Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Audycje na wakacjach czy audycje na wakacje? Nowa ramówka Radia Jasna Góra


Poniedziałek, 27.06.2022

Audycje na wakacjach czy audycje na wakacje? Nowa ramówka Radia Jasna Góra
Czy audycje mogą się wybrać na wakacje? A jeżeli tak, to czy w ich miejscu na antenie pojawi się… cisza? Postanowiła się o tym przekonać redakcja Radia Jasna Góra, rezygnując na okres letni z emisji kilku „sztandarowych tytułów”. Zabraknie m.in. magazynów „Chcę żyć”, „Goście z wydawnictwa” i „Dotknij miłosierdzia”. W zamian pojawią się nowości. Od 27 czerwca do 4 września obowiązywać będzie wakacyjna ramówka.

O najważniejszych zamianach programowych w „Porannym espresso” rozmawiali Agata Nalichowska, s. Kamila Nowicka i Dariusz Ciszewski.

„Zdjęte” z anteny na czas wakacji audycje zostały zastąpione nowymi, skierowanymi do bardzo szerokiego grona słuchaczy. – Staraliśmy się, przygotowując te materiały, by każdy znalazł coś dla siebie – zapewnia Bartłomiej Zug.

Radio Jasna Góra od lat współpracuje z innymi stacjami w ramach Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich .
– W te wakacje postanowiliśmy powymieniać się audycjami, by ukazać bogactwo Kościoła – mówi Marcin Bernaś przywołując kilka „wypożyczonych” tytułów, które pojawią się w najbliższych dniach na 100,6 fm.

Wakacyjna ramówka charakteryzować się będzie także większą płynnością godzinową poszczególnych punktów programu – rozpoczyna się letni sezon pieszych pielgrzymek, których trasa i „wejścia” na Jasną Górę będą relacjonowane na bieżąco w Radiu Jasna Góra. O wszystkich zmianach i nowościach redaktorzy będą informować z odpowiednim wyprzedzeniem. Szczegółowa ramówka wakacyjna dostępna jest na www.radiojasnagora.pl.

Autor: AN

Zobacz również

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Piątek, 19.08.2022

Już wkrótce na Jasną Górę wyruszają dwie piesze pielgrzymki związane z paulinami – z Wielgomłyn i z Wieruszowa. Obie grupy będą wędrować pod przewodnictwem paulinów, a dotrą na Jasną Górę na odpust Matki Bożej Jasnogórskiej. I właśnie o tych pielgrzymkach, ale także o paulińskiej posłudze i szczególnych miejscach, gdzie przyszło im ją pełnić – dzisiejszy „Wakacyjny temat dnia” przygotował o. Andrzej Grad.

Autor: DR

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Czwartek, 18.08.2022

Choć na co dzień nie noszą kolczugi i hełmu, to w każdej chwili postępują według rycerskiego kodeksu honorowego. Ich misją jest „zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną”. Gośćmi Radia Jasna Góra były dziś damy i rycerze „od świętego Maksymiliana”, którzy do najmłodszych słuchaczy skierowali zaproszenie do uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie.

Autor: AN

Płyta tygodnia - Omen - o3

Płyta tygodnia - Omen - o3

Środa, 17.08.2022

W twórczości grupy pojawiają się utwory, inspirowane chrześcijaństwem, chociaż muzycy nie identyfikują się jako twórcy tego nurtu muzycznego.

Autor: PG

Nigdy więcej wojny!

Nigdy więcej wojny!

Wtorek, 16.08.2022

Wojna to piekło. Informacje z frontu nie mogą stać się jednym z wielu "powiadomień" na naszych smartfonach. O sytuacji na Ukrainie i o wielkim długu wdzięczności zaciągniętym u Polaków w rozmowie z Jolantą Kobojek opowiadał biskup Radosław Zmitrowicz OMI.

Autor: AN

Listy do Maryi? Doręczono!

Listy do Maryi? Doręczono!

Niedziela, 14.08.2022

Intencje duchowych pielgrzymów 311. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej dotarły bezpiecznie na Jasną Górę w plecaku paulina o. Jakuba Szymczychy. Przewodnik grupy „15. Srebrnej” zapewnił, że każdy „list do Matki Bożej” został omodlony przez pątników w czasie 9-dniowej wędrówki z Warszawy do częstochowskiego Sanktuarium.

Autor: AN/DR

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Niedziela, 14.08.2022

Popularny program telewizyjny „Między Ziemią a Niebem” nadawany był dziś z Jasnej Góry. O Sanktuarium i pieszym pielgrzymowaniu opowiadali przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski i rzecznik prasowy o. Michał Bortnik. Była także chwila na prezentację Radia Jasna Góra - o specyfice posługi rozgłośni sanktuaryjnej opowiadała nasza dziennikarka Agata Nalichowska.

Autor: DR