Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Zapraszamy najmłodszych do uczestnictwa w konkursie


Środa, 13.10.2021

Zapraszamy najmłodszych do uczestnictwa w konkursie
Celami konkursu są:

- rozwijanie wśród młodzieży wrażliwości na ochronę życia człowieka poprzez promowanie tematyki pro-life i edukacja bioetyczna;
- zachęcanie młodzieży do twórczego myślenia i ujawniania swoich talentów plastycznych,
dziennikarskich, literackich, filmowych;
- kształtowanie pozytywnych postaw społecznych oraz budzenie wrażliwości na drugiego
człowieka, szczególnie tego potrzebującego naszej pomocy.

Konkurs odbędzie się w trzech grupach wiekowych (klasy IV-VI oraz VII-VIII szkoły podstawowej oraz wszystkie klasy szkół ponadpodstawowych) i w trzech kategoriach artystycznych. Uczestnicy mogą przygotować pracę literacką, plastyczną lub multimedialną. Do tej pory odbyło się siedemnaście edycji, na które młodzież z całej Polski nadesłała ponad 25 tys. prac.

Konkurs „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” to młodzieżowy komentarz do poruszanych w debacie społecznej kwestii bioetycznych. Nastolatki bardzo szeroko interpretują konkursowe hasło, podejmując w swych pracach wszystkie aktualne zagadnienia bioetyczne, jak antykoncepcja, aborcja, in vitro czy eutanazja. Z perspektywy czasu zauważamy, że coraz więcej prac dotyka problematyki kresu życia oraz adopcji i rodzicielstwa zastępczego. Dla młodzieży konkurs jest okazją do zaprezentowania swojego talentu i pretekstem do tego, by poszerzyć swoją wiedzę. Nauczycielom i opiekunom daje konkretną
informację, jakich argumentów używa młodzież w swoich dyskusjach na tematy bioetyczne oraz co jest
dla niej wartością.

Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie pracy pokazującej wartość życia każdej osoby ludzkiej. Promujemy edukację pozytywną, afirmującą życie. Nie przyjmujemy prac drastycznych i szokujących.

Konkurs rozpoczyna się w połowie października. Termin nadsyłania prac na konkurs upływa
30 stycznia 2022 roku. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 19 marca 2022 roku podczas gali finałowej w Częstochowie.

Autor: ib

Zobacz również

Modlitwa o pokój na świecie

Modlitwa o pokój na świecie

Poniedziałek, 18.10.2021

Dziś „Paśmie studia otwartego” przypomnieliśmy o Papieskim Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie, ze względu na jej udział w promocji inicjatywy „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Organizacja PKWP poświęca się misji pojednania i solidarności na świecie oraz pomocy prześladowanym chrześcijanom, nie tylko modlitwą, ale też materialnie, m.in. budując kościoły.

Autor: PP

Połączenie z Polakami na emigracji

Połączenie z Polakami na emigracji

Sobota, 16.10.2021

36. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji emigrantów i ich duszpasterzy, która trwała na Jasnej Górze z piątku na sobotę, była też tematem wielu audycji i rozmów na antenie Radia Jasna Góra w tym tygodniu. Jako rozgłośnia przyjęliśmy patronat nad tym spotkaniem, stąd także wczorajsza transmisja wieczornej modlitwy w intencji Polonii z Kaplicy Matki Bożej.

https

Autor: DR

"Jak Ojciec i Syn"

Piątek, 15.10.2021

Koncert - oratorium "Jak Ojciec i Syn" odbywa się pod patronatem Radia Jasna Góra

Autor: ib

„Nie ma stópki zbyt małej, by nie pozostawiła na tym świecie śladu”

„Nie ma stópki zbyt małej, by nie pozostawiła na tym świecie śladu”

Czwartek, 14.10.2021

Już jutro w arch. częstochowskiej szczególny czas modlitwy dla rodziców, których dotknęła strata dziecka. Patronat nad Dniem Dziecka Utraconego jak co roku objęło Radio Jasna Góra, a o przesłaniu tego dnia rozmawiały w „Porannym espresso” s. Aleksandra Szyborska i Izabela Banaszewska.

„To jest czas dla rodziców, którzy przedwcześnie utracili swoje dzieci, i to niezależnie od tego, z jakiego powodu te dzieci odeszły. To jest czas...

Autor: ib, dr

Na sygnale na Jasną Górę!

Na sygnale na Jasną Górę!

Środa, 13.10.2021

Obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. To jeden z tematów „Pasma studia otwartego” w środę, 13 października, w Radiu Jasna Góra.

Ze względu na szczególne święto dla ogólnopolskiego ratownictwa medycznego, skontaktowaliśmy się z Łukaszem Pachem, dyrektorem Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, by porozmawiać o trudnej pracy ratownika i zaprosić na organizowaną pierwszy raz Ogólnopolską Pielgrzymkę Państwowego Ratownictwa

Autor: PP

"Być katolikiem w sercu”.

Poniedziałek, 11.10.2021

36. Jasnogórska Noc Czuwania w Intencji Emigrantów odbędzie się w dniach 15 - 16 października 2021 r.

Autor: ib