Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Czas to miłość! - artyści z koncertem na Jasnej Górze


Poniedziałek, 13.09.2021

Czas to miłość! - artyści z koncertem na Jasnej Górze
Piosenki z projektu „Czas to miłość – artyści dla Prymasa Wyszyńskiego” zabrzmiały w niedzielę na Jasnej Górze. Darek Malejonek, Natalia Kawalec i Lilu – opowiedzieli nam o utworach, które napisali inspirowani słowami Prymasa Tysiąclecia.

„Czas to miłość – polscy artyści dla Prymasa Wyszyńskiego” – to projekt muzyczny, realizowany przez portal Stacja7 wspólnie z muzykiem Dariuszem Malejonkiem, przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury.

„Pomysł zrodził się z tego, że bardzo chcieliśmy naukę Prymasa Wyszyńskiego pokazać ludziom młodym - dlatego, że mieliśmy takie głosy, że tak naprawdę niektórzy ludzie dopiero przy okazji beatyfikacji dowiedzieli się, kim był Prymas Wyszyński. Dlatego też chcieliśmy znaleźć taką formę, która będzie przystępna właśnie dla młodych osób” – powiedziała Aneta Liberadzka, redaktor naczelna portalu Stacja7.

Z Darkiem Malejonkiem, głównym organizatorem muzycznego projektu, rozmawiał Dariusz Ciszewski. „Kiedy wszyscy spotkaliśmy się z Anetą Liberadzką ze Stacji7, ten pomysł właściwie wyszedł od niej. I wspólnie potem doszliśmy do wniosku, że na podstawie tekstów Kardynała trzeba zrobić muzyczny projekt, który łatwiej trafi do ludzi młodych. I się okazało, że wszyscy bardzo chętnie się zgodzili. Wszyscy ci, którzy zaczęli przygodę z naszym projektem, nagle zaczęli odkrywać Kardynała”.

Utwór pt. „Ojcze poczekaj” napisała dla projektu piosenkarka i kompozytorka Lilu. Piosenkę wykonuje Kasia Malejonek, ale niestety, na jasnogórski koncert nie mogła dotrzeć. Zastąpiła ją więc autorka, właśnie Lilu. „Zadzwonił do mnie Darek Malejonek i poprosił mnie o napisanie piosenki dla Kasi. Siadłam do pianina, i 15 minut później była piosenka, która jest wypełniona słowami Kardynała. Mnóstwo jest tam cytatów z Jego kazań i wypowiedzi. Kiedy usłyszałam, jak Kasia to pięknie zaśpiewała, to się oczywiście wzruszyłam. I bardzo się cieszę, że mogę ją zastąpić na koncercie”. Na pytanie, jakie słowa kard. Wyszyńskiego są dla niej najważniejsze, Lilu odpowiedziała: „Na pewno – że czas to miłość. Nie będę tu interpretować, bo myślę, że chodzi tu o to, żeby każdy człowiek to dobrze sobie w głowie przemieli, przemyślał. Czas to nie pieniądz, czas to miłość. Pamiętajmy o tym”.

Na jasnogórski koncert, mimo kontuzji nogi, dotarła Natalia Kawalec, młoda i utalentowana piosenkarka młodego pokolenia, finalistka trzeciej edycji The Voice Kids. „Dostałam w poprzednim roku propozycję wzięcia udziału w tym projekcie, i zgodziła się, bo słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego zawsze były bliskie mojemu sercu. Tak powstał utwór ‘Zacznij od nowa’ – mówiła nam młoda piosenkarka - Muszę przyznać, że to był w sumie bardzo spontaniczny pomysł. Od razu zaczęłam szukać inspiracji i cytatów Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Słowa ‘Zacznij od nowa’ najbardziej chwyciły mnie za serce, i postanowiłam całą piosenkę oprzeć się na tym temacie”.więcej: czastomilosc.stacja7.pl

Autor: DR, KC

Zobacz również

„Radość konsekracji” - audycje na antenie Radia Jasna Góra

„Radość konsekracji” - audycje na antenie Radia Jasna Góra

Środa, 22.09.2021

W ramach cyklicznej audycji „Radość konsekracji”, w środę 22 września gościem o. Jakuba Szymczychy była siostra nazaretanka Maria Gabriela Spyra. Opowiedziała o tym, w jaki sposób rodziło się jej powołanie, i jak została siostrą zakonną. Zdradziła, czym dla niej jest życie konsekrowane i jak długo żyje jako osoba konsekrowana.

Autor: DR, KC

Czy warto służyć rodzinom?

Czy warto służyć rodzinom?

Wtorek, 21.09.2021

Czy Dzień Dla Życia i Rodziny to tylko jednorazowa, doroczna akcja? A może za towarzyszącymi mu marszami po ulicach miast kryje się coś więcej? W ramach podsumowania niedzielnych wydarzeń z terenu Archidiecezji Częstochowskiej Bartłomiej Zug w „Paśmie Otwartym” rozmawiał z przedstawicielami różnych wspólnot kościelnych zaangażowanych w codzienną służbę rodzinom i promocję wartości każdego życia.

Autor: AN/BZ

'Męskie oblężenie Jasnej Góry'

'Męskie oblężenie Jasnej Góry'

Poniedziałek, 20.09.2021

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry” – to temat, który szczególnie akcentowaliśmy na antenie Radia Jasna Góra w sobotę, 18 września. Uczestnicy tej „męskiej” pielgrzymki byli gośćmi s. Aleksandry Szyborskiej w ramach „Pasma studia otwartego”, a także rozmówcami Bartłomieja Zuga w „Panoramie reporterskiego dnia”. Wieczorem, o godz. 19.00, transmitowaliśmy Mszę św. w ramach „Męskiego Oblężenia Jasnej Góry”.

Autor: DR

Konkurs dla Polonii

Konkurs dla Polonii

Sobota, 18.09.2021

Kochana POLONIO! Wiemy, że Radio Jasna Góra jest chętnie słuchane przez Polaków za granicą. Jesteście ważną częścią naszej radiowej wspólnoty! Dlatego chcemy nagłośnić inicjatywę podjętą przez Kongres Młodzieży Polonijnej i Młodzieżową Agencję Informacyjną MAIKA.

Autor: DR, AS

Bądź na bieżąco z życiem Kościoła, słuchaj Pasma Studia Otwartego

Bądź na bieżąco z życiem Kościoła, słuchaj Pasma Studia Otwartego

Piątek, 17.09.2021

Fascynuje Cię Jasna Góra, jej historia i współczesność? Szukasz informacji o Światowym Dniu Środków Społecznego Przekazu albo Kongresie Eucharystycznym? Codziennie od 11.15 do 11.55 redaktorzy Radia Jasna Góra proponują ciekawe tematy, inspirujące rozmowy, opinie ekspertów, spotkania z niezwykłymi osobami i dobrą muzykę.  

Autor: AN

Już wkrótce - Marsz Życia i Rodziny

Już wkrótce - Marsz Życia i Rodziny

Środa, 15.09.2021

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Częstochowy w najbliższą niedzielę, 19 września. W dzisiejszym  „Paśmie studia otwartego” gościem Dariusza Ciszewskiego był Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji Życia i Rodziny, a tematem rozmowy był zbliżający się Marsz, organizowany przez Fundację z okazji Dnia dla Życia i Rodziny, poświęconego istocie ludzkiego życia.

Autor: DR, KC