Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Paulińskie Święto Młodych


Niedziela, 06.06.2021

Paulińskie Święto Młodych
Trwają zapisy na XI Paulińskie Dni Młodych, które odbędą się w Wieruszowie od 12-18 lipca. Po spowodowanym pandemią roku przerwy młodzież z paulińskich parafii ponownie będzie mogła poznawać duchowość Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, a także wspólnie modlić się, bawić i odpoczywać w czasie wakacji.

W „Paśmie otwartym” nie tylko zapraszaliśmy, wraz z o. Andrzejem Gradem i o. Michałem Gawrylukiem , do Sanktuarium Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego w Wieruszowie, ale przypominaliśmy także atmosferę poprzednich PDMów.

Jednym z wydarzeń w czasie spotkaniach młodych z paulińskich duszpasterstw jest tzw. „Pauliniada” - turniej wiedzy o Zakonie Paulinów. W tym roku, do udziału w piątej edycji turnieju zaproszona jest nie tylko młodzież, ale także słuchacze Radia Jasna Góra – szczegóły już w lipcu na 100,6 fm.

Archiwalne nagranie "Pasma Otwartego" na kanale Radia Jasna Góra na portalu SoundCloud.

Autor: JK & AN

Zobacz również

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Poniedziałek, 21.06.2021

Zespół Genezareth powstał w 1996 roku. Specyfiką tego zespołu jest to, że klerycy ciągle się zmieniają. Z jednej strony stanowi to pewną trudność, ponieważ niejako na nowo trzeba tworzyć materiał. Trzeba jednak zaznaczyć to, że ciągle pojawiają się nowe osoby i to ubogaca ten zespół, bo każdy z nas ma różne talenty, które otrzymał od Boga i chce tymi talentami się dzielić.

Autor: PG

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Sobota, 19.06.2021

Józefie, zbuduj dom dla Mojego Syna! Jak każdego 19 dnia miesiąca w naszym programie przeważał rys józefowy - dziś rozmawialiśmy o różnych wymiarach obecności Opiekuna Kościoła Świętego w życiu i posłudze laikatu.

Autor: AN

"Przedłużenie głosu Matki Bożej"

Wtorek, 15.06.2021

Radio Jasna Góra, Biuro prasowe JasnaGoraNews, dwumiesięcznik Jasna Góra, Twitter, Facebook, Instagram...

Autor: BZ

Czyściec i ekologia

Czyściec i ekologia

Sobota, 12.06.2021

O duchowej rzeczywistości jaką jest czyściec w Paśmie Otwartym opowiedziała S. Anna Czajkowska, Wspomożycielka Dusz Czyśćcowych.

Autor: bz

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Środa, 09.06.2021

Cisza, która jest wspomnieniem, skarbnicą wiedzy, tęsknotą za nieskończonością. Tym właśnie oddycha się w Watykańskiej Bibliotece Apostolskiej i w Watykańskich Archiwach Apostolskich - mówił na 100,6 fm kardynał José Tolentino de Mendonça, Bibliotekarz i Archiwista Świętego Kościoła Rzymskiego. W Międzynarodowy Dzień Archiwów zastanawialiśmy się m.in. nad aktualnością misji archiwstów w świecie współczesnym.

Autor: AN

"Zrozumieć"

Środa, 09.06.2021

"ZROZUMIEĆ"  - to hasło 27. Spotkania Młodych w Wołczynie, które odbywać się będzie pod patronatem Radia Jasna Góra

Autor: ib