Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Koniec roku szkolnego w Jasnogórskiej Szkole Muzycznej


Środa, 22.06.2022

Koniec roku szkolnego w Jasnogórskiej Szkole Muzycznej
Zbliża się koniec roku szkolnego – już za chwilę, 24 czerwca, zabrzmi ostatni dzwonek. Do radiowego studia zaprosiliśmy pedagogów z Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej w Częstochowie, znajdującej się nieopodal Jasnej Góry. Ewelina Hofman-Juszkiewicz i Maciej Piątek-Czarnecki, wicedyrektor szkoły opowiadali o szkole, tłumaczyli jej specyfikę, zachęcali również do wstąpienia w szeregi uczniów.

Jak podkreślił w rozmowie z Dariuszem Ciszewskim Maciej Piątek-Czarnecki, szkoła ma silny związek z Jasną Górą – dzieci i młodzież mają możliwość występowania tutaj podczas różnych uroczystości, ponieważ należą do chórów i zespołów, a także Jasnogórskiej Orkiestry Dętej. Z kolei Ewelina Hofman-Juszkiewicz dodała, że szkoła kształci obecnie w systemie II-stopniowym – na I stopniu uczy się ponad 170. uczniów, a na drugim, który powstał niedawno i wciąż się rozwija – 20.

Zapisy na kolejny rok szkolny już są przyjmowane, a jak dodaje Ewelina Hofman-Juszkiewicz, tak naprawdę szkoła jest otwarta na nowych uczniów w czasie całego roku:

Jasnogórska Szkoła Muzyczna, obok edukacji muzycznej, kształci dzieci i młodzież w duchu katolickim. Dba o to kapelan szkoły o. Nikodem Kilnar, paulin.

Na zakończenie roku, w najbliższy piątek, uczniowie Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej spotkają się najpierw w Kaplicy Matki Bożej na modlitwie zawierzenia, potem w Sali Papieskiej na wręczeniu nagród i wyróżnień, a następnie w „królewskim orszaku” udadzą się do swojej szkoły na rozdanie świadectw.

Rozmowa w studiu Radia Jasna Góra - do odsłuchania już wkrótce w zakładce „Pasmo studia otwartego”. Informacje o szkole i zasadach nauki - na stronie internetowej www.jsm.edu.pl.


Autor: DR

Zobacz również

Paulińskie wakacje na... Jasnej Górze

Paulińskie wakacje na... Jasnej Górze

Piątek, 01.07.2022

Nauka duszpasterstwa, służba Maryi i Kościołowi - swoje wakacyjne praktyki rozpoczęli na Jasnej Górze klerycy paulińscy. Początek wakacji to rozpoczęcie ich posługi w jasnogórskim sanktuarium. W ramach „Wakacyjnego tematu dnia” w radiowym studio gościli klerycy: Augustyn, Dawid i Krzysztof, reprezentanci kilkunastu kleryków, którzy posługują w te wakacje na Jasnej Górze. W rozmowie z Bartłomiejem Zugiem opowiadali o początkach swojego powołania i pierwszych latach bycia w Zakonie Paulinów, o codzienności życia seminaryjnego na Skałce, a także - o posłudze wakacyjnej na Jasnej Górze.

Autor: DR

Już w sobotę pielgrzymka „Ze św. Michałem na Jasną Górę”

Już w sobotę pielgrzymka „Ze św. Michałem na Jasną Górę”

Środa, 29.06.2022

Kim są Anioły? Jak mogą wpływać na nasze życie? O tym rozmawialiśmy w „Wakacyjnym temacie dnia”, tuż przed zaplanowaną na sobotę 7. Ogólnopolską Pielgrzymką „Ze św. Michałem na Jasną Górę”. 2 lipca w sanktuarium odbędzie się spotkanie modlitewne uczestników peregrynacji kopii Figury św. Michała Archanioła z Groty Gargano, Rycerzy św. Michała i Jego czcicieli, członków Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła i czytelników czasopisma „Któż jak Bóg”. Gościem Marcina Bernasia była s. Maria Druch ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, a rozmowa stała się niejako duchowym przygotowaniem do zbliżającej się pielgrzymki.

Autor: DR

Płyta tygodnia - Matula - Każdy komuś służy

Płyta tygodnia - Matula - Każdy komuś służy

Poniedziałek, 27.06.2022

Mało znaczące we współczesnym świecie, ale idealne, by Orędzie Matki Bożej przekazać dalej. Szczególnie wyraźnie pokazuje to historia powstania płyty. To co się wydarzyło w przeciągu zaledwie jednego miesiąca, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Autor: PG

Audycje na wakacjach czy audycje na wakacje? Nowa ramówka Radia Jasna Góra

Audycje na wakacjach czy audycje na wakacje? Nowa ramówka Radia Jasna Góra

Poniedziałek, 27.06.2022

Czy audycje mogą się wybrać na wakacje? A jeżeli tak, to czy w ich miejscu na antenie pojawi się… cisza? Postanowiła się o tym przekonać redakcja Radia Jasna Góra, rezygnując na okres letni z emisji kilku „sztandarowych tytułów”. Zabraknie m.in. magazynów „Chcę żyć, „Goście z wydawnictwa” i „Dotknij miłosierdzia". W zamian pojawią się nowości. Od 27 czerwca do 4 września obowiązywać będzie wakacyjna ramówka.

Autor: AN

Wakacyjna przerwa audycji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej

Wakacyjna przerwa audycji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej

Piątek, 24.06.2022

Ostatnia przed wakacjami audycja Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej pt. „Różaniec w Domu Matki” zabrzmiała w sobotę, 25 czerwca o godz. 10:10 na antenie Radia Jasna Góra. Następne spotkanie - we wrześniu.

„Na Jasnej Górze lipiec i sierpień to szczególny czas pielgrzymkowy, stąd też inne wydarzenia będą obecne na antenie naszego Radia” – informuje w ostatniej audycji o. Marian Waligóra, opiekun Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Jednocześnie zachęca, żeby w czasie wakacji nie zapomnieć o codziennym różańcu.

Autor: DR

Czy żeby zostać tatą, trzeba zdać egzamin? Dzień Ojca w Radiu Jasna Góra

Czy żeby zostać tatą, trzeba zdać egzamin? Dzień Ojca w Radiu Jasna Góra

Czwartek, 23.06.2022

Czy można zrobić „kurs na tatę”? Czy mama to tytuł naukowy? Czy życia w rodzinie można się nauczyć?

W Dniu Ojca, w „Paśmie studia otwartego” rozmawialiśmy o wartości rodziny i działaniu Archidiecezjalnego Studium Życia Rodzinnego w Częstochowie.

Autor: DR