Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Na sygnale na Jasną Górę!


Środa, 13.10.2021

Na sygnale na Jasną Górę!
Obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. To jeden z tematów „Pasma studia otwartego” w środę, 13 października, w Radiu Jasna Góra.

Ze względu na szczególne święto dla ogólnopolskiego ratownictwa medycznego, skontaktowaliśmy się z Łukaszem Pachem, dyrektorem Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, by porozmawiać o trudnej pracy ratownika i zaprosić na organizowaną pierwszy raz Ogólnopolską Pielgrzymkę Państwowego Ratownictwa Medycznego na Jasną Górę, która odbędzie się 15 października.

W imieniu Radia, jak i wszystkich słuchaczy, Dariusz Ciszewski podziękował za wymagającą służbę w ratowaniu ludzkiego życia. „Ja oczywiście przekażę słowa podziękowania całej mojej załodze i myślę, że słucha nas również załoga z pogotowia z Częstochowy, których również pozdrawiamy w dniu dzisiejszego święta – odpowiedział Łukasz Pach - Niestety, nasza misja jest trudna w pokonaniu wszystkich schorzeń. […] Oprócz tego, że ratujemy ludzi, to też jesteśmy jedną wielką rodziną ratowniczą”.


W dalszej części rozmowy, opowiadając o codziennej pracy, ratownik przestrzegał: „Jeździmy tylko na ratunek życia, w kodzie K1, w związku z czym prosimy was, że jak słyszycie sygnał karetki, stańcie jak najbliżej krawędzi jezdni, rozjedźcie się i zróbcie miejsce dla tych ludzi, którzy jadą ratować ludzkie życie. […] Niestety z przykrością muszę powiedzieć, że często trafiają się wezwania, które nie mają uzasadnienia. Uczulamy, że karetka jest do ratowania życia ludzkiego, i to jest mały OIOM na kółkach”.

Łukasz Pach na co dzień nie kryje swojej wiary, i podkreśla: „Tej modlitwy nigdy nie jest za dużo. Ta modlitwa jest bardzo potrzebna”.


Rozmowa w całości już wkrótce na radiowej podstronie „Pasmo otwarte”.

/tekst: Paulina Pasek, praktykantka, studentka dziennikarstwa na UJD w Częstochowie/

Autor: PP

Zobacz również

Modlitwa o pokój na świecie

Modlitwa o pokój na świecie

Poniedziałek, 18.10.2021

Dziś „Paśmie studia otwartego” przypomnieliśmy o Papieskim Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ze względu na jej udział w promocji inicjatywy „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Organizacja PKWP poświęca się misji pojednania i solidarności na świecie oraz pomocy prześladowanym chrześcijanom, nie tylko modlitwą, ale też materialnie, m.in. budując kościoły.

Autor: PP

Połączenie z Polakami na emigracji

Połączenie z Polakami na emigracji

Sobota, 16.10.2021

36. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji emigrantów i ich duszpasterzy, która trwała na Jasnej Górze z piątku na sobotę, była też tematem wielu audycji i rozmów na antenie Radia Jasna Góra w tym tygodniu. Jako rozgłośnia przyjęliśmy patronat nad tym spotkaniem, stąd także wczorajsza transmisja wieczornej modlitwy w intencji Polonii z Kaplicy Matki Bożej.

https

Autor: DR

"Jak Ojciec i Syn"

Piątek, 15.10.2021

Koncert - oratorium "Jak Ojciec i Syn" odbywa się pod patronatem Radia Jasna Góra

Autor: ib

„Nie ma stópki zbyt małej, by nie pozostawiła na tym świecie śladu”

„Nie ma stópki zbyt małej, by nie pozostawiła na tym świecie śladu”

Czwartek, 14.10.2021

Już jutro w arch. częstochowskiej szczególny czas modlitwy dla rodziców, których dotknęła strata dziecka. Patronat nad Dniem Dziecka Utraconego jak co roku objęło Radio Jasna Góra, a o przesłaniu tego dnia rozmawiały w „Porannym espresso” s. Aleksandra Szyborska i Izabela Banaszewska.

„To jest czas dla rodziców, którzy przedwcześnie utracili swoje dzieci, i to niezależnie od tego, z jakiego powodu te dzieci odeszły. To jest czas...

Autor: ib, dr

Zapraszamy najmłodszych do uczestnictwa w konkursie

Zapraszamy najmłodszych do uczestnictwa w konkursie

Środa, 13.10.2021

"Pomóż ocalić życie bezbronnemu" 2021 - to już  18. edycja konkursu im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Autor: ib

"Być katolikiem w sercu”.

Poniedziałek, 11.10.2021

36. Jasnogórska Noc Czuwania w Intencji Emigrantów odbędzie się w dniach 15 - 16 października 2021 r.

Autor: ib