Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Modlitwa rodzinna


Środa, 21.07.2021

Modlitwa rodzinna
Trwamy w Roku Rodziny - tym czasie jesteśmy przez papieża Franciszka zachęcani do głoszenia wartości małżeństwa i rodziny. A także do ich afirmacji. Możemy to robić podążając dwunastoma szlakami zaproponowanymi przez Ojca Świętego w adhortacji "Amoris Laetitia". Możemy także tworzyć własne sposoby promowania rzeczywistości rodziny i małżeństwa w różnych obszarach naszego życia - społecznego, religijnego czy kulturalnego.

W dzisiejszym Paśmie Studia Otwartego wraz z przedstawicielami Fundacji Deo Meo opowiadaliśmy o dziele, które wpisuje się w to wyzwanie postawione Kościołowi przez papieża Franciszka.

- Modlitwa rodzinna, wspólnotowa powinna wyznaczać rytm naszego codziennego życia - mówiła pani Małgorzata Chlebek:Ta pierwsza rodzinna kapliczka stała się inspiracją do powstania Warsztaciku Świętego Józefa :W drugiej części Pasma Studia Otwartego swoimi przemyśleniami, świadectwami i pomysłami mającymi na celu odkrywanie daru modlitwy małżeńskiej, rodzinnej, wspólnotowej dzieli się także słuchacze Radia Jasna Góra:Zwieńczeniem Roku Rodziny "Amoris Laetitia" będzie w czerwcu 2022 roku Światowe Spotkanie Rodzin w Watykanie. Wtedy też przedstawiciele duszpasterstw rodzin ze wszystkich krajów będą mieli okazję dzielić się wypracowanymi na gruncie Kościół Diecezjalnych i Kościołów Domowych dziełami i inicjatywami. Więcej o tym wydarzeniu w Radiu Watykańskim.

Autor: AN

Zobacz również

O pielgrzymce papieża Franciszka sprzed pięciu lat

O pielgrzymce papieża Franciszka sprzed pięciu lat

Piątek, 30.07.2021

30 lipca 2016 roku na Sali Rycerskiej została udostępniona pielgrzymom gablota z pamiątkami po wizycie Ojca Świętego Franciszka na Jasnej Górze. Ale my - dziennikarze Radia Jasna Góra - jesteśmy żywymi pamiątkami tego, co stało się pięć lat temu w ramach narodowego dziękczynienia w 1050. rocznicę Chrztu Polski. Wspominaliśmy o tym w ramach dzisiejszego „Pasma studia otwartego”.

Autor: DR

Życie ma wartość! - jezioro - kościół, namiot - adoracja, bieg - sakramenty

Życie ma wartość! - jezioro - kościół, namiot - adoracja, bieg - sakramenty

Czwartek, 29.07.2021

Urokliwe miejsce, misjonarze "do zadań specjalnych", konfesjonały wypożyczone z Jasnej Góry, współpraca 5. diecezji - m.in. takie okoliczności składają się na Festiwal Życia w Kokotku.

Autor: BZ

Półmetek wakacji - podsumowanie i propozycje

Półmetek wakacji - podsumowanie i propozycje

Środa, 28.07.2021

To już półmetek wakacji. W „Paśmie studia otwartego” rozmawialiśmy dziś o tym, jak spędzamy wakacje, szukaliśmy też propozycji dla tych z Państwa, którzy nie mają jeszcze planów i pomysłów, jak dobrze przeżyć czas wakacyjny.

Autor: DR

Abstynencja czy trzeźwość? Co wybrać i jak to zrobić?

Abstynencja czy trzeźwość? Co wybrać i jak to zrobić?

Wtorek, 27.07.2021

Kilka dni przed rozpoczęciem tzw. "miesiąca abstynencji" zadaliśmy sobie pytania o różnice między trzeźwością i abstynencją oraz czy to naprawdę jest wezwanie do nas.

Autor: BZ

'Z Nią wszystko jest możliwe' - płyta o. Piotra Stanikowskiego

'Z Nią wszystko jest możliwe' - płyta o. Piotra Stanikowskiego

Poniedziałek, 26.07.2021

Gościem poniedziałkowego „Pasma studia otwartego” był o. Piotr Stanikowski, paulin, opiekun Jasnogórskiej Wspólnoty „Kana” – autor książki i płyty „Z Nią wszystko jest możliwe”. To propozycje dla każdego, kto w pewnym momencie swojego życia czuje się zagubiony i poszukuje rozwiązania swych problemów.

Autor: DR

Pielgrzymuj duchowo z Radiem Jasna Góra

Pielgrzymuj duchowo z Radiem Jasna Góra

Poniedziałek, 26.07.2021

Drodzy Słuchacze! Jak co roku proponujemy Wam wspólne, duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę w ramach 310. Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej.

Autor: Zespół RJG