Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » 1 sierpnia – PAMIĘTAMY


Poniedziałek, 01.08.2022

1 sierpnia – PAMIĘTAMY
Jak dziś przejawia się patriotyzm? Nad tym zastanawialiśmy się w czasie „Wakacyjnego tematu dnia”. Dziś, w kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, gościem Jolanty Kobojek była Anna Żochowska, prezes Fundacji Sztafeta, koordynator projektów Teatru Muzycznego „Od Czapy”, która pokazywała, w jaki sposób ta właśnie instytucja mówi o Powstaniu do młodego pokolenia – a robi to przede wszystkim przez muzykę:

Anna Żochowska mówiła o aktualnych projektach Fundacji i Teatru, wśród nich o płytach z muzyką powstańczą, oraz o szczególnej postaci powstańca Józefa Szczepańskiego ps. „Ziutka”, autora tak znanej powstańczej piosenki, jaka jest „Pałacyk Michla”.

Twórcy projektu podkreślają, że „partyzanckie piosenki w nowej aranżacji, w wykonaniu młodych artystów, zyskały nowe życie”:

Jak czytamy na Facebooku Teatru Muzycznego „Od Czapy”, w projektach wzięli udział m. in.:
– wokaliści Teatru Muzycznego „Od Czapy”, prowadzonego przez Fundację Sztafeta, pod muzyczną opieką Lidii i Marcina Pospieszalskich,
– zespół CzapoBa, złożony ze znakomitych muzyków: Dariusz Budkiewicz (De Press, Armia), Dariusz Bafeltowski, Nikodem Pospieszalski, Mikołaj Pospieszalski, Marcin Pospieszalski, Julian Czaporowski,
– gościnnie wystąpił Jan Trebunia-Tutka z zespołem Jazgot.Inne wakacyjne tematy dnia w zakładce „Wakacyjny temat dnia”.Autor: DR

Zobacz również

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Piątek, 19.08.2022

Już wkrótce na Jasną Górę wyruszają dwie piesze pielgrzymki związane z paulinami – z Wielgomłyn i z Wieruszowa. Obie grupy będą wędrować pod przewodnictwem paulinów, a dotrą na Jasną Górę na odpust Matki Bożej Jasnogórskiej. I właśnie o tych pielgrzymkach, ale także o paulińskiej posłudze i szczególnych miejscach, gdzie przyszło im ją pełnić – dzisiejszy „Wakacyjny temat dnia” przygotował o. Andrzej Grad.

Autor: DR

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Czwartek, 18.08.2022

Choć na co dzień nie noszą kolczugi i hełmu, to w każdej chwili postępują według rycerskiego kodeksu honorowego. Ich misją jest „zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną”. Gośćmi Radia Jasna Góra były dziś damy i rycerze „od świętego Maksymiliana”, którzy do najmłodszych słuchaczy skierowali zaproszenie do uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie.

Autor: AN

Płyta tygodnia - Omen - o3

Płyta tygodnia - Omen - o3

Środa, 17.08.2022

W twórczości grupy pojawiają się utwory, inspirowane chrześcijaństwem, chociaż muzycy nie identyfikują się jako twórcy tego nurtu muzycznego.

Autor: PG

Nigdy więcej wojny!

Nigdy więcej wojny!

Wtorek, 16.08.2022

Wojna to piekło. Informacje z frontu nie mogą stać się jednym z wielu "powiadomień" na naszych smartfonach. O sytuacji na Ukrainie i o wielkim długu wdzięczności zaciągniętym u Polaków w rozmowie z Jolantą Kobojek opowiadał biskup Radosław Zmitrowicz OMI.

Autor: AN

Listy do Maryi? Doręczono!

Listy do Maryi? Doręczono!

Niedziela, 14.08.2022

Intencje duchowych pielgrzymów 311. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej dotarły bezpiecznie na Jasną Górę w plecaku paulina o. Jakuba Szymczychy. Przewodnik grupy „15. Srebrnej” zapewnił, że każdy „list do Matki Bożej” został omodlony przez pątników w czasie 9-dniowej wędrówki z Warszawy do częstochowskiego Sanktuarium.

Autor: AN/DR

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Niedziela, 14.08.2022

Popularny program telewizyjny „Między Ziemią a Niebem” nadawany był dziś z Jasnej Góry. O Sanktuarium i pieszym pielgrzymowaniu opowiadali przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski i rzecznik prasowy o. Michał Bortnik. Była także chwila na prezentację Radia Jasna Góra - o specyfice posługi rozgłośni sanktuaryjnej opowiadała nasza dziennikarka Agata Nalichowska.

Autor: DR