Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Ornat z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej w Islandii


Wtorek, 11.06.2019

Ornat z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej w Islandii
Z modlitwą dziękczynną za niedawną wizytę w parafii św. Jana Pawła II w Islandii na Jasną Górę przybyła poseł Lidia Burzyńska, przedstawicielka Komisji Łączności z Polakami. W Islandii świętowano 30.rocznicę pielgrzymki papieża z Polski i 5.rocznicę erygowania w Asbro parafii pod wezwaniem świętego naszego Rodaka.
- Za wielki zaszczyt poczytuję sobie, że dane mi było przekazać ornat z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, ofiarowany społeczności parafialnej przez Przeora Jasnej Góry - powiedziała poseł Burzyńska:

- Fakt, że cząstka Jasnej Góry, miejsca tak świętego dla Polaków, tak ukochanego przez Jana Pawła II na zawsze już trafia na maleńką wyspę pod kołem podbiegunowym, napełniła wzruszeniem wszystkich obecnych podczas tej uroczystości - dodała przedstawicielka polskiego Parlamentu:

Pielgrzymka Jana Pawła II na Islandię w 1989 r. miała ogromne znaczenie i przyczyniała się do znaczącego rozwoju tam katolicyzmu. Papież podczas swej wizyty powiedział znamienne słowa: 'Chociaż jest Was niewielu, dajecie mocne świadectwo wiernej wytrwałości, niezłomnej woli i nieugiętości, których źródłem jest znajomość Chrystusa'.

Przedstawicielka Komisji Łączności z Polakami podkreśla, że choć los rzuca naszych rodaków po całym świecie to wszędzie widać ich przywiązanie do korzeni, Polski obecnej w sercach, co nie tylko wzrusza, ale i utwierdza w przekonaniu, że Ojczyzna to coś więcej, niż skrawek lądu.

Autor: IT

Zobacz również

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Wianki, muszki i kolorowe plecaki

Czwartek, 02.07.2020

Z jednej z najstarszych świątyń w Polsce, z archikolegiaty Najświętszej Maryi Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie, z modlitwą dziękczynną za dar Pierwszej Komunii Świętej na Jasną Górę przybyła 12-osobowa grupa dzieci.

Autor: AN

Nauczyciele u Matki

Nauczyciele u Matki

Czwartek, 02.07.2020

83. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców trwa na Jasnej Górze. Odbywa się pod hasłem: „Świadkowie Prawdy” i nawiązuje do wielki postaci - św. Jana Pawła II i Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedstawiciele oświaty podkreślają, że choć polska szkoła jest dynamiczna i poddawana ciągłym zmianom, to doświadczenie tego roku dla wszystkich było wyzwaniem niespotykanym:

Autor: it

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną”  (Ps 105, 11)

„Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną” (Ps 105, 11)

Czwartek, 02.07.2020

Od poniedziałku w Sanktuarium trwają rekolekcje wakacyjne Jasnogórskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Kana". Nauki głosi paulin, o. Piotr Stanikowski, a tematem rozważań jest fragment Psalmu 105 - "Dam tobie ziemię Kanaan na waszą własność dziedziczną".

Autor: AN

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Neoprezbiterzy ze Szczecina

Środa, 01.07.2020

W ubiegłą sobotę archidiecezja szczecińsko - kamieńska powiększyła się o ośmiu nowych kapłanów. Dziś młodzi księża przybyli na Jasną Górę, by Maryi podziękować za otrzymany dar oraz zawierzyć swoje kapłaństwo.

Autor: IB

 Pszczyna wierna Matce Bożej

Pszczyna wierna Matce Bożej

Środa, 01.07.2020

Ze względu na panujący w kraju stan epidemii nie udało im się zorganizować pielgrzymki pieszej ale 1 lipca w dniu, w którym zwykle po pokonaniu 120 km i kliku dni wędrówki ukazywał im się szczyt wieży jasnogórskiej, przyjechali do Sanktuarium autokarem i prywatnymi samochodami.

Autor: IB

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli

Środa, 01.07.2020

Na Jasnej Górze w nieco zmienionej formie niż zwykle odbędzie się dwudniowa Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców. Rozpocznie ją dzisiejszy Apel w Kaplicy Matki Bożej, który poprowadzi bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

Autor: IB