Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Powołania na wagę złota


Wtorek, 10.05.2022

Powołania na wagę złota
W „Paśmie studia otwartego”, w Tygodniu Modlitw o Powołania i za osoby powołane, na antenie Radia Jasna Góra gościliśmy ks. Szymona Stępniaka, prefekta Niższego Seminarium Duchownego Arch. Częstochowskiej.

„Niezwykła szkoła, jedyna taka w Polsce, pomaga młodym ludziom dojrzewać do poważnych decyzji po maturze” – mówił prowadzący rozmowę Marcin Bernaś. „Zgadza się” – potwierdził ks. prefekt dodając, że jest to szkoła męska, z internatem, na poziomie Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistycznym.

„Szkoła jest obecna na FB, na Twitterze, kanale YouTube, w tej przestrzeni, w której młodzi bardzo często przebywają” – mówił ks. Szymon. Jest także strona internetowa www.nsd.niedziela.pl. A jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać się do szkoły?

Natomiast o tym, w jaki sposób odpowiadać na Boże wezwanie, w jaki sposób rozpoznawać, czy jesteśmy powołani – Agata Nalichowska rozmawiała z o. Savio Folcholcem, referentem ds. powołań w Zakonie Paulinów. „Powołanie trzeba spróbować rozeznać – w ciszy” – podkreślał o. Savio.

O. Savio szczególnie prosił o modlitwę za powołania i za powołanych. „Kapłan jest nam potrzebny do życia. Nie będzie miał nas kto rozgrzeszyć, nie będzie kto miał dać Jezusa, ochrzcić, odprowadzić na cmentarz – módlmy się o powołania, bo jest coraz gorzej” – mówił o. Savio.

Dziś w serwisie informacyjnym podawaliśmy smutną niestety informację – w seminarium duchownym w Olsztynie w tym roku nie będzie święceń kapłańskich. „Niestety w tym roku nie odbędzie się najważniejsza chwila w życiu całego Seminarium, czyli święcenia kapłańskie. (..) Z kilku kandydatów, którzy się zgłosili sześć lat temu, nie pozostał ani jeden" - poinformował ks. Hubert Tryk, rektor seminarium duchownego Hosianum w Olsztynie.

Autor: DR

Zobacz również

Płyta tygodnia - Karolina i Adam Senderowscy - Szata

Płyta tygodnia - Karolina i Adam Senderowscy - Szata

Niedziela, 22.05.2022

W Szacie Matki szat Jej dzieci nie skala świat – wypięknieją, staną się czyste, podobne do Szaty Jezusa!

Autor: PG

Duchowe SPA - 26. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze

Duchowe SPA - 26. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze

Piątek, 20.05.2022

Współcześnie słowo „odnowa” kojarzy nam się – w pierwszej kolejności - z salonami kosmetycznymi i kąpielami w algach. Tymczasem ma ono wymiar głęboko religijny i sięga swoimi korzeniami do początków Kościoła. Do momentu „wylania Ducha Świętego” na Apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy.

Autor: AN

Odkrywamy Prymasa Tysiąclecia

Odkrywamy Prymasa Tysiąclecia

Czwartek, 19.05.2022

Nowenną o Prymasie Tysiąclecia rozpoczynamy radiowe przygotowanie do liturgicznego wspomnienia bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zostało ono wpisane w kalendarz liturgiczny na 28 maja, czyli dzień rocznicy śmierci nowego błogosławionego - w tym roku obchodzone będzie po raz pierwszy.

Autor: DR

Spotkania inspirowane przez Prymasa Tysiąclecia

Spotkania inspirowane przez Prymasa Tysiąclecia

Wtorek, 17.05.2022

Nowe wydanie książki – w nowej szacie graficznej i z nową okładką, w wersji drukowanej oraz elektronicznej – wiąże się z przeżywaną w roku 2022 640. rocznicą obecności Obrazu Maryi na Jasnej Górze. Publikacja powstaje pod patronatem Radia Jasna Góra.

Autor: ib

Związek Oficerów Rezerwy RP przeżywa jubileusz 100 lat istnienia

Związek Oficerów Rezerwy RP przeżywa jubileusz 100 lat istnienia

Wtorek, 17.05.2022

Uroczystości 100 – lecia Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się 10 czerwca 2022 r., w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, a przeżywane będą pod patronatem Radia Jasna Góra.

Autor: ib

„Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”!

„Uczynić różaniec modlitwą wszystkich”!

Wtorek, 17.05.2022

Wielkie święto rodziny misyjnej i różańcowej, będzie okazją, by na Jasnej Górze ożywić zapał róż różańcowych i podziękować za wielki wkład polskiego Kościoła w ewangelizację i wspieranie dzieła misji, za które modlą się członkowie Żywego Różańca.

Autor: ib