Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania z Warszawską Pielgrzymką Pieszą!


Wtorek, 02.08.2022

Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania z Warszawską Pielgrzymką Pieszą!
Zachęcamy Państwa, jako redakcja Radia Jasna Góra, do włączenia się w tegoroczne, duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę razem z pątnikami 311. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej. Zapisy przyjmujemy jeszcze tylko przez dwa dni: 3 i 4 sierpnia. W tym roku Wasze duchowe intencje poniesie o. Jakub Szymczycha, przewodnik grupy 15. srebrnej.

„Choć Radio nie będzie codziennie pielgrzymować, to chcemy Wam dać możliwość uczestniczenia w pielgrzymce, i włączenia się w to duchowe pielgrzymowanie - zachęca o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra, w specjalnym filmiku opublikowanym na Facebooku Radia Jasna Góra - Na antenie codziennie, od 6. do 14. sierpnia, konferencje i nowenna. Chcielibyśmy zaprosić Was, którzy nie będziecie mogli być fizycznie na szlaku, do duchowego pielgrzymowania”.

Intencje przyjmowane będą 3 i 4 sierpnia pod numerem tel. 34 37 77 500, wyłącznie w godz. od 13:00 od 15:00.

Można też je złożyć osobiście w recepcji Radia, lub za pośrednictwem naszej strony internetowej, w zakładce dotyczącej 311. WPP, uzupełniając prosty formularz.

„Chciejmy włączyć się w to duchowe pielgrzymowanie i skorzystać z daru modlitwy, jakim jest pielgrzymka - nawet jeśli fizycznie tego trudu podjąć nie możemy” - zaprasza o. Andrzej Grad.


Autor: DR

Zobacz również

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Piątek, 19.08.2022

Już wkrótce na Jasną Górę wyruszają dwie piesze pielgrzymki związane z paulinami – z Wielgomłyn i z Wieruszowa. Obie grupy będą wędrować pod przewodnictwem paulinów, a dotrą na Jasną Górę na odpust Matki Bożej Jasnogórskiej. I właśnie o tych pielgrzymkach, ale także o paulińskiej posłudze i szczególnych miejscach, gdzie przyszło im ją pełnić – dzisiejszy „Wakacyjny temat dnia” przygotował o. Andrzej Grad.

Autor: DR

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Czwartek, 18.08.2022

Choć na co dzień nie noszą kolczugi i hełmu, to w każdej chwili postępują według rycerskiego kodeksu honorowego. Ich misją jest „zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną”. Gośćmi Radia Jasna Góra były dziś damy i rycerze „od świętego Maksymiliana”, którzy do najmłodszych słuchaczy skierowali zaproszenie do uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie.

Autor: AN

Płyta tygodnia - Omen - o3

Płyta tygodnia - Omen - o3

Środa, 17.08.2022

W twórczości grupy pojawiają się utwory, inspirowane chrześcijaństwem, chociaż muzycy nie identyfikują się jako twórcy tego nurtu muzycznego.

Autor: PG

Nigdy więcej wojny!

Nigdy więcej wojny!

Wtorek, 16.08.2022

Wojna to piekło. Informacje z frontu nie mogą stać się jednym z wielu "powiadomień" na naszych smartfonach. O sytuacji na Ukrainie i o wielkim długu wdzięczności zaciągniętym u Polaków w rozmowie z Jolantą Kobojek opowiadał biskup Radosław Zmitrowicz OMI.

Autor: AN

Listy do Maryi? Doręczono!

Listy do Maryi? Doręczono!

Niedziela, 14.08.2022

Intencje duchowych pielgrzymów 311. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej dotarły bezpiecznie na Jasną Górę w plecaku paulina o. Jakuba Szymczychy. Przewodnik grupy „15. Srebrnej” zapewnił, że każdy „list do Matki Bożej” został omodlony przez pątników w czasie 9-dniowej wędrówki z Warszawy do częstochowskiego Sanktuarium.

Autor: AN/DR

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Niedziela, 14.08.2022

Popularny program telewizyjny „Między Ziemią a Niebem” nadawany był dziś z Jasnej Góry. O Sanktuarium i pieszym pielgrzymowaniu opowiadali przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski i rzecznik prasowy o. Michał Bortnik. Była także chwila na prezentację Radia Jasna Góra - o specyfice posługi rozgłośni sanktuaryjnej opowiadała nasza dziennikarka Agata Nalichowska.

Autor: DR