Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Wakacyjna przerwa audycji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej


Piątek, 24.06.2022

Wakacyjna przerwa audycji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej
Ostatnia przed wakacjami audycja Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej pt. „Różaniec w Domu Matki” zabrzmiała w sobotę, 25 czerwca o godz. 10:10 na antenie Radia Jasna Góra. Następne spotkanie - we wrześniu.

„Na Jasnej Górze lipiec i sierpień to szczególny czas pielgrzymkowy, stąd też inne wydarzenia będą obecne na antenie naszego Radia” – informuje w ostatniej audycji o. Marian Waligóra, opiekun Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Jednocześnie zachęca, żeby w czasie wakacji nie zapomnieć o codziennym różańcu. „Jesteśmy na progu czasu urlopowego. Wydaje się, że to przypomnienie o tym, czym jest różaniec, jest ważne w tym czasie, kiedy będziemy przeżywać czas wypoczynku – mówi opiekun wspólnoty - Różaniec możemy zabrać ze sobą wszędzie, gdzie będziemy spędzać wolny czas. Jest to na tyle dyskretna modlitwa, że wcale nie musimy robić wielkiego rabanu wokół siebie, kiedy wchodzimy w odmawianie różańca”.

Jasnogórska Rodzina Różańcowa jest obecna także w internecie – wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www.jrr.jasnagora.pl.

Modlitewna wspólnota działa też w mediach społecznościowych – na Facebook’u, Twitterze (pod nazwą „Różaniec Jasna Góra”) oraz na kanale YouTube Jasnej Góry, gdzie publikowane są rozważania „Codzienny Różaniec” z intencjami do dziesiątka modlitwy różańcowej danego dnia.

„Zapraszam do duchowej więzi z nami, z Jasnogórską Rodziną Różańcową – zaprasza o. Marian Waligóra - Kto nie jest członkiem naszej wspólnoty, może się do niej zapisać, włączyć się w duchowe dzieło JRR, w intencje, które polecamy. Zachęcam do odwiedzenia naszego Sekretariatu, który znajduje się na Jasnej Górze, do zapisania się do naszej wspólnoty, zachęcam też do wspólnej modlitwy różańcowej”. Wspólnota wydaje też biuletyn „Ave Maria”, który można nabyć w Sekretariacie.

„Do usłyszenia we wrześniu” – zaprasza opiekun Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

Do archiwalnych audycji „Różaniec w Domu Matki”, które emitowane były na antenie Radia Jasna Góra od września 2021 r., można powrócić przez link do naszego radiowego SoundCloud.

Autor: DR

Zobacz również

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Paulińskie parafie Wielgomłyny i Wieruszów idą na pielgrzymkę!

Piątek, 19.08.2022

Już wkrótce na Jasną Górę wyruszają dwie piesze pielgrzymki związane z paulinami – z Wielgomłyn i z Wieruszowa. Obie grupy będą wędrować pod przewodnictwem paulinów, a dotrą na Jasną Górę na odpust Matki Bożej Jasnogórskiej. I właśnie o tych pielgrzymkach, ale także o paulińskiej posłudze i szczególnych miejscach, gdzie przyszło im ją pełnić – dzisiejszy „Wakacyjny temat dnia” przygotował o. Andrzej Grad.

Autor: DR

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Zostań Rycerzem Niepokalanej!

Czwartek, 18.08.2022

Choć na co dzień nie noszą kolczugi i hełmu, to w każdej chwili postępują według rycerskiego kodeksu honorowego. Ich misją jest „zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną”. Gośćmi Radia Jasna Góra były dziś damy i rycerze „od świętego Maksymiliana”, którzy do najmłodszych słuchaczy skierowali zaproszenie do uczestnictwa w VI Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci w Niepokalanowie.

Autor: AN

Płyta tygodnia - Omen - o3

Płyta tygodnia - Omen - o3

Środa, 17.08.2022

W twórczości grupy pojawiają się utwory, inspirowane chrześcijaństwem, chociaż muzycy nie identyfikują się jako twórcy tego nurtu muzycznego.

Autor: PG

Nigdy więcej wojny!

Nigdy więcej wojny!

Wtorek, 16.08.2022

Wojna to piekło. Informacje z frontu nie mogą stać się jednym z wielu "powiadomień" na naszych smartfonach. O sytuacji na Ukrainie i o wielkim długu wdzięczności zaciągniętym u Polaków w rozmowie z Jolantą Kobojek opowiadał biskup Radosław Zmitrowicz OMI.

Autor: AN

Listy do Maryi? Doręczono!

Listy do Maryi? Doręczono!

Niedziela, 14.08.2022

Intencje duchowych pielgrzymów 311. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej dotarły bezpiecznie na Jasną Górę w plecaku paulina o. Jakuba Szymczychy. Przewodnik grupy „15. Srebrnej” zapewnił, że każdy „list do Matki Bożej” został omodlony przez pątników w czasie 9-dniowej wędrówki z Warszawy do częstochowskiego Sanktuarium.

Autor: AN/DR

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Radio Jasna Góra w programie „Między Ziemią a Niebem”

Niedziela, 14.08.2022

Popularny program telewizyjny „Między Ziemią a Niebem” nadawany był dziś z Jasnej Góry. O Sanktuarium i pieszym pielgrzymowaniu opowiadali przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski i rzecznik prasowy o. Michał Bortnik. Była także chwila na prezentację Radia Jasna Góra - o specyfice posługi rozgłośni sanktuaryjnej opowiadała nasza dziennikarka Agata Nalichowska.

Autor: DR