Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Odświeżmy nie tylko wnętrza mieszkań ale nasze serca


Poniedziałek, 22.11.2021

Odświeżmy nie tylko wnętrza mieszkań ale nasze serca
Wspólnota Rodzin Emaus wraz z ks. Michałem Krawczykiem, opiekunem duchowym dzieła, po raz kolejny zaprasza na weekendowe spotkanie - rekolekcje dla małżeństw o nazwie Remont Małżeński. W tym roku rekolekcje odbędą się pod koniec listopada. Mają one tradycyjnie charakter otwarty, wstęp jest wolny. Prelegentami tego wydarzenia będą małżonkowie Monika i Marcin Gomułkowie.Remont Małżeński będzie miał miejsce w dniach od 26 listopada do 28 listopada w Kościele Akademickim przy ul. Kilińskiego 132.

*

O rekolekcjach mówiliśmy już na antenie Radia Jasna Góra 16 listopada. Gościem Agaty Nalichowskiej w „Paśmie studia otwartego” byli: Agnieszka i Krzysztof Peteccy i Krzysztof Fornalik.

„Zaczęło się z takiej obserwacji, że nie jest idealnie. Chcemy dać możliwość małżeństwom, które chcą przyjść i takich treści posłuchać, w jakiś sposób zatroszczyć się o swoje małżeństwo. Staramy się rozwiązywać poważne problemy, ale czasem i takie mniejsze” – mówił Krzysztof Fornalik.

Całość rozmowy – i zachęta do uczestnictwa w Remoncie małżeńskim – w zakładce „Pasma studia otwartego” pod datą 16 listopada.

Autor: ib

Zobacz również

„Anioły do mnie wysyłaj...”

„Anioły do mnie wysyłaj...”

Czwartek, 29.09.2022

Dziś Kościół wspomina Świętych Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała, a już w niedzielę – przypadnie wspomnienie Aniołów Stróżów. Na antenie Radia Jasna Góra tematyka „anielska” jest obecna w nowej formule od września, w jesienno-zimowej ramówce programowej. „Razem z Aniołami” – to audycja pod redakcją s. Kamili Nowickiej ze zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Kim są Anioły, jaki mają wpływ na nasze życie, w jaki sposób towarzyszą nam w codziennych sprawach – o tym w s. Kamila rozmawia co tydzień ze swoją współsiostrą Marią Druch. A dziś także rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem Świętych Aniołów Stróżów, które obchodzimy 2 października.

Autor: DR / s.KN

„Koronka na ulicach miast świata” - dziś o godz. 15:00

„Koronka na ulicach miast świata” - dziś o godz. 15:00

Środa, 28.09.2022

Koronka do Bożego Miłosierdzia zostanie dziś odmówiona na ulicach, skwerach, skrzyżowaniach i placach wsi i miast w całej Polsce. To kolejny rok akcji „Koronka na ulicach miast świata”, organizowanej przez wspólnotę Iskra.

Od kilku lat w inicjatywę włącza się Radio Jasna Góra – razem z naszymi słuchaczami odmawiamy modlitwę w wyznaczonym miejscu. Dziś zapraszamy Państwa – tych, którzy mogą przyjść - do wspólnej modlitwy przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Alei H. Sienkiewicza w Częstochowie. Dla pozostałych osób zaplanowaliśmy transmisję o godz. 15.00 na antenie Radia Jasna Góra. Koronkę poprowadzą: o. Andrzej Grad, dyrektor Radia Jasna Góra oraz red. Dariusz Ciszewski.

Autor: DR

Noc Księgarń - także w częstochowskiej Księgarni św. Pawła

Noc Księgarń - także w częstochowskiej Księgarni św. Pawła

Wtorek, 27.09.2022

4. Ogólnopolska Noc Księgarń odbędzie się w tym roku w piątek, 7 października. Księgarnie w całej Polsce otworzą się nocą, lub pozostaną do dyspozycji miłośników książek do późnych godzin wieczornych. Również częstochowska Księgarnia św. Pawła włącza się po raz kolejny w tę akcję. W swojej cotygodniowej audycji „Goście z wydawnictwa” Agata Nalichowska gościła Joannę Gawędę i ks. Cypriana Kostrzewę z Edycji św. Pawła.

Autor: DR

Płyta tygodnia - Paweł Łowicki Band - Tylko czas

Płyta tygodnia - Paweł Łowicki Band - Tylko czas

Poniedziałek, 26.09.2022

Płyta Tylko Czas to kompilacja różnych gatunków muzycznych wynikających z „zapotrzebowania” pomysłu muzycznego na tekst i odwrotnie. Usłyszmy tu folk, blues, rock a nawet alternative.

Autor: PG

Matka mojego Pana przychodzi do mnie

Matka mojego Pana przychodzi do mnie

Piątek, 23.09.2022

Na wyjątkowe spotkanie z Maryją i jej Synem zaprasza Jasnogórska Rodzina Różańcowa. Od 29 września do 2 października w częstochowskim sanktuarium odbędzie się otwarte spotkanie formacyjne pod hasłem „Matka mojego Pana przychodzi do mnie”.

Autor: AN

Trzy muzyczne oblicza wiary

Trzy muzyczne oblicza wiary

Piątek, 23.09.2022

Instytut Rozwoju Sztuki i Radio Jasna Góra zapraszają na niezwykłe koncerty muzyki sakralnej trzech nurtów chrześcijaństwa.

Autor: ib