Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Płyta tygodnia - Mietek Szcześniak - Zwykły Cud


Poniedziałek, 10.05.2021

Płyta tygodnia - Mietek Szcześniak - Zwykły Cud
Płyta zebrała świetne recenzje i została bardzo ciepło przyjęta przez fanów Mietka Szcześniaka.
Dodatkowym smaczkiem jest niepublikowany utwór nagrany specjalnie na festiwal Opolski.
Nowe brzmienia i ciekawe aranżacje po raz kolejny udowodniły, że na tak dojrzały album warto było czekać kilka lat.

Krążek stanowi zbiór 14. utworów, wprowadzających w energetyczny, taneczny i letni klimat, choć nie zabrakło tam również miejsca na zadumę i opowiedzenie o tym, co w życiu ważne.
To wyznania o czekaniu, cierpliwości, naiwności, ale także czerpaniu z "tętniącego i żarzącego się teraz".

Album jest dopełnieniem tryptyku: „Czarno na białym", „Spoza nas" i „Zwykły cud".

Płyta, choć doskonale uzupełnia poprzedzające go krążki, zdecydowanie od nich odbiega.

Miecz bawi się muzyczną formą, sięgając po gatunki do tej pory z nim nie kojarzone. Obok nastrojowych, „budzących" serce utworów jak Naiwni, Czekaj na wiatr czy O niebo lepiej, znaleźć można piosenki zabarwione hiphopowym klimatem wprowadzonym przez Mezo (Kiełbie we łbie), elementy new soulu zaśpiewane przez Paulinę Przybysz w utworze Angel-a (będzie dobrze), ale także - inspirowaną DrumandBase - aranżację do znanej piosenki Eli Adamiak Jesienna Zaduma.

Autor zaprosił do współpracy także innych znakomitych artystów takich jak Marcin Pospieszalski, Anna Maria Jopek, Liroy czy też wschodzące gwiazdy polskiej wokalistyki Patrycję Golę i Beatę Bednarz. Na klawiszach zagrał Paweł Bzim Zarecki. W jednym z utworów pojawił się nawet z gitarą Marcin Kydryński.Ciekawe, oryginalne aranżacje znanych już utworów; nowe, nieznane dotąd własne kompozycje; a także sięgnięcie do klasyków tj. wiersze ks. Twardowskiego, powodują że płyta znaleźć może uniwersalny odbiór.

Artysta nie zawodzi wiernych fanów, a jednocześnie zdecydowanie poszerza krąg muzycznych inspiracji.

Autor: PG

Zobacz również

Program Radia Jasna Góra w Wielki Piątek

Program Radia Jasna Góra w Wielki Piątek

Czwartek, 28.03.2024

W Wielki Piątek Męki Pańskiej na antenie Radia Jasna Góra zapraszamy na transmisje wielkopiątkowych nabożeństw i liturgii: 9:00 – Liturgia Godzin; 18:00 - Gorzkie Żale; 19:00 – Liturgia Męki Pańskiej.

Obok transmisji, naszą antenę w tym szczególnym dniu wypełnią także okolicznościowe audycje, przygotowane przez zespół redakcyjny, których tematyka skoncentrowana jest wokół tajemnicy krzyża i cierpienia.

Autor: DR

Wielki Czwartek - propozycje w ramówce

Wielki Czwartek - propozycje w ramówce

Środa, 27.03.2024

Wielki Czwartek - rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. To także - jak określił ten dzień św. Jan Paweł II - święto kapłańskie. Kościół katolicki obchodzi pamiątkę ustanowienia przez Jezusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.

W ramówce Radia Jasna Góra przygotowaliśmy dla Państwa wiele okolicznościowych audycji. Usłyszycie Państwo różne głosy o przeżywaniu daru kapłaństwa. Z okazji kapłańskiego święta zachęcamy do szczególnej modlitwy za znajomych księży, duszpasterzy, katechetów, księży posługujących w parafii; do wyrażenia im życzliwości i złożenia życzeń.

Audycje zamieszczamy też do odsłuchania w dogodnej dla Państwa chwili w specjalnych playlistach na naszej stronie internetowej.

Autor: DR

Triduum i Wielkanoc na Jasnej Górze

Triduum i Wielkanoc na Jasnej Górze

Wtorek, 26.03.2024

Ojcowie i bracia paulini zapraszają do wspólnego przeżycia jasnogórskich liturgii Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Na mediach społecznościowych, w okolicznościowym video, do łączności z Jasną Górą w tych niezwykłych dniach Męki i Zmartwychwstania Jezusa, zapraszają: o. Samuel Pacholski, przeor klasztoru jasnogórskiego oraz o. Waldemar Pastusiak, kustosz tego miejsca.

Na falach Radia Jasna Góra, jak każdego roku, będziemy transmitować liturgie Triduum Paschalnego i uroczystości Zmartwychwstania. Na naszej stronie zamieścimy szczegółową ramówkę z godzinami transmisji nabożeństw, przedstawimy też Państwu nasze propozycje na każdy z tych WIELKICH DNI.

Autor: DR

29. rocznica powstania Radia Jasna Góra

29. rocznica powstania Radia Jasna Góra

Poniedziałek, 25.03.2024

Radio Jasna Góra obchodzi dziś 29. rocznicę powstania. 25 marca 1995 roku po raz pierwszy przez fale eteru popłynął głos z Jasnej Góry.

O misji Radia Jasna Góra mówił w „Rozmowie poranka” o. Andrzej Grad, dyrektor rozgłośni. „Radio to nie jest tylko zapis w dokumencie, czy w dekrecie powołującym do istnienia takie dzieło, ale to jest też misja, która nam towarzyszy” – mówił o. dyrektor w rozmowie z Agatą Nalichowską. Podkreślił, że to zadanie ukazywania Matki Bożej we współczesnym świecie jest realizowane z jednej strony przez transmisje z Kaplicy Matki Bożej czy z innych miejsc na Jasnej Górze, a z drugiej przez tworzone audycje.

Rozmowa zabrzmi jeszcze o godz. 22:05 oraz ok. 3:25.

 

Autor: DR

Rozmyślania o boleściach Matki Jezusa

Rozmyślania o boleściach Matki Jezusa

Niedziela, 24.03.2024

W Niedzielę Palmową na antenie Radia Jasna Góra rozpoczęliśmy emisję wielkopostnych rozważań pod wspólnym tytułem „Siedem boleści Maryi”. Autorem rozważań jest o. Tadeusz Słoniak, paulin, który posługuje w Sanktuarium NMP Bolesnej w Wielgomłynach. Zapraszamy do rozważenia wydarzeń z życia Maryi, które napełniły Jej serce bólem. Te siedem bolesnych momentów, w czasie których była zjednoczona z Jezusem w szczególny i wyjątkowy sposób, to: proroctwo Symeona, ucieczka do Egiptu, zagubienie dwunastoletniego Jezusa w Jerozolimie, spotkanie Syna - Jezusa na Drodze Krzyżowej, ukrzyżowanie i śmierć Jezusa, zdjęcie Jezusa z krzyża i złożenie Go w grobie.

10-minutowe rozważania emitujemy codziennie około: 7:15, 14:45, 22:30 i 3:45, proponujemy także ich odsłuchanie w formie podcastów.

Autor: DR

Jubileusze u paulinów we Wrocławiu

Jubileusze u paulinów we Wrocławiu

Piątek, 22.03.2024

O przypadającej w najbliższy poniedziałek, 25 marca 10. rocznicy ustanowienia Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła we Wrocławiu, mówiliśmy dziś w „Rozmowie poranka”. Od 25 lat posługują tam ojcowie i bracia paulini. O jubileuszu, ale także o obecności i codziennej służbie paulinów w tym miejscu, opowiadał w rozmowie z o. Andrzejem Gradem - o. Tomasz Chmielewski, przeor tamtejszego konwentu, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja oraz rektor Sanktuarium.

Autor: DR