Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Dzielenie Słowem Bożym - uczestnicy Konkursu Biblijnego na Jasnej Górze


Czwartek, 12.05.2022

Dzielenie Słowem Bożym - uczestnicy Konkursu Biblijnego na Jasnej Górze
Trwa XV Spotkanie Młodych z Biblią. Patronat medialny objęło Radio Jasna Góra.

Naszą antenę udostępniamy dziś, a także jutro, organizatorom i uczestnikom Spotkania – informacje przekazujemy w serwisach, a rozmowy emitujemy w „Panoramie reporterskiego dnia”. Z uczestnikami Spotkania rozmawiał Marcin Bernaś.

Ewelina Goździewicz, członek Zarządu „Civitas Christiana” podkreśla, że spotkanie na Jasnej Górze jest nieodłącznym, i bardzo istotnym elementem Konkursu Wiedzy Biblijnej.

„Możemy pokazać młodym ludziom to piękne miejsce, dać je im odkryć, ale także spotkać się wspólnie po tym czasie pandemicznym, naładować akumulatory u naszej Matki na Jasnej Górze, a także być ze sobą – bo chodzi też o to, żeby młodzież zobaczyła, że jest wśród swoich, że może wspólnie dzielić się Słowem Bożym, że nie zostaną wyśmiani, a dzisiaj to jest dla nich bardzo ważne” – mówi Ewelina Goździewicz.

Mateusz Zajdecki ze Szczecina opowiada, że udział w Konkursie zaproponowała mu katechetka, a jego droga do poznania Biblii, tak jak wcześniej do poznania Jezusa – nie była prosta:

Łukasz Suchanowski, koordynator diecezjalny OKWB z diec. koszalińsko-kołobrzeskiej po przebiegu konkursu w swojej diecezji ocenia, że „jest nadzieja w młodych ludziach, że będziemy mieli w przyszłości dojrzałych katolików, i że jest to może ‘nadzieja polskiego Kościoła’”:

Z diec. pelplińskiej przyjechali ks. Rafał Kunowski i Sara Orzełek, laureatka 3 miejsca. Ks. Rafał potwierdza, że dzisiejsze spotkanie jest zarówno poszerzaniem wiedzy i przygotowaniem do etapu finałowego, ale też spotkaniem przy Maryi, która uczy nas modlitewnego zawierzenia - że to nie w naszych rękach, ale w rękach Boga jest przyszłość. Również Sara podzieliła się swoim doświadczeniem czytania Biblii.

Ks. Roman Mazur, salezjanin, wykładowca Pisma Świętego na UPJPII i w seminarium salezjańskim tłumaczy, dlaczego powinniśmy jak najczęściej sięgać po Pismo Święte:


Więcej informacji na stronach internetowych:
- Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
- Biura Prasowego @Jasna Góra News.

A dzisiejsze rozmowy w całości już wkrótce w naszej zakładce Rozmowy z pielgrzymami.

Autor: DR

Zobacz również

Płyta tygodnia - Karolina i Adam Senderowscy - Szata

Płyta tygodnia - Karolina i Adam Senderowscy - Szata

Niedziela, 22.05.2022

W Szacie Matki szat Jej dzieci nie skala świat – wypięknieją, staną się czyste, podobne do Szaty Jezusa!

Autor: PG

Duchowe SPA - 26. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze

Duchowe SPA - 26. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze

Piątek, 20.05.2022

Współcześnie słowo „odnowa” kojarzy nam się – w pierwszej kolejności - z salonami kosmetycznymi i kąpielami w algach. Tymczasem ma ono wymiar głęboko religijny i sięga swoimi korzeniami do początków Kościoła. Do momentu „wylania Ducha Świętego” na Apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy.

Autor: AN

Odkrywamy Prymasa Tysiąclecia

Odkrywamy Prymasa Tysiąclecia

Czwartek, 19.05.2022

Nowenną o Prymasie Tysiąclecia rozpoczynamy radiowe przygotowanie do liturgicznego wspomnienia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zostało ono wpisane w kalendarz liturgiczny na 28 maja, czyli dzień rocznicy śmierci nowego błogosławionego - w tym roku obchodzone będzie po raz pierwszy.

Autor: DR

Spotkania inspirowane przez Prymasa Tysiąclecia

Spotkania inspirowane przez Prymasa Tysiąclecia

Wtorek, 17.05.2022

Nowe wydanie książki – w nowej szacie graficznej i z nową okładką, w wersji drukowanej oraz elektronicznej – wiąże się z przeżywaną w roku 2022 640. rocznicą obecności Obrazu Maryi na Jasnej Górze. Publikacja powstaje pod patronatem Radia Jasna Góra.

Autor: ib

Związek Oficerów Rezerwy RP przeżywa jubileusz 100 lat istnienia

Związek Oficerów Rezerwy RP przeżywa jubileusz 100 lat istnienia

Wtorek, 17.05.2022

Uroczystości 100 – lecia Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się 10 czerwca 2022 r., w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, a przeżywane będą pod patronatem Radia Jasna Góra.

Autor: ib

„Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”!

„Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”!

Wtorek, 17.05.2022

Wielkie święto rodziny misyjnej i różańcowej, będzie okazją, by na Jasnej Górze ożywić zapał róż różańcowych i podziękować za wielki wkład polskiego Kościoła w ewangelizację i wspieranie dzieła misji, za które modlą się członkowie Żywego Różańca.

Autor: ib