Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Już w sobotę pielgrzymka „Ze św. Michałem na Jasną Górę”


Środa, 29.06.2022

Już w sobotę pielgrzymka „Ze św. Michałem na Jasną Górę”
Kim są Anioły? Jak mogą wpływać na nasze życie? O tym rozmawialiśmy w „Wakacyjnym temacie dnia”, tuż przed zaplanowaną na sobotę 7. Ogólnopolską Pielgrzymką „Ze św. Michałem na Jasną Górę”.

2 lipca w sanktuarium odbędzie się spotkanie modlitewne uczestników peregrynacji kopii Figury św. Michała Archanioła z Groty Gargano, Rycerzy św. Michała i Jego czcicieli, członków Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła i czytelników czasopisma „Któż jak Bóg”. Pielgrzymkę organizują księża michalici.

Gościem Marcina Bernasia była s. Maria Druch ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, a rozmowa stała się niejako duchowym przygotowaniem do zbliżającej się pielgrzymki.

S. Maria w bardzo ciekawej rozmowie opowiadała o tym, kim są Anioły i Archanioły, i jakie miejsce wśród nich zajmuje św. Michał Archanioł. „Kiedy zastanawiam się, w jakim momencie mojego życia Michał Archanioł najczęściej mi towarzyszy, jakim patronem jest dla mnie - a nie jestem policjantką ani żołnierzem - to właśnie są te momenty próby, momenty wyborów, i wtedy Go przyzywam” – mówiła s. Maria.

Odpowiadając na pytanie, gdzie szukać informacji na temat Aniołów i Archaniołów, s. Maria wyjaśniła, że najpełniejszym źródłem wiedzy o nich jest Pismo Święte i Katechizm Kościoła Katolickiego, ale także nauka św. Tomasza z Akwinu, nazywanego „doktorem anielskim”: „To jemu zawdzięczamy naukę o Aniołach dotyczącą ich istnienia, bytu, do niego najczęściej się odnosimy, kiedy szukamy informacji, kim Oni są, na jaki sposób istnieją”.

Cała rozmowę możecie Państwo odsłuchać w specjalnej zakładce na naszej stronie internetowej „Wakacyjny temat dnia”.

Tematyka sobotniej Pielgrzymki „Ze św. Michałem na Jasną Górę” będzie obecna na antenie Radia Jasna Góra. Rozpoczniemy już od „Porannego espresso”, do którego zaprosiliśmy gości, uczestników spotkania. Zaplanowaliśmy dodatkowo transmisje: Mszy św. o 13:30 i nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie od wszelkich nałogów o 17:00.
Autor: DR

Zobacz również

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Piątek, 19.08.2022

Już wkrótce na Jasną Górę wyruszają dwie piesze pielgrzymki związane z paulinami – z Wielgomłyn i z Wieruszowa. Obie grupy będą wędrować pod przewodnictwem paulinów, a dotrą na Jasną Górę na odpust Matki Bożej Jasnogórskiej. I właśnie o tych pielgrzymkach, ale także o paulińskiej posłudze i szczególnych miejscach, gdzie przyszło im ją pełnić – dzisiejszy „Wakacyjny temat dnia” przygotował o. Andrzej Grad.

Autor: DR

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Czwartek, 18.08.2022

Choć na co dzień nie noszą kolczugi i hełmu, to w każdej chwili postępują według rycerskiego kodeksu honorowego. Ich misją jest „zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną”. Gośćmi Radia Jasna Góra były dziś damy i rycerze „od świętego Maksymiliana”, którzy do najmłodszych słuchaczy skierowali zaproszenie do uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie.

Autor: AN

Płyta tygodnia - Omen - o3

Płyta tygodnia - Omen - o3

Środa, 17.08.2022

W twórczości grupy pojawiają się utwory, inspirowane chrześcijaństwem, chociaż muzycy nie identyfikują się jako twórcy tego nurtu muzycznego.

Autor: PG

Nigdy więcej wojny!

Nigdy więcej wojny!

Wtorek, 16.08.2022

Wojna to piekło. Informacje z frontu nie mogą stać się jednym z wielu "powiadomień" na naszych smartfonach. O sytuacji na Ukrainie i o wielkim długu wdzięczności zaciągniętym u Polaków w rozmowie z Jolantą Kobojek opowiadał biskup Radosław Zmitrowicz OMI.

Autor: AN

Listy do Maryi? Doręczono!

Listy do Maryi? Doręczono!

Niedziela, 14.08.2022

Intencje duchowych pielgrzymów 311. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej dotarły bezpiecznie na Jasną Górę w plecaku paulina o. Jakuba Szymczychy. Przewodnik grupy „15. Srebrnej” zapewnił, że każdy „list do Matki Bożej” został omodlony przez pątników w czasie 9-dniowej wędrówki z Warszawy do częstochowskiego Sanktuarium.

Autor: AN/DR

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Niedziela, 14.08.2022

Popularny program telewizyjny „Między Ziemią a Niebem” nadawany był dziś z Jasnej Góry. O Sanktuarium i pieszym pielgrzymowaniu opowiadali przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski i rzecznik prasowy o. Michał Bortnik. Była także chwila na prezentację Radia Jasna Góra - o specyfice posługi rozgłośni sanktuaryjnej opowiadała nasza dziennikarka Agata Nalichowska.

Autor: DR