Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Kto śpiewa, ten…


Piątek, 03.06.2022

Kto śpiewa, ten…
… zawierza się Matce Bożej. Już jutro, 4 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się koncert promujący płytę „Szata”. Jak podkreślają jej twórcy – wydarzenie nie jest eventem czysto kulturalnym, ale ma stać się jednym z elementów pierwszosobotniej modlitwy w Sanktuarium. Ma pomóc pielgrzymom nawiązać głębszą relację z Jasnogórską Panią i Królową.

Początek koncertu o godzinie 16:45 w Jasnogórskiej Bazylice.

O krążku, który powstał przy współpracy muzyków – m.in. Karoliny i Adama Senderowskich – z paulinami – o. Jakubem Szymczychą i o. Pawłem Subikiem – na antenie Radia Jasna Góra mówiliśmy kilkukrotnie. Wiadomość o pojawieniu się płyty wybrzmiała w serwisach informacyjnych, jej autorów dwukrotnie gościliśmy w „Paśmie Studia Otwartego”, a samą muzykę gramy – przed koncertem – na 100,6 fm jako „Płytę Tygodnia”.

W pierwszym spotkaniu, z autorami tekstów piosenek z płyty „Szata”, czyli o. Jakubem Szymczychą i o. Pawłem Subikiem, Dariusz Ciszewski pytał skąd pomysł na taką – muzyczną formę – oddania czci Maryi.

- Wszystko zaczęło się od modlitwy i od codziennych spotkań z Panią Jasnogórską – odpowiedział o. Paweł:

- Płyta jest muzyczną opowieścią o Matce Bożej - dodał o. Jakub, tłumacząc tytuł krążka:

W drugim spotkaniu do paulinów dołączył kompozytor i jeden z wykonawców piosenek – Adam Senderowski, który podzielił się nie tylko technicznymi szczegółami pracy nad płytą, ale przede wszystkim swoim doświadczeniem spotkania z Maryją:

Płyta „Szata” ukazał się na rynku muzycznym nakładem wydawnictwa Hodegetria Media. Radio Jasna Góra sprawuje patronat medialny nad krążkiem i koncertem, ale piosenki dedykowane Matce Bożej Jasnogórskiej wybrzmiewają już nie tylko w naszej rozgłośni, ale także w innych stacjach katolickich m.in. w Radiu Fara i w Radiu Niepokalanów.

Autor: AN

Zobacz również

Czym jest powołanie i jak je rozeznać? - nowe filmy i podcasty

Czym jest powołanie i jak je rozeznać? - nowe filmy i podcasty

Piątek, 01.12.2023

W sieci ukazał się najnowszy, 13. już filmik z serii „Po bratersku - o powołaniu”. Cykl video-rozmów prowadzą: o. Tomasz Mordziałek, referent ds. powołań w Zakonie Paulinów oraz o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra. W wersji audio rozmowy są emitowane także w czwartki o godz. 17:15 na antenie Radia Jasna Góra (powtórki w poniedziałki o 4:00), są też dostępne w podcastach na radiowej stronie internetowej.

Cykl audycji o rozeznawaniu życiowego to próba odpowiedzi na pytania wielu młodych ludzi - czy życie zakonne jest trudne? czy małżeństwo jest dla mnie? czym jest powołanie i jak je rozeznać? jak być pewnym do czego mnie Bóg powołuje?

https://www.facebook.com/PowolaniaPaulini

https://www.facebook.com/radiojasnagora

Autor: DR

Chcemy modlić się i nabierać mocy - spotkanie Papieskiej Unii Misyjnej

Chcemy modlić się i nabierać mocy - spotkanie Papieskiej Unii Misyjnej

Czwartek, 30.11.2023

Sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne Papieskiej Unii Misyjnej odbędą się na Jasnej Górze w sobotnie popołudnie i w nocy z 2. na 3. grudnia. Gościem naszej anteny w „Rozmowie poranka” ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce.

Autor: DR

„Dobrze jest dbać o relacje” - zaproszenie na „Remont małżeński”

„Dobrze jest dbać o relacje” - zaproszenie na „Remont małżeński”

Wtorek, 28.11.2023

Kolejny raz częstochowska Wspólnota Rodzin Emaus zaprasza na rekolekcje dla dwojga „Remont małżeński”. O tym wydarzeniu opowiadali na antenie Radia Jasna Góra Jolanta Malinowska i Jakub Kupczyk ze Wspólnoty. Jak tłumaczyli w rozmowie z Marcinem Bernasiem, to trzydniowe rekolekcje połączone z czasem pracy nad relacją małżeńską. Radio Jasna Góra od kilku lat ma patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: DR

Rodzina - miejsce pięknego wzrastania

Rodzina - miejsce pięknego wzrastania

Poniedziałek, 27.11.2023

Na antenie Radia Jasna Góra stale obecna jest tematyka rodzinna – do słuchania audycji i rozmów o rodzinie, w różnych aspektach jej życia i funkcjonowania, chcemy Państwa zachęcić. Bohaterami jednej z rozmów, która wybrzmi w „Panoramie reporterskiego dnia”, będą spotkani dziś na Jasnej Górze państwo Anna i Łukasz Ziółkowcy z miejscowości Glinianka k. Warszawy. „Cieszymy się tymi skarbami, dziękujemy Matce Bożej za małżeństwo i rodzinę - mówili w rozmowie z Bartłomiejem Zugiem - W miejscu, gdzie żyjemy, jest dużo wielodzietnych rodzin, nie czujemy się wyjątkowi”.

„Najpiękniejszym miejscem, w którym możemy wzrastać, w którym uczymy się ról społecznych, uczymy się człowieczeństwa, jest rodzina - podkreślał o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra, podczas rozmowy w radiowym studiu z przedstawicielkami Związku Dużych Rodzin 3+. W „Rozmowie poranka” pojawił się temat działalności poradni rodzinnych, działających przy parafi

Autor: DR

Jasna Góra włącza się w akcję „Red Week”

Jasna Góra włącza się w akcję „Red Week”

Sobota, 25.11.2023

Jasna Góra włącza się dziś w akcję Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie „Red Week”. Aby zamanifestować solidarność z prześladowanymi chrześcijanami, wieża jasnogórska zostanie podświetlona na czerwono. Gościem naszej anteny w „Rozmowie poranka” był ks. dr Andrzej Paś, dyrektor regionalnego biura PKWP we Wrocławiu.

„Kampania ma na celu przede wszystkim zjednoczyć wszystkich chrześcijan na całym świecie” – podkreślał ks. Paś w rozmowie z Marcinem Bernasiem.

Autor: DR

Modlitewne spotkanie, które buduje wspólnotę - rekolekcje Episkopatu

Modlitewne spotkanie, które buduje wspólnotę - rekolekcje Episkopatu

Piątek, 24.11.2023

Na Jasnej Górze zakończyły się czterodniowe rekolekcje Episkopatu Polski. O podsumowanie tegorocznych dni skupienia poprosiliśmy dziś księży biskupów.

„Zawsze jest to piękny czas, który motywuje. To jest nie tylko okazja, żeby biskupi spotkali się, razem modlili, ale też słuchamy, i później dzielimy się tym, co usłyszeliśmy” – mówił bp Marek Mendyk w rozmowie z Marcinem Bernasiem.

Autor: DR