Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Werbiści dziękują za świętego współbrata


Piątek, 30.04.2021

Werbiści dziękują za świętego współbrata
15-ta rocznica śmierci Sługi Bożego o. Mariana Żelazka wspominana jest na Jasnej Górze. Za dar jego życia i posługi dziękują przedstawiciele polskiej prowincji Księży Werbistów.

- Ten więzień Dachau, kapłan i zakonnik, całe swoje życie poświęcił pracy misyjnej – przypomniał o. Henryk Kałuża, postulator procesu beatyfikacyjnego o. Żelazka.- Jasna Góra była bardzo ważna w życiu o. Mariana, tutaj często pielgrzymował a gdy wyjechał na misje, założył parafię pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej – mówi o. Andrzej Danilewicz, rzecznik Werbistów.O. Marian Żelazek zmarł 30 kwietnia 2006 roku w kolonii trędowatych, którym posługiwał do końca. Jego proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 2018 roku. Poprzez modlitwę na Jasnej Górze Werbiści pragną zawierzyć jego wstawiennictwu swoje dzieła misyjne, sprawę nowych powołań oraz cały Kościół.

Autor: AS

Zobacz również

Słuchalność Radia Jasna Góra

Słuchalność Radia Jasna Góra

Piątek, 07.05.2021

Z raportu Radio Track Kantar Polska opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od października 2020 roku do marca 2021 roku wzrosła słuchalność Radia Jasna Góra na terenie Częstochowy. Utrzymuje się ona na poziomie 1,9%. Jest to dla nas bardzo radosna informacja, dopingująca nas do dalszej pracy.

Autor: o.AG

8 maja święcenia diakonatu

8 maja święcenia diakonatu

Piątek, 07.05.2021

W obchodzoną 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w paulińskiej bazylice św. Michała Archanioła – Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce, odbędą się święcenia diakonatu.

Autor: o.AG

Pielgrzymi na uroczystościach 3 maja

Pielgrzymi na uroczystościach 3 maja

Poniedziałek, 03.05.2021

Księża biskupi, w tym członkowie Rady Stałej Episkopatu Polski, która dziś ma na Jasnej Górze swoje spotkanie, a także małżeństwa, rodziny, zgromadzenia zakonne oraz młodzież - każdy ma swój udział w trwającej w sercu Polski modlitwie za Ojczyznę. Zapraszamy na spotkanie z uczestniczącymi w dzisiejszych uroczystościach pielgrzymami.

Autor: AS

Duchowa łączność z Jasną Górą w Uroczystość Królowej Polski

Duchowa łączność z Jasną Górą w Uroczystość Królowej Polski

Sobota, 01.05.2021

Do duchowej łączności z Jasną Górą w uroczystość Królowej Polski, 3 maja, zachęca jasnogórski przeor. O. Samuel Pacholski przypomina, że święto jest przede wszystkim okazją do dziękczynienia za obecność Maryi w dziejach naszego Narodu.

Autor: @JasnaGóraNews

Jasnogórski maj

Jasnogórski maj

Sobota, 01.05.2021

Dziś w pierwszą sobotę miesiąca Modlitwa Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na jasnogórskich błoniach od godz. 16.00. Msza św. z zawierzeniem rodzin o 18.30.

Autor: @JasnaGóraNews

Czuwanie Grupy Ósmej WPP

Czuwanie Grupy Ósmej WPP

Piątek, 30.04.2021

Delegacja pątników Grupy Ósmej Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej podejmie dziś czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Nocna modlitwa będzie przebiegała pod hasłem tegorocznej pielgrzymki: „Józef mąż Maryi”.

Autor: AS