Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » „Głos Rozsądku” w dniu pamięci o ofiarach wypadków


Niedziela, 21.11.2021

„Głos Rozsądku” w dniu pamięci o ofiarach wypadków
W niedzielę, 21 listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Przypomnieliśmy o tym w „Porannym espresso”. Na zaproszenie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, w piątek gościliśmy w częstochowskim teatrze, gdzie oficjalnie rozpoczęła się kampania profilaktyczna „Głos Rozsądku”.

/mówiła podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie/

Akcja zainicjowana przez częstochowską drogówkę ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Krótkie komunikaty głosowe wypowiadane przez znanych aktorów, kierowcę rajdowego, czy wokalistę, mają trafić do wyobraźni kierujących, poruszających się nie tylko po częstochowskich drogach – czytamy na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W Teatrze imienia Adama Mickiewicza w Częstochowie Komendant Miejski Policji w Częstochowie inspektor Dariusz Atłasik zainaugurował kampanię częstochowskiej drogówki.


Wspólnie z zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego aspirantem sztabowym Grzegorzem Wilczyńskim policjanci dziękowali wszystkim osobom, które zaangażowały się w nowy projekt.


Akcja ma na celu dotarcie do wyobraźni wszystkich uczestników ruchu drogowego i uświadomienie, że droga jest dla wszystkich, a przepisy na niej obowiązujące powinny być bezwzględnie respektowane. Rozsądek, ostrożność, wzajemny szacunek i życzliwość, powinny towarzyszyć nam na co dzień – podkreślają inicjatorzy akcji.

Głosy rozsądku Artura Barcisia, Teresy Dzielskiej, Marka Ślosarskiego, Michała Kuli, Olka Klepacza i Łukasza Pieniążka, Tomasza Gromka i Marty Saternus apelują do kierowców o bezpieczną jazdę, rozwagę, rozsądek i przestrzeganie limitów prędkości.


Radio Jasna Góra, jako jedno z lokalnych mediów, również włączyło się w promowanie bezpieczeństwa na drodze. W najbliższym czasie będziemy emitować krótkie komunikaty głosowe, zachęcające do szczególnej troski o bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców. Komunikaty są również do odsłuchania na stronie internetowej częstochowskiej Policji.

Partnerami akcji są: Teatr imienia Adama Mickiewicza w Częstochowie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie i Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie.

/wykorzystano informacje Komendy Głównej Policji w Częstochowie – czestochowa.policja.gov.pl/

Autor: DR

Zobacz również

Jubileusz wielkiego apostoła mediów

Jubileusz wielkiego apostoła mediów

Piątek, 26.11.2021

26 listopada przypada wspomnienie liturgiczne bł. Jakuba Alberionego, Założyciela Rodziny Świętego Pawła. Jest to zarazem rocznica jego śmierci, tym razem 50-ta. Z tej okazji Ojciec Święty Franciszek przyjął na audiencji przedstawicieli zgromadzeń i instytutów założonych przez włoskiego kapłana.

Autor: AS

Adwent ze Słowem Bożym u sióstr honoratek - start już dzisiaj!

Adwent ze Słowem Bożym u sióstr honoratek - start już dzisiaj!

Czwartek, 25.11.2021

Zbliżamy się do Adwentu – pierwszy akcent miał miejsce już dziś na naszej antenie. w „Paśmie studia otwartego” rozmawialiśmy o inicjatywach duszpasterskich, które prowadzą siostry honoratki z domu w Częstochowie.

W każdy wtorek siostry zapraszają na cotygodniowe spotkania ze Słowem Bożym. Natomiast dziś, o godz. 19.30, ruszają z nową akcją na Adwent.

Autor: DR

Trzy wystawy o śp. o. Jerzym Tomzińskim

Trzy wystawy o śp. o. Jerzym Tomzińskim

Wtorek, 23.11.2021

Wystawa obejmuje 40 tablic z zestawami fotografii z ostatnich 8 lat życia śp. o. Jerzego Tomzińskiego poprzez które autor, Marcin Szpądrowski - jako jedyny fotograf, który miał stały dostęp do Ojca Jerzego, chce przybliżyć mieszkańcom Polski, Województwa Śląskiego oraz Powiatów Częstochowskiego i Kłobuckiego postać legendarnego paulina.

Autor: ib

'Panu grajcie i śpiewajcie' - o muzyce w dniu św. Cecylii

'Panu grajcie i śpiewajcie' - o muzyce w dniu św. Cecylii

Poniedziałek, 22.11.2021

Dziś w Kościele przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych. Już w „Porannym espresso” redaktorzy s. Aleksandra Szyborska, Sylwia Michalska i Bartłomiej Zug rozmawiali o swoich doświadczeniach muzycznych. A Państwo chętnie włączyliście się w dzisiejszy program, pozdrawiając organistów, chórzystów – zarówno ze swoich parafii

Autor: DR

Odświeżmy nie tylko wnętrza mieszkań ale nasze serca

Odświeżmy nie tylko wnętrza mieszkań ale nasze serca

Poniedziałek, 22.11.2021

Patronem medialnym rekolekcji dla małżeństw Remont Małżeński jest Radio Jasna Góra

Autor: ib

Ks. Jan Macha - nowy polski błogosławiony

Ks. Jan Macha - nowy polski błogosławiony

Sobota, 20.11.2021

Postać ks. Jana Machy, nowego błogosławionego Kościoła katolickiego, towarzyszyła nam dziś na antenie Radia Jasna Góra – zarówno w serwisach informacyjnych, w których co godzinę relacjonowalśmy przebieg uroczystości beatyfikacyjnych w Katowicach, jak również w emitowanych okolicznościowych materiałach.

Autor: DR