Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Zaplanuj dzień z Radiem Jasna Góra


Środa, 12.01.2022

Zaplanuj dzień z Radiem Jasna Góra
Jeżeli chcesz każdy dzień zaczynać od wizyty w najpiękniejszym miejscu na ziemi to nastaw budzik na 5.30, obudź się, umyj zęby i ustaw radioodbiornik na 100,6 fm by uczestniczyć w Mszy Świętej, którą transmitujemy codziennie z Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze punktualnie o godzinie 6.00.

O godzinie 7:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Jutrznią, a o 7.30 na modlitwę różańcową.

O 8.15 wybrzmiewają pierwsze wiadomości, w których obok newsów z kraju i świata przedstawiamy informacje unikatowe w skali świata – relacjonujemy najważniejsze wydarzenia z Jasnogórskiego Sanktuarium. Kolejne serwisy informacyjne emitujemy o 9.00, 10.00, 11.00, 12.05 i jest to wydanie główne, dalej o 13.00, 14.00, 17.00, 18.00 i o 21.20 dokonujemy podsumowania wydarzeń dnia na Jasnej Górze.

Kolejny punkt w naszym programie to „Spotkanie z Biblią”, czyli społeczno-biblijny magazyn ks. dr Sebastiana Kępy – emisja godzina 8.30. Archiwalne odcinki dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce audycje.

A jeżeli zamiast od pacierza wolicie zacząć dzień od kawy to koniecznie słuchajcie Radia Jasna Góra od 9.00 do 10:00 – dostarczamy w tym czasie więcej energii niż potrójne espresso. Zaczynamy od najnowszych wiadomości z Jasnej Góry i świata, a także dzielimy się planami redakcji na cały dzień – macie wtedy szansę uczestniczyć w tzw. „radiowej odprawie”. Kolejną filiżankę czarnej ambrozji wypijamy około 9.45 czytając najciekawsze artykuły z katolickiej prasy. Oczywiście czynimy to wszystko w towarzystwie dobrej muzyki. Jest to także czas kiedy pytamy o wasze opinie dotyczące tematu dnia czy ważnych wydarzeń z życia Sanktuarium.

Od 10.10 do 11.00 trwa tzw. dopołudniowy „blok audycji” – usłyszycie tu, w zależności od dnia tygodnia, m.in. magazyn sportowy „Szybciej, wyżej, dalej”, powołaniową „Radość konsekracji” czy naszą propozycję dla młodych duchem „Senior w eterze”.

Po wiadomościach czas na „Pasmo studia otwartego” w którym redaktorzy Radia Jasna Góra proponują ciekawe tematy z życia Kościoła, inspirujące rozmowy, opinie ekspertów i spotkania z niezwykłymi osobami. Jeżeli chcielibyście współtworzyć ten punkt naszego programu, to nie tylko czekamy na wasze smsy i telefony w czasie jego trwania, ale także na propozycje zagadnień, które chcielibyście usłyszeć na 100,6 fm – piszcie radio@radiojasnagora.pl.

O 12.00 w łączności z całym Kościołem zapraszamy na „Anioł Pański”, a o 12.20 na modlitwę o nowe, święte powołania do Zakonu Paulinów.

12.30 to moment w którym radiowi duszpasterze przybliżają wam Pismo Święte w ramach „Lectio divina”.

Po „Metryce dnia”, około 13.25 program zaczynają tworzyć słuchacze – to czas na „Popołudnie z piosenką w tle” – proponujecie utwory, które mamy zagrać i wysyłacie życzenia dla waszych bliskich, którzy świętują danego dnia imieniny, urodziny czy zawodowe jubileusze.

Do obiadu, tak od 14.15 proponujemy radiową lekturę, tuż po niej „Panorama reporterskiego dnia”, czyli jedna z najciekawszych propozycji w naszej rozgłośni – rozmowy z pielgrzymami przybywającym na Jasną Górę.

O 15.00 zachęcamy do podjęcia, gdziekolwiek jesteście, wyzwania jakim jest odmówienie „Koronki do Bożego Miłosierdzia”. Możecie to uczynić dzwoniąc do naszego studia pod numer 34 365 17 47.

Od 15.30 do 16.45 trwamy na modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu. W tym czasie transmitujemy Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i różaniec prowadzony przez paulinów i pielgrzymów.

Po wiadomościach o godzinie 17.00 proponujemy, znów w zależności od dnia tygodnia, kolejne audycje tematyczne – na przykład - w poniedziałki jest to lista przebojów „Muzyczne Dary”, a w soboty magazyn publicystyczny „Kościół dziś”.

Kiedy o 18.00 kończycie pracę, to na naszą antenę powraca modlitwa. O 18.20 – „Duchowa adopcja”, o 18.30 Msza Święta w intencji Ojca Świętego, a o 19.20 „Z Maryją ratuj człowieka”.

Przy kolacji – od 19.30 do 20.15 – słuchać możecie kolejnych audycji tematycznych. We wtorki magazyn społeczny „Dotknij miłosierdzia”, a w piątki książkowy „Goście z wydawnictwa”.

Od 20.30 w studio Radia Jasna Góra przyjmujemy telefonicznie, sms-owo i e-mailowo intencje słuchaczy do "Wielkiej Księgi Modlitwy Apelowej”.

Program dzienny, tak jak zaczynaliśmy, tak kończymy o 21.00 obecnością w Kaplicy Matki Bożej wypowiadając słowa Apelu Jasnogórskiej.

Szczegółową ramówkę na każdy dzień odnajdziecie tutaj.

Autor: AN

Zobacz również

„Płomyki w Zakon zebrane”

„Płomyki w Zakon zebrane”

Czwartek, 20.01.2022

Razem z paulinami wspominamy dziś na antenie Radia Jasna Góra postać bł. Euzebiusza, faktycznego organizatora Zakonu Paulinów. Przed transmisją wspólnotowej Mszy św. pod przewodnictwem o. Arnolda Chrapkowskiego, przełożonego generalnego Zakonu, rozmawialiśmy o współczesnej ikonie bł. Euzebiusza – a namalował ją paulin o. Marcin Sylwan Wirkowski. W drugiej części „Pasma studia otwartego” Bartłomiej Zug do rozmowy o bł. Euzebiuszu zaprosił przeora Jasnej Góry o. Samuela Pacholskiego. 

Autor: DR

Św. Józef Sebastian Pelczar, czciciel Maryi

Św. Józef Sebastian Pelczar, czciciel Maryi

Środa, 19.01.2022

Dziś wspomnienie liturgiczne św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa przemyskiego i założyciela Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Serca Jezusowego, ordynariusza diecezji przemyskiej, profesora i rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. W „Paśmie otwartym” zaproponowaliśmy Państwu wysłuchanie rozmowy s. Aleksandry Szyborskiej z ks. Edwardem Sznajem, kustoszem sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie,  który obecny był m.in. na uroczystościach beatyfikacyjnych abp Pelczara, ale również na wiele innych sposobów jest związany z tym świętym.

Autor: SM

Coroczna modlitwa o jedność chrześcijan

Coroczna modlitwa o jedność chrześcijan

Wtorek, 18.01.2022

Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przypominał o tym podczas pierwszej dzisiejszej Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra. Gościem „Pasma studia otwartego” był ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego Niedziela i kierownik Referatu Dialogu ekumenicznego, międzyreligijnego, z niewierzącymi Kurii Metropolitalnej w Częstochowie

Autor: DR

Płyta Tygodnia – Małe TGD – Online

Płyta Tygodnia – Małe TGD – Online

Poniedziałek, 17.01.2022

“Online” to płyta dla małych i dużych; zdaniem tych, którzy już ją słyszeli – najlepsza!
Album mieni się pięknymi barwami dziecięcych głosów; wśród nich głos Ali Tracz, reprezentatki Polski w konkursie Eurovision Junior.

Autor: PG

Zawierzyli Maryi śpiewająco

Zawierzyli Maryi śpiewająco

Poniedziałek, 17.01.2022

Na Jasnej Górze za 5-lecie działalności dziękował chór Belcanto z Węgrowa z diecezji drohiczyńskiej. Kolędy w wykonaniu chóru zabrzmiały zarówno na Apelu Jasnogórskim w sobotni wieczór, jak i na Mszach świętych niedzielnych zarówno w Kaplicy Matki Bożej jak i w Bazylice Jasnogórskiej.

Autor: AS

Pawełki dla najmłodszych

Pawełki dla najmłodszych

Niedziela, 16.01.2022

Dziś uroczystość zewnętrzna ku czci św. Pawła I Pustelnika, przypadająca zawsze w niedzielę po 15 stycznia, kiedy to Paulini obchodzą jego wspomnienie liturgiczne. Tradycyjnie ostatnie popołudniowe nabożeństwo w ramach nowenny zwanej "pawełkami", zostało dedykowane dzieciom.

Autor: AS