Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Koniec roku szkolnego w Jasnogórskiej Szkole Muzycznej


Środa, 22.06.2022

Koniec roku szkolnego w Jasnogórskiej Szkole Muzycznej
Zbliża się koniec roku szkolnego – już za chwilę, 24 czerwca, zabrzmi ostatni dzwonek. Do radiowego studia zaprosiliśmy pedagogów z Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej w Częstochowie, znajdującej się nieopodal Jasnej Góry. Ewelina Hofman-Juszkiewicz i Maciej Piątek-Czarnecki, wicedyrektor szkoły opowiadali o szkole, tłumaczyli jej specyfikę, zachęcali również do wstąpienia w szeregi uczniów.

Jak podkreślił w rozmowie z Dariuszem Ciszewskim Maciej Piątek-Czarnecki, szkoła ma silny związek z Jasną Górą – dzieci i młodzież mają możliwość występowania tutaj podczas różnych uroczystości, ponieważ należą do chórów i zespołów, a także Jasnogórskiej Orkiestry Dętej. Z kolei Ewelina Hofman-Juszkiewicz dodała, że szkoła kształci obecnie w systemie II-stopniowym – na I stopniu uczy się ponad 170. uczniów, a na drugim, który powstał niedawno i wciąż się rozwija – 20.

Zapisy na kolejny rok szkolny już są przyjmowane, a jak dodaje Ewelina Hofman-Juszkiewicz, tak naprawdę szkoła jest otwarta na nowych uczniów w czasie całego roku:

Jasnogórska Szkoła Muzyczna, obok edukacji muzycznej, kształci dzieci i młodzież w duchu katolickim. Dba o to kapelan szkoły o. Nikodem Kilnar, paulin.

Na zakończenie roku, w najbliższy piątek, uczniowie Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej spotkają się najpierw w Kaplicy Matki Bożej na modlitwie zawierzenia, potem w Sali Papieskiej na wręczeniu nagród i wyróżnień, a następnie w „królewskim orszaku” udadzą się do swojej szkoły na rozdanie świadectw.

Rozmowa w studiu Radia Jasna Góra - do odsłuchania już wkrótce w zakładce „Pasmo studia otwartego”. Informacje o szkole i zasadach nauki - na stronie internetowej www.jsm.edu.pl.


Autor: DR

Zobacz również

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

Poniedziałek, 05.06.2023

Muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa, moi rodzice poznali się dzięki muzyce i byłem wychowywany w atmosferze przesiąkniętej muzyką dobrego, polskiego rocka. Jako młody człowiek chodziłem do szkoły muzycznej, grałem na fortepianie i oprócz tego na gitarze.

Autor: PG

Różaniec jak lina asekuracyjna

Różaniec jak lina asekuracyjna

Sobota, 03.06.2023

Różaniec? Jest dla mnie drogą, która prowadzi mnie przez życie.... jest drogowskazem... jest przytuleniem się do Boga i Matki Bożej... - takie świadectwa składali dziś na naszej antenie uczestnicy 10-tysięcznej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę.

Rozmowy z pielgrzymami wybrzmią jeszcze dziś na antenie Radia Jasna Góra w wieczornej „Panoramie reporterskiego dnia” o 22:00. Zapraszamy też do posłuchania naszej cyklicznej audycji „Różaniec z Domu Matki” w każdą sobotę o 10:10, także na naszej stronie internetowej i w podcastach.

Autor: DR

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

Piątek, 02.06.2023

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie kieruje do chrześcijan św. Paweł, a my chcemy uczynić je myślą przewodnią V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców. Zapraszam Was 18 czerwca 2023 r. na Jasną Górę do wspólnej obecności wraz z Maryją przed Panem.

Autor: o.AG

Niedziela u Mamy

Niedziela u Mamy

Piątek, 02.06.2023

Zapraszamy 4 czerwca br. na Jasną Górę na wyjątkowe spotkanie adresowane do wszystkich czytelników prasy katolickiej dla dzieci.

Autor: o.AG

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

Piątek, 02.06.2023

3 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Radio Jasna Góra objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: RJG

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Piątek, 02.06.2023

33. Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3-4 czerwca. O tym wydarzeniu mówimy dziś w „Panoramie reporterskiego dnia” – emisja od 14:15 i 22:00.

Autor: DR