Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Powołania na wagę złota


Wtorek, 10.05.2022

Powołania na wagę złota
W „Paśmie studia otwartego”, w Tygodniu Modlitw o Powołania i za osoby powołane, na antenie Radia Jasna Góra gościliśmy ks. Szymona Stępniaka, prefekta Niższego Seminarium Duchownego Arch. Częstochowskiej.

„Niezwykła szkoła, jedyna taka w Polsce, pomaga młodym ludziom dojrzewać do poważnych decyzji po maturze” – mówił prowadzący rozmowę Marcin Bernaś. „Zgadza się” – potwierdził ks. prefekt dodając, że jest to szkoła męska, z internatem, na poziomie Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistycznym.

„Szkoła jest obecna na FB, na Twitterze, kanale YouTube, w tej przestrzeni, w której młodzi bardzo często przebywają” – mówił ks. Szymon. Jest także strona internetowa www.nsd.niedziela.pl. A jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać się do szkoły?

Natomiast o tym, w jaki sposób odpowiadać na Boże wezwanie, w jaki sposób rozpoznawać, czy jesteśmy powołani – Agata Nalichowska rozmawiała z o. Savio Folcholcem, referentem ds. powołań w Zakonie Paulinów. „Powołanie trzeba spróbować rozeznać – w ciszy” – podkreślał o. Savio.

O. Savio szczególnie prosił o modlitwę za powołania i za powołanych. „Kapłan jest nam potrzebny do życia. Nie będzie miał nas kto rozgrzeszyć, nie będzie kto miał dać Jezusa, ochrzcić, odprowadzić na cmentarz – módlmy się o powołania, bo jest coraz gorzej” – mówił o. Savio.

Dziś w serwisie informacyjnym podawaliśmy smutną niestety informację – w seminarium duchownym w Olsztynie w tym roku nie będzie święceń kapłańskich. „Niestety w tym roku nie odbędzie się najważniejsza chwila w życiu całego Seminarium, czyli święcenia kapłańskie. (..) Z kilku kandydatów, którzy się zgłosili sześć lat temu, nie pozostał ani jeden" - poinformował ks. Hubert Tryk, rektor seminarium duchownego Hosianum w Olsztynie.

Autor: DR

Zobacz również

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

ks Norbert Rosiński - tyRAPia

Poniedziałek, 05.06.2023

Muzyka towarzyszyła mi od dzieciństwa, moi rodzice poznali się dzięki muzyce i byłem wychowywany w atmosferze przesiąkniętej muzyką dobrego, polskiego rocka. Jako młody człowiek chodziłem do szkoły muzycznej, grałem na fortepianie i oprócz tego na gitarze.

Autor: PG

Różaniec jak lina asekuracyjna

Różaniec jak lina asekuracyjna

Sobota, 03.06.2023

Różaniec? Jest dla mnie drogą, która prowadzi mnie przez życie.... jest drogowskazem... jest przytuleniem się do Boga i Matki Bożej... - takie świadectwa składali dziś na naszej antenie uczestnicy 10-tysięcznej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę.

Rozmowy z pielgrzymami wybrzmią jeszcze dziś na antenie Radia Jasna Góra w wieczornej „Panoramie reporterskiego dnia” o 22:00. Zapraszamy też do posłuchania naszej cyklicznej audycji „Różaniec z Domu Matki” w każdą sobotę o 10:10, także na naszej stronie internetowej i w podcastach.

Autor: DR

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

V Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców

Piątek, 02.06.2023

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! To wezwanie kieruje do chrześcijan św. Paweł, a my chcemy uczynić je myślą przewodnią V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przedsiębiorców. Zapraszam Was 18 czerwca 2023 r. na Jasną Górę do wspólnej obecności wraz z Maryją przed Panem.

Autor: o.AG

Niedziela u Mamy

Niedziela u Mamy

Piątek, 02.06.2023

Zapraszamy 4 czerwca br. na Jasną Górę na wyjątkowe spotkanie adresowane do wszystkich czytelników prasy katolickiej dla dzieci.

Autor: o.AG

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca

Piątek, 02.06.2023

3 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Radio Jasna Góra objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Autor: RJG

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Zaproszenie na Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych

Piątek, 02.06.2023

33. Jasnogórskie Spotkania Uzależnionych odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3-4 czerwca. O tym wydarzeniu mówimy dziś w „Panoramie reporterskiego dnia” – emisja od 14:15 i 22:00.

Autor: DR