Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Odświeżmy nie tylko wnętrza mieszkań ale nasze serca


Poniedziałek, 22.11.2021

Odświeżmy nie tylko wnętrza mieszkań ale nasze serca
Wspólnota Rodzin Emaus wraz z ks. Michałem Krawczykiem, opiekunem duchowym dzieła, po raz kolejny zaprasza na weekendowe spotkanie - rekolekcje dla małżeństw o nazwie Remont Małżeński. W tym roku rekolekcje odbędą się pod koniec listopada. Mają one tradycyjnie charakter otwarty, wstęp jest wolny. Prelegentami tego wydarzenia będą małżonkowie Monika i Marcin Gomułkowie.Remont Małżeński będzie miał miejsce w dniach od 26 listopada do 28 listopada w Kościele Akademickim przy ul. Kilińskiego 132.

*

O rekolekcjach mówiliśmy już na antenie Radia Jasna Góra 16 listopada. Gościem Agaty Nalichowskiej w „Paśmie studia otwartego” byli: Agnieszka i Krzysztof Peteccy i Krzysztof Fornalik.

„Zaczęło się z takiej obserwacji, że nie jest idealnie. Chcemy dać możliwość małżeństwom, które chcą przyjść i takich treści posłuchać, w jakiś sposób zatroszczyć się o swoje małżeństwo. Staramy się rozwiązywać poważne problemy, ale czasem i takie mniejsze” – mówił Krzysztof Fornalik.

Całość rozmowy – i zachęta do uczestnictwa w Remoncie małżeńskim – w zakładce „Pasma studia otwartego” pod datą 16 listopada.

Autor: ib

Zobacz również

Jubileusz wielkiego apostoła mediów

Jubileusz wielkiego apostoła mediów

Piątek, 26.11.2021

26 listopada przypada wspomnienie liturgiczne bł. Jakuba Alberionego, Założyciela Rodziny Świętego Pawła. Jest to zarazem rocznica jego śmierci, tym razem 50-ta. Z tej okazji Ojciec Święty Franciszek przyjął na audiencji przedstawicieli zgromadzeń i instytutów założonych przez włoskiego kapłana.

Autor: AS

Adwent ze Słowem Bożym u sióstr honoratek - start już dzisiaj!

Adwent ze Słowem Bożym u sióstr honoratek - start już dzisiaj!

Czwartek, 25.11.2021

Zbliżamy się do Adwentu – pierwszy akcent miał miejsce już dziś na naszej antenie. w „Paśmie studia otwartego” rozmawialiśmy o inicjatywach duszpasterskich, które prowadzą siostry honoratki z domu w Częstochowie.

W każdy wtorek siostry zapraszają na cotygodniowe spotkania ze Słowem Bożym. Natomiast dziś, o godz. 19.30, ruszają z nową akcją na Adwent.

Autor: DR

Trzy wystawy o śp. o. Jerzym Tomzińskim

Trzy wystawy o śp. o. Jerzym Tomzińskim

Wtorek, 23.11.2021

Wystawa obejmuje 40 tablic z zestawami fotografii z ostatnich 8 lat życia śp. o. Jerzego Tomzińskiego poprzez które autor, Marcin Szpądrowski - jako jedyny fotograf, który miał stały dostęp do Ojca Jerzego, chce przybliżyć mieszkańcom Polski, Województwa Śląskiego oraz Powiatów Częstochowskiego i Kłobuckiego postać legendarnego paulina.

Autor: ib

'Panu grajcie i śpiewajcie' - o muzyce w dniu św. Cecylii

'Panu grajcie i śpiewajcie' - o muzyce w dniu św. Cecylii

Poniedziałek, 22.11.2021

Dziś w Kościele przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych. Już w „Porannym espresso” redaktorzy s. Aleksandra Szyborska, Sylwia Michalska i Bartłomiej Zug rozmawiali o swoich doświadczeniach muzycznych. A Państwo chętnie włączyliście się w dzisiejszy program, pozdrawiając organistów, chórzystów – zarówno ze swoich parafii

Autor: DR

„Głos Rozsądku” w dniu pamięci o ofiarach wypadków

„Głos Rozsądku” w dniu pamięci o ofiarach wypadków

Niedziela, 21.11.2021

W niedzielę, 21 listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Przypomnieliśmy o tym w „Porannym espresso”. Na zaproszenie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, w piątek gościliśmy w częstochowskim Teatrze, gdzie oficjalnie rozpoczęła się kampania profilaktyczna „Głos Rozsądku”.

Autor: DR

Ks. Jan Macha - nowy polski błogosławiony

Ks. Jan Macha - nowy polski błogosławiony

Sobota, 20.11.2021

Postać ks. Jana Machy, nowego błogosławionego Kościoła katolickiego, towarzyszyła nam dziś na antenie Radia Jasna Góra – zarówno w serwisach informacyjnych, w których co godzinę relacjonowalśmy przebieg uroczystości beatyfikacyjnych w Katowicach, jak również w emitowanych okolicznościowych materiałach.

Autor: DR