Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Z trasy 311. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej


Sobota, 06.08.2022

Z trasy 311. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej
311. Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę wyruszyła w drogę! Specjalnie dla Państwa transmitowaliśmy na antenie Radia Jasna Góra poranną Mszę św. z Warszawy pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, a z wyruszającymi na trasę pątnikami WPP rozmawiali Agata Nalichowska i o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra.

O krótką refleksję dotyczącą odradzania się pielgrzymowania po pandemii, nasza radiowa wysłanniczka poprosiła kard. Kazimierza Nycza. „Bogu dzięki, pielgrzymowanie wraca powoli do normy – to znaczy, że ludziom jest to potrzebne” – powiedział metropolita warszawski. Podkreślił też, jak ważną w tym roku intencją jest modlitwa o pokój:

W drogę – po raz pierwszy jako przewodnik grupy 15. Purpurowej – wyruszył tegoroczny neoprezbiter o. Tadeusz Iwaszczyszyn. Z jakimi przemyśleniami i nadziejami idzie na pielgrzymkę?

Przypominamy, że nasz radiowy duszpasterz o. Jakub Szymczycha, wraz z pielgrzymami grupy 15. Srebrnej, zabrał ze sobą w trasę Państwa intencje, które zgłaszaliście w ramach duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę. „To ogromna łaska, ale i ogromna odpowiedzialność nieść te intencje” - powiedział o. Jakub przed wyjściem pielgrzymki w trasę:

Wszystkie rozmowy z wyruszającymi na trasę pątnikami WPP są dostępne w zakładce „Rozmowy z pielgrzymami” na naszej radiowej stronie. A dziś jeszcze usłyszycie je Państwo dwa razy – w wieczornej, półgodzinnej „Panoramie reporterskiego dnia” o godz. 22:00, oraz nad ranem, w powtórce, o godz. 4:00.

homilia kard. Kazimierza Nycza:


Na naszej stronie można także odsłuchać piątkowy „Wakacyjny temat dnia” o tegorocznej Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej - Agata Nalichowska rozmawiała z głównym przewodnikiem o. Krzysztofem Wendlikiem.

Ponieważ wielu z Państwa zapisało się i podało swoje intencje do tegorocznego duchowego pielgrzymowania, chcemy więc dać Wam możliwość radiowego uczestnictwa w tej pielgrzymce. Dwa razy dziennie - rano i wieczorem - począwszy od dziś, od 6 sierpnia, emitować będziemy:

- konferencje na dany dzień, przygotowaną na trasę tegorocznej WPP przez biblistkę Danutę Piekarz, wykładowcę na Uniwersytecie Papieskim JPII;

- treść rozważania nowennowego, przygotowanego przez paulina o. Marka Tomczyka, długoletniego przewodnika głównego Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej
/do odsłuchania także w zakładce na naszej stronie - 311. Warszawska Pielgrzymka Piesza/

Autor: DR

Zobacz również

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Piątek, 19.08.2022

Już wkrótce na Jasną Górę wyruszają dwie piesze pielgrzymki związane z paulinami – z Wielgomłyn i z Wieruszowa. Obie grupy będą wędrować pod przewodnictwem paulinów, a dotrą na Jasną Górę na odpust Matki Bożej Jasnogórskiej. I właśnie o tych pielgrzymkach, ale także o paulińskiej posłudze i szczególnych miejscach, gdzie przyszło im ją pełnić – dzisiejszy „Wakacyjny temat dnia” przygotował o. Andrzej Grad.

Autor: DR

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Czwartek, 18.08.2022

Choć na co dzień nie noszą kolczugi i hełmu, to w każdej chwili postępują według rycerskiego kodeksu honorowego. Ich misją jest „zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną”. Gośćmi Radia Jasna Góra były dziś damy i rycerze „od świętego Maksymiliana”, którzy do najmłodszych słuchaczy skierowali zaproszenie do uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie.

Autor: AN

Płyta tygodnia - Omen - o3

Płyta tygodnia - Omen - o3

Środa, 17.08.2022

W twórczości grupy pojawiają się utwory, inspirowane chrześcijaństwem, chociaż muzycy nie identyfikują się jako twórcy tego nurtu muzycznego.

Autor: PG

Nigdy więcej wojny!

Nigdy więcej wojny!

Wtorek, 16.08.2022

Wojna to piekło. Informacje z frontu nie mogą stać się jednym z wielu "powiadomień" na naszych smartfonach. O sytuacji na Ukrainie i o wielkim długu wdzięczności zaciągniętym u Polaków w rozmowie z Jolantą Kobojek opowiadał biskup Radosław Zmitrowicz OMI.

Autor: AN

Listy do Maryi? Doręczono!

Listy do Maryi? Doręczono!

Niedziela, 14.08.2022

Intencje duchowych pielgrzymów 311. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej dotarły bezpiecznie na Jasną Górę w plecaku paulina o. Jakuba Szymczychy. Przewodnik grupy „15. Srebrnej” zapewnił, że każdy „list do Matki Bożej” został omodlony przez pątników w czasie 9-dniowej wędrówki z Warszawy do częstochowskiego Sanktuarium.

Autor: AN/DR

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Niedziela, 14.08.2022

Popularny program telewizyjny „Między Ziemią a Niebem” nadawany był dziś z Jasnej Góry. O Sanktuarium i pieszym pielgrzymowaniu opowiadali przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski i rzecznik prasowy o. Michał Bortnik. Była także chwila na prezentację Radia Jasna Góra - o specyfice posługi rozgłośni sanktuaryjnej opowiadała nasza dziennikarka Agata Nalichowska.

Autor: DR