Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Zaplanuj dzień z Radiem Jasna Góra


Środa, 12.01.2022

Zaplanuj dzień z Radiem Jasna Góra
Jeżeli chcesz każdy dzień zaczynać od wizyty w najpiękniejszym miejscu na ziemi to nastaw budzik na 5.30, obudź się, umyj zęby i ustaw radioodbiornik na 100,6 fm by uczestniczyć w Mszy Świętej, którą transmitujemy codziennie z Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze punktualnie o godzinie 6.00.

O godzinie 7:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Jutrznią, a o 7.30 na modlitwę różańcową.

O 8.15 wybrzmiewają pierwsze wiadomości, w których obok newsów z kraju i świata przedstawiamy informacje unikatowe w skali świata – relacjonujemy najważniejsze wydarzenia z Jasnogórskiego Sanktuarium. Kolejne serwisy informacyjne emitujemy o 9.00, 10.00, 11.00, 12.05 i jest to wydanie główne, dalej o 13.00, 14.00, 17.00, 18.00 i o 21.20 dokonujemy podsumowania wydarzeń dnia na Jasnej Górze.

Kolejny punkt w naszym programie to „Spotkanie z Biblią”, czyli społeczno-biblijny magazyn ks. dr Sebastiana Kępy – emisja godzina 8.30. Archiwalne odcinki dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce audycje.

A jeżeli zamiast od pacierza wolicie zacząć dzień od kawy to koniecznie słuchajcie Radia Jasna Góra od 9.00 do 10:00 – dostarczamy w tym czasie więcej energii niż potrójne espresso. Zaczynamy od najnowszych wiadomości z Jasnej Góry i świata, a także dzielimy się planami redakcji na cały dzień – macie wtedy szansę uczestniczyć w tzw. „radiowej odprawie”. Kolejną filiżankę czarnej ambrozji wypijamy około 9.45 czytając najciekawsze artykuły z katolickiej prasy. Oczywiście czynimy to wszystko w towarzystwie dobrej muzyki. Jest to także czas kiedy pytamy o wasze opinie dotyczące tematu dnia czy ważnych wydarzeń z życia Sanktuarium.

Od 10.10 do 11.00 trwa tzw. dopołudniowy „blok audycji” – usłyszycie tu, w zależności od dnia tygodnia, m.in. magazyn sportowy „Szybciej, wyżej, dalej”, powołaniową „Radość konsekracji” czy naszą propozycję dla młodych duchem „Senior w eterze”.

Po wiadomościach czas na „Pasmo studia otwartego” w którym redaktorzy Radia Jasna Góra proponują ciekawe tematy z życia Kościoła, inspirujące rozmowy, opinie ekspertów i spotkania z niezwykłymi osobami. Jeżeli chcielibyście współtworzyć ten punkt naszego programu, to nie tylko czekamy na wasze smsy i telefony w czasie jego trwania, ale także na propozycje zagadnień, które chcielibyście usłyszeć na 100,6 fm – piszcie radio@radiojasnagora.pl.

O 12.00 w łączności z całym Kościołem zapraszamy na „Anioł Pański”, a o 12.20 na modlitwę o nowe, święte powołania do Zakonu Paulinów.

12.30 to moment w którym radiowi duszpasterze przybliżają wam Pismo Święte w ramach „Lectio divina”.

Po „Metryce dnia”, około 13.25 program zaczynają tworzyć słuchacze – to czas na „Popołudnie z piosenką w tle” – proponujecie utwory, które mamy zagrać i wysyłacie życzenia dla waszych bliskich, którzy świętują danego dnia imieniny, urodziny czy zawodowe jubileusze.

Do obiadu, tak od 14.15 proponujemy radiową lekturę, tuż po niej „Panorama reporterskiego dnia”, czyli jedna z najciekawszych propozycji w naszej rozgłośni – rozmowy z pielgrzymami przybywającym na Jasną Górę.

O 15.00 zachęcamy do podjęcia, gdziekolwiek jesteście, wyzwania jakim jest odmówienie „Koronki do Bożego Miłosierdzia”. Możecie to uczynić dzwoniąc do naszego studia pod numer 34 365 17 47.

Od 15.30 do 16.45 trwamy na modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu. W tym czasie transmitujemy Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i różaniec prowadzony przez paulinów i pielgrzymów.

Po wiadomościach o godzinie 17.00 proponujemy, znów w zależności od dnia tygodnia, kolejne audycje tematyczne – na przykład - w poniedziałki jest to lista przebojów „Muzyczne Dary”, a w soboty magazyn publicystyczny „Kościół dziś”.

Kiedy o 18.00 kończycie pracę, to na naszą antenę powraca modlitwa. O 18.20 – „Duchowa adopcja”, o 18.30 Msza Święta w intencji Ojca Świętego, a o 19.20 „Z Maryją ratuj człowieka”.

Przy kolacji – od 19.30 do 20.15 – słuchać możecie kolejnych audycji tematycznych. We wtorki magazyn społeczny „Dotknij miłosierdzia”, a w piątki książkowy „Goście z wydawnictwa”.

Od 20.30 w studio Radia Jasna Góra przyjmujemy telefonicznie, sms-owo i e-mailowo intencje słuchaczy do "Wielkiej Księgi Modlitwy Apelowej”.

Program dzienny, tak jak zaczynaliśmy, tak kończymy o 21.00 obecnością w Kaplicy Matki Bożej wypowiadając słowa Apelu Jasnogórskiej.

Szczegółową ramówkę na każdy dzień odnajdziecie tutaj.

Autor: AN

Zobacz również

Wielki Czwartek - propozycje w ramówce

Wielki Czwartek - propozycje w ramówce

Środa, 27.03.2024

Wielki Czwartek - rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. To także - jak określił ten dzień św. Jan Paweł II - święto kapłańskie. Kościół katolicki obchodzi pamiątkę ustanowienia przez Jezusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.

W ramówce Radia Jasna Góra przygotowaliśmy dla Państwa wiele okolicznościowych audycji. Usłyszycie Państwo różne głosy o przeżywaniu daru kapłaństwa. Z okazji kapłańskiego święta zachęcamy do szczególnej modlitwy za znajomych księży, duszpasterzy, katechetów, księży posługujących w parafii; do wyrażenia im życzliwości i złożenia życzeń.

Audycje zamieszczamy też do odsłuchania w dogodnej dla Państwa chwili w specjalnych playlistach na naszej stronie internetowej.

Autor: DR

Triduum i Wielkanoc na Jasnej Górze

Triduum i Wielkanoc na Jasnej Górze

Wtorek, 26.03.2024

Ojcowie i bracia paulini zapraszają do wspólnego przeżycia jasnogórskich liturgii Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Na mediach społecznościowych, w okolicznościowym video, do łączności z Jasną Górą w tych niezwykłych dniach Męki i Zmartwychwstania Jezusa, zapraszają: o. Samuel Pacholski, przeor klasztoru jasnogórskiego oraz o. Waldemar Pastusiak, kustosz tego miejsca.

Na falach Radia Jasna Góra, jak każdego roku, będziemy transmitować liturgie Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania. Na naszej stronie zamieścimy szczegółową ramówkę z godzinami transmisji nabożeństw, przedstawimy też Państwu nasze propozycje na każdy z tych WIELKICH DNI.

Autor: DR

29. rocznica powstania Radia Jasna Góra

29. rocznica powstania Radia Jasna Góra

Poniedziałek, 25.03.2024

Radio Jasna Góra obchodzi dziś 29. rocznicę powstania. 25 marca 1995 roku po raz pierwszy przez fale eteru popłynął głos z Jasnej Góry.

O misji Radia Jasna Góra mówił w „Rozmowie poranka” o. Andrzej Grad, dyrektor rozgłośni. „Radio to nie jest tylko zapis w dokumencie, czy w dekrecie powołującym do istnienia takie dzieło, ale to jest też misja, która nam towarzyszy” – mówił o. dyrektor w rozmowie z Agatą Nalichowską. Podkreślił, że to zadanie ukazywania Matki Bożej we współczesnym świecie jest realizowane z jednej strony przez transmisje z Kaplicy Matki Bożej czy z innych miejsc na Jasnej Górze, a z drugiej przez tworzone audycje.

Rozmowa zabrzmi jeszcze o godz. 22:05 oraz ok. 3:25.

 

Autor: DR

Rozmyślania o boleściach Matki Jezusa

Rozmyślania o boleściach Matki Jezusa

Niedziela, 24.03.2024

W Niedzielę Palmową na antenie Radia Jasna Góra rozpoczęliśmy emisję wielkopostnych rozważań pod wspólnym tytułem „Siedem boleści Maryi”. Autorem rozważań jest o. Tadeusz Słoniak, paulin, który posługuje w Sanktuarium NMP Bolesnej w Wielgomłynach. Zapraszamy do rozważenia wydarzeń z życia Maryi, które napełniły Jej serce bólem. Te siedem bolesnych momentów, w czasie których była zjednoczona z Jezusem w szczególny i wyjątkowy sposób, to: proroctwo Symeona, ucieczka do Egiptu, zagubienie dwunastoletniego Jezusa w Jerozolimie, spotkanie Syna - Jezusa na Drodze Krzyżowej, ukrzyżowanie i śmierć Jezusa, zdjęcie Jezusa z krzyża i złożenie Go w grobie.

10-minutowe rozważania emitujemy codziennie około: 7:15, 14:45, 22:30 i 3:45, proponujemy także ich odsłuchanie w formie podcastów.

Autor: DR

Jubileusze u paulinów we Wrocławiu

Jubileusze u paulinów we Wrocławiu

Piątek, 22.03.2024

O przypadającej w najbliższy poniedziałek, 25 marca 10. rocznicy ustanowienia Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła we Wrocławiu, mówiliśmy dziś w „Rozmowie poranka”. Od 25 lat posługują tam ojcowie i bracia paulini. O jubileuszu, ale także o obecności i codziennej służbie paulinów w tym miejscu, opowiadał w rozmowie z o. Andrzejem Gradem - o. Tomasz Chmielewski, przeor tamtejszego konwentu, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja oraz rektor Sanktuarium.

Autor: DR

W ciszy i w ciemności, krok za Jezusem

W ciszy i w ciemności, krok za Jezusem

Czwartek, 21.03.2024

Ekstremalne Drogi Krzyżowe wyruszą w piątek, 22 marca w kilkuset miejscach w Polsce. Mająca już kilka lat tradycji akcja polega na pokonaniu wybranej trasy, mierzącej około 40 km, w ciszy, skupieniu oraz z rozważaniami, które są specjalnie przygotowane przez ogólnopolskich organizatorów. EDK zawsze odbywa się z piątku na sobotę przed Niedzielą Palmową. Na trasę uczestnicy wyruszają po wieczornej Mszy św., a do celu docierają rano, często o wschodzie słońca.

O tej szczególnej formie Drogi Krzyżowej opowiadali na naszej antenie Igor i Aleksander, klerycy I roku Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

Autor: DR