Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Chór Pueri Claromontani zaprasza na koncert z ks. Dolindo


Piątek, 19.11.2021

Chór Pueri Claromontani zaprasza na koncert z ks. Dolindo
Modlitewne czuwanie z ks. Dolindo już jutro odbędzie się na Jasnej Górze. Kim był ks. Dolindo Ruotolo? To włoski kapłan, niezwykły mistyk, kandydat na ołtarze i Sługa Boży Kościoła katolickiego. Znany był z bezgranicznego zaufania do Pana Boga. Jest autorem znanej modlitwy zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij!”. Jak pisał sam ks. Dolindo, nie chodzi o to, by przerzucić problem na Jezusa, ale zaufać i zawierzyć mu się całkowicie.

Jak poinformował o. Nikodem Kilnar, paulin, krajowy duszpasterz muzyków kościelnych i koordynator działalności muzycznej na Jasnej Górze, z okazji czuwania odbędzie się specjalny koncert, na którym zostaną zaprezentowane liturgiczne utwory muzyczne, skomponowane przez ks. Dolindo.


Utwory podczas jasnogórskiego wieczoru wykona Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski Pueri Claromontani pod dyrekcją s. Marii Bujalskiej ze zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza. S. Maria była gościem Bartłomieja Zuga w czwartkowym wydaniu „Studia pasma otwartego”.


S. Maria Bujalska opowiedziała również na antenie o działalności Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Claromontani. Zaprosiła też w szeregi chóru – zarówno w sekcji chłopięcej, jak i męskiej /informacje są dostępne również na stronie chorchlopiecy.pl/.


A w piątkowym „Studiu pasma otwartego” gościem Dariusza Ciszewskiego był ks. prof. Robert Skrzypczak, inicjator jasnogórskiego spotkania, promotor duchowości ks. Dolindo. „On uczył modlitwy 'Jezu, Ty się tym zajmij', i całej tej przepięknej duchowości absolutnego zaufania wobec Boga, ufności pokładanej w różnych, nawet trudnych momentach życia” - mówił ks. Skrzypczak.


Wstęp na koncert jest wolny. Wcześniej będzie można uczestniczyć w adoracji (godz.18.00) i Mszy świętej (godz. 18.30).

A rozmowy w całości już wkrótce do odsłuchania w zakładce „Pasmo studia otwartego” na naszej stronie internetowej.


Autor: DR

Zobacz również

Jubileusz wielkiego apostoła mediów

Jubileusz wielkiego apostoła mediów

Piątek, 26.11.2021

26 listopada przypada wspomnienie liturgiczne bł. Jakuba Alberionego, Założyciela Rodziny Świętego Pawła. Jest to zarazem rocznica jego śmierci, tym razem 50-ta. Z tej okazji Ojciec Święty Franciszek przyjął na audiencji przedstawicieli zgromadzeń i instytutów założonych przez włoskiego kapłana.

Autor: AS

Adwent ze Słowem Bożym u sióstr honoratek - start już dzisiaj!

Adwent ze Słowem Bożym u sióstr honoratek - start już dzisiaj!

Czwartek, 25.11.2021

Zbliżamy się do Adwentu – pierwszy akcent miał miejsce już dziś na naszej antenie. w „Paśmie studia otwartego” rozmawialiśmy o inicjatywach duszpasterskich, które prowadzą siostry honoratki z domu w Częstochowie.

W każdy wtorek siostry zapraszają na cotygodniowe spotkania ze Słowem Bożym. Natomiast dziś, o godz. 19.30, ruszają z nową akcją na Adwent.

Autor: DR

Trzy wystawy o śp. o. Jerzym Tomzińskim

Trzy wystawy o śp. o. Jerzym Tomzińskim

Wtorek, 23.11.2021

Wystawa obejmuje 40 tablic z zestawami fotografii z ostatnich 8 lat życia śp. o. Jerzego Tomzińskiego poprzez które autor, Marcin Szpądrowski - jako jedyny fotograf, który miał stały dostęp do Ojca Jerzego, chce przybliżyć mieszkańcom Polski, Województwa Śląskiego oraz Powiatów Częstochowskiego i Kłobuckiego postać legendarnego paulina.

Autor: ib

'Panu grajcie i śpiewajcie' - o muzyce w dniu św. Cecylii

'Panu grajcie i śpiewajcie' - o muzyce w dniu św. Cecylii

Poniedziałek, 22.11.2021

Dziś w Kościele przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych. Już w „Porannym espresso” redaktorzy s. Aleksandra Szyborska, Sylwia Michalska i Bartłomiej Zug rozmawiali o swoich doświadczeniach muzycznych. A Państwo chętnie włączyliście się w dzisiejszy program, pozdrawiając organistów, chórzystów – zarówno ze swoich parafii

Autor: DR

Odświeżmy nie tylko wnętrza mieszkań ale nasze serca

Odświeżmy nie tylko wnętrza mieszkań ale nasze serca

Poniedziałek, 22.11.2021

Patronem medialnym rekolekcji dla małżeństw Remont Małżeński jest Radio Jasna Góra

Autor: ib

„Głos Rozsądku” w dniu pamięci o ofiarach wypadków

„Głos Rozsądku” w dniu pamięci o ofiarach wypadków

Niedziela, 21.11.2021

W niedzielę, 21 listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Przypomnieliśmy o tym w „Porannym espresso”. Na zaproszenie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, w piątek gościliśmy w częstochowskim Teatrze, gdzie oficjalnie rozpoczęła się kampania profilaktyczna „Głos Rozsądku”.

Autor: DR