnej Góry prowadziła Paulina Guzik, z która rozmawiała Jolanta Kobojek. „Od wielu lat chciałam przyjechać tutaj, na Jasną Górę. Kiedy był problem ze sprowadzeniem gości na 15 sierpnia do Warszawy, bo wszyscy byli w Częstochowie, wtedy mówiłam – trzeba jechać na Jasną Górę, to jest miejsce, skąd trzeba zrobić program w okolicach 15 sierpnia. I Bogu dzięki, w tym roku się udało. Rzeczywiście, jest to miejsce niezwykłe, tutaj czuć tę wspaniałą atmosferę. Pamiętam, jak sama wchodziłam z pielgrzymką – jaka to jest radość, więc bardzo się cieszę, że możemy tutaj być z pielgrzymami” - powiedziała Paulina Guzik.

Agata Nalichowska podczas wejścia „na żywo” przypomniała, że Radio Jasna Góra powstało w 1995 roku, i od samego początku miało być głosem z Jasnej Góry, tym medium, które łączy ludzi z każdego zakątka świata z Matką Bożą Jasnogórską. Realizuje tę misje do dziś - transmitując Msze święte, nabożeństwa, Apele Jasnogórskie. Ale to, co jest najbardziej wartościowe, to świadectwa pielgrzymów, którzy przybywają na Jasną Górę. Szczególnie w miesiącach letnich, w czasie pieszego pielgrzymowania to spotkaniom z nimi całkowicie podporządkowujemy radiową ramówkę.

Program „Między Ziemią a Niebem” powstaje w ramach Redakcji Programów Katolickich Telewizji Polskiej. Warto dodać, że od jej nowym kierownikiem jest o. Michał Legan, paulin, do niedawna posługujący w Radiu Jasna Góra - za tydzień o. Michał będzie gościem programu.Autor: DR

Zobacz również

„Anioły do mnie wysyłaj...”

„Anioły do mnie wysyłaj...”

Czwartek, 29.09.2022

Dziś Kościół wspomina Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała, a już w niedzielę – przypadnie wspomnienie Aniołów Stróżów. Na antenie Radia Jasna Góra tematyka „anielska” jest obecna w nowej formule od września, w jesienno-zimowej ramówce programowej. „Razem z Aniołami” – to audycja pod redakcją s. Kamili Nowickiej ze zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Kim są Anioły, jaki mają wpływ na nasze życie, w jaki sposób towarzyszą nam w codziennych sprawach – o tym w s. Kamila rozmawia co tydzień ze swoją współsiostrą Marią Druch. A dziś także rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem Świętych Aniołów Stróżów, które obchodzimy 2 października.

Autor: DR / s.AN

„Koronka na ulicach miast świata” - dziś o godz. 15:00

„Koronka na ulicach miast świata” - dziś o godz. 15:00

Środa, 28.09.2022

Koronka do Bożego Miłosierdzia zostanie dziś odmówiona na ulicach, skwerach, skrzyżowaniach i placach wsi i miast w całej Polsce. To kolejny rok akcji „Koronka na ulicach miast świata”, organizowanej przez wspólnotę Iskra.

Od kilku lat w inicjatywę włącza się Radio Jasna Góra – razem z naszymi słuchaczami odmawiamy modlitwę w wyznaczonym miejscu. Dziś zapraszamy Państwa – tych, którzy mogą przyjść - do wspólnej modlitwy przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Alei H. Sienkiewicza w Częstochowie. Dla pozostałych osób zaplanowaliśmy transmisję o godz. 15.00 na antenie Radia Jasna Góra. Koronkę poprowadzą: o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra oraz red. Dariusz Ciszewski.

Autor: DR

Noc Księgarń - także w częstochowskiej Księgarni św. Pawła

Noc Księgarń - także w częstochowskiej Księgarni św. Pawła

Wtorek, 27.09.2022

4. Ogólnopolska Noc Księgarń odbędzie się w tym roku w piątek, 7 października. Księgarnie w całej Polsce otworzą się nocą, lub pozostaną do dyspozycji miłośników książek do późnych godzin wieczornych. Również częstochowska Księgarnia św. Pawła włącza się po raz kolejny w tę akcję. W swojej cotygodniowej audycji „Goście z wydawnictwa” Agata Nalichowska gościła Joannę Gawędę i ks. Cypriana Kostrzewę z Edycji św. Pawła.

Autor: DR

Płyta tygodnia - Paweł Łowicki Band - Tylko czas

Płyta tygodnia - Paweł Łowicki Band - Tylko czas

Poniedziałek, 26.09.2022

Płyta Tylko Czas to kompilacja różnych gatunków muzycznych wynikających z „zapotrzebowania” pomysłu muzycznego na tekst i odwrotnie. Usłyszmy tu folk, blues, rock a nawet alternative.

Autor: PG

Matka mojego Pana przychodzi do mnie

Matka mojego Pana przychodzi do mnie

Piątek, 23.09.2022

Na wyjątkowe spotkanie z Maryją i jej Synem zaprasza Jasnogórska Rodzina Różańcowa. Od 29 września do 2 października w częstochowskim sanktuarium odbędzie się otwarte spotkanie formacyjne pod hasłem „Matka mojego Pana przychodzi do mnie”.

Autor: AN

Trzy muzyczne oblicza wiary

Trzy muzyczne oblicza wiary

Piątek, 23.09.2022

Instytut Rozwoju Sztuki i Radio Jasna Góra zapraszają na niezwykłe koncerty muzyki sakralnej trzech nurtów chrześcijaństwa.

Autor: ib