Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » "Zrozumieć"


Środa, 09.06.2021

Tegoroczne Spotkanie Młodych organizowane przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincję Krakowską odbędzie się w dniach 12-16 lipca 2021 r. Po ubiegłorocznym odejściu od tradycji, tym razem spotkamy się ponownie stacjonarnie, w Wołczynie, zachowując pełny reżim sanitarny.
Jest to już 27. edycja Spotkania Młodych, które, w tym roku pod hasłem "Zrozumieć", będzie odpowiedzią na wątpliwości pojawiające się aktualnie w sercach młodych ludzi.
Głównym celem Spotkania jest ukazanie młodym Boga, który działa w codziennym życiu. Do tego doświadczenia prowadzi codzienna Eucharystia, sprawowany przez cały czas sakrament pokuty i pojednania, wieczorne nabożeństwa, konferencje, spotkania w grupach i koncerty. Na wołczyńskiej scenie będziemy mogli usłyszeć ks. Jakuba Bartczaka, Luxtorpedę oraz kapucyński zespół KapEl'a. W tym roku szczególnie pragniemy pokazać piękno nauki Kościoła katolickiego oraz przybliżyć się do zrozumienia Ewangelii i Jezusa. Dlatego hasło tegorocznego Spotkania brzmi "Zrozumieć".
Dla osób, które z różnych powodów nie będą mogły przyjechać do Wołczyna, stworzymy możliwość dołączenia do wydarzenia w formie online. Transmisja będzie odbywała się każdego dnia poprzez platformę YouTube (na kanale "Dobre Media Nowej Ewangelizacji" oraz kanale Spotkania Młodych).


Autor: ib

Zobacz również

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Poniedziałek, 21.06.2021

Zespół Genezareth powstał w 1996 roku. Specyfiką tego zespołu jest to, że klerycy ciągle się zmieniają. Z jednej strony stanowi to pewną trudność, ponieważ niejako na nowo trzeba tworzyć materiał. Trzeba jednak zaznaczyć to, że ciągle pojawiają się nowe osoby i to ubogaca ten zespół, bo każdy z nas ma różne talenty, które otrzymał od Boga i chce tymi talentami się dzielić.

Autor: PG

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Sobota, 19.06.2021

Józefie, zbuduj dom dla Mojego Syna! Jak każdego 19 dnia miesiąca w naszym programie przeważał rys józefowy - dziś rozmawialiśmy o różnych wymiarach obecności Opiekuna Kościoła Świętego w życiu i posłudze laikatu.

Autor: AN

"Przedłużenie głosu Matki Bożej"

Wtorek, 15.06.2021

Radio Jasna Góra, Biuro prasowe JasnaGoraNews, dwumiesięcznik Jasna Góra, Twitter, Facebook, Instagram...

Autor: BZ

Czyściec i ekologia

Czyściec i ekologia

Sobota, 12.06.2021

O duchowej rzeczywistości jaką jest czyściec w Paśmie Otwartym opowiedziała S. Anna Czajkowska, Wspomożycielka Dusz Czyśćcowych.

Autor: bz

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Środa, 09.06.2021

Cisza, która jest wspomnieniem, skarbnicą wiedzy, tęsknotą za nieskończonością. Tym właśnie oddycha się w Watykańskiej Bibliotece Apostolskiej i w Watykańskich Archiwach Apostolskich - mówił na 100,6 fm kardynał José Tolentino de Mendonça, Bibliotekarz i Archiwista Świętego Kościoła Rzymskiego. W Międzynarodowy Dzień Archiwów zastanawialiśmy się m.in. nad aktualnością misji archiwstów w świecie współczesnym.

Autor: AN

M i M - czyli jedność ewangelicznej Marii i Marty w jednej osobie

M i M - czyli jedność ewangelicznej Marii i Marty w jednej osobie

Wtorek, 08.06.2021

Dobrodziejka Zakonu i Jasnej Góry. W 1393 r. wraz z mężem, królem...

Autor: BZ & IT