Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Góralskie kolędy i pastorałki - „Tymbarski Ton” na Jasnej Górze


Niedziela, 09.01.2022

Góralskie kolędy i pastorałki - „Tymbarski Ton” na Jasnej Górze
Tak, jak już zapowiadaliśmy (www.radiojasnagora.pl/tymbarski-ton), na Jasną Górę dotarła w sobotę Strażacka Orkiestra Dęta „Tymbarski Ton” z Tymbarku, miejscowości na Ziemi Limanowskiej.

Śpiewacy – dzieci, młodzież i dorośli – z towarzyszeniem muzyków rozpoczęli swoje tegoroczne kolędowanie tuż po „Pawełkach”. Śpiewali i grali także podczas Mszy świętej o godz. 19.00 w bazylice. Po zakończeniu Eucharystii zaprosili na specjalny koncert kolędowy, a muzykowali aż do zakończenia Apelu Jasnogórskiego.

Na kolędowanie do jasnogórskiej bazyliki członkowie orkiestry zaprosili także Radio Jasna Góra. Marcin Bernaś rozmawiał z Ryszardem Gawronem, kierownikiem Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”. „Przyjeżdżamy podziękować za miniony trudny rok i prosić Matkę Najświętszą o potrzebne łaski w nowym roku” - mówił Ryszard Gawron.

Posłuchajcie Państwo kilku kilku kolęd i pastorałek w wykonaniu Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”:


Na naszym radiowym Facebooku fragment góralskiego kolędowania zamieścił dyrektor o. Andrzej Grad.Informacja o kolędowaniu Orkiestry z Tymbarku na Jasnej Górze jest także dostępna na stronie Biura Prasowego@Jasna Góra News - www.jasnagora.com.

Autor: DR

Zobacz również

„Płomyki w Zakon zebrane”

„Płomyki w Zakon zebrane”

Czwartek, 20.01.2022

Razem z paulinami wspominamy dziś na antenie Radia Jasna Góra postać bł. Euzebiusza, faktycznego organizatora Zakonu Paulinów. Przed transmisją wspólnotowej Mszy św. pod przewodnictwem o. Arnolda Chrapkowskiego, przełożonego generalnego Zakonu, rozmawialiśmy o współczesnej ikonie bł. Euzebiusza – a namalował ją paulin o. Marcin Sylwan Wirkowski. W drugiej części „Pasma studia otwartego” Bartłomiej Zug do rozmowy o bł. Euzebiuszu zaprosił przeora Jasnej Góry o. Samuela Pacholskiego. 

Autor: DR

Św. Józef Sebastian Pelczar, czciciel Maryi

Św. Józef Sebastian Pelczar, czciciel Maryi

Środa, 19.01.2022

Dziś wspomnienie liturgiczne św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa przemyskiego i założyciela Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Serca Jezusowego, ordynariusza diecezji przemyskiej, profesora i rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. W „Paśmie otwartym” zaproponowaliśmy Państwu wysłuchanie rozmowy s. Aleksandry Szyborskiej z ks. Edwardem Sznajem, kustoszem sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie,  który obecny był m.in. na uroczystościach beatyfikacyjnych abp Pelczara, ale również na wiele innych sposobów jest związany z tym świętym.

Autor: SM

Coroczna modlitwa o jedność chrześcijan

Coroczna modlitwa o jedność chrześcijan

Wtorek, 18.01.2022

Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przypominał o tym podczas pierwszej dzisiejszej Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra. Gościem „Pasma studia otwartego” był ks. dr Jarosław Grabowski, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego Niedziela i kierownik Referatu Dialogu ekumenicznego, międzyreligijnego, z niewierzącymi Kurii Metropolitalnej w Częstochowie

Autor: DR

Płyta Tygodnia – Małe TGD – Online

Płyta Tygodnia – Małe TGD – Online

Poniedziałek, 17.01.2022

“Online” to płyta dla małych i dużych; zdaniem tych, którzy już ją słyszeli – najlepsza!
Album mieni się pięknymi barwami dziecięcych głosów; wśród nich głos Ali Tracz, reprezentatki Polski w konkursie Eurovision Junior.

Autor: PG

Zawierzyli Maryi śpiewająco

Zawierzyli Maryi śpiewająco

Poniedziałek, 17.01.2022

Na Jasnej Górze za 5-lecie działalności dziękował chór Belcanto z Węgrowa z diecezji drohiczyńskiej. Kolędy w wykonaniu chóru zabrzmiały zarówno na Apelu Jasnogórskim w sobotni wieczór, jak i na Mszach świętych niedzielnych zarówno w Kaplicy Matki Bożej jak i w Bazylice Jasnogórskiej.

Autor: AS

Pawełki dla najmłodszych

Pawełki dla najmłodszych

Niedziela, 16.01.2022

Dziś uroczystość zewnętrzna ku czci św. Pawła I Pustelnika, przypadająca zawsze w niedzielę po 15 stycznia, kiedy to Paulini obchodzą jego wspomnienie liturgiczne. Tradycyjnie ostatnie popołudniowe nabożeństwo w ramach nowenny zwanej "pawełkami", zostało dedykowane dzieciom.

Autor: AS