Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Serce Polski na jeden dzień sercem świata


Czwartek, 29.04.2021

Serce Polski na jeden dzień sercem świata
W łączności z papieżem Franciszkiem i wiernymi zgromadzonymi w różnych miejscach świata 3 maja, w Uroczystość Królowej Polski, na Jasnej Górze trwać będzie modlitwa o ustanie pandemii. Samo święto, ustanowione w 1920r., czyli po odzyskaniu niepodległości, wyraża wiarę naszego narodu w szczególną opiekę Bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi. Na prośbę Ojca Świętego w tę narodową modlitwę włączone jest błaganie współczesnego świata.
Do nieustannego oddawania wszystkich spraw Matce Zbawiciela papież Franciszek zaprosił w ostatniej audiencji ogólnej.

Msza Święta odpustowa w uroczystość Królowej Polski odprawiona zostanie na Jasnej Górze na szczycie o godz. 11.00. Będzie ją celebrował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Przeżywanie uroczystości rozpocznie się już w wigilię święta, 2 maja podczas Apelu Jasnogórskiego. Abp Stanisław Gądecki w kaplicy Matki Bożej zapali wtedy specjalną świecę i rozpocznie modlitwę o ustanie pandemii.
W samą uroczystość, 3 maja o godz. 18.00 zaplanowany jest różaniec, transmitowany przez media watykańskie.

Zgodnie z prośbą papieża przez cały maj trwać będzie maraton modlitewny pod hasłem: "Kościół modli się nieustannie do Boga". Każdego dnia w innym sanktuarium na świecie wierni będą prosić o ustanie pandemii. 31 maja papież Franciszek zakończy modlitwę w Grocie Lurdzkiej w Ogrodach Watykańskich.

Autor: BZ

Zobacz również

Słuchalność Radia Jasna Góra

Słuchalność Radia Jasna Góra

Piątek, 07.05.2021

Z raportu Radio Track Kantar Polska opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od października 2020 roku do marca 2021 roku wzrosła słuchalność Radia Jasna Góra na terenie Częstochowy. Utrzymuje się ona na poziomie 1,9%. Jest to dla nas bardzo radosna informacja, dopingująca nas do dalszej pracy.

Autor: o.AG

8 maja święcenia diakonatu

8 maja święcenia diakonatu

Piątek, 07.05.2021

W obchodzoną 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w paulińskiej bazylice św. Michała Archanioła – Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce, odbędą się święcenia diakonatu.

Autor: o.AG

Pielgrzymi na uroczystościach 3 maja

Pielgrzymi na uroczystościach 3 maja

Poniedziałek, 03.05.2021

Księża biskupi, w tym członkowie Rady Stałej Episkopatu Polski, która dziś ma na Jasnej Górze swoje spotkanie, a także małżeństwa, rodziny, zgromadzenia zakonne oraz młodzież - każdy ma swój udział w trwającej w sercu Polski modlitwie za Ojczyznę. Zapraszamy na spotkanie z uczestniczącymi w dzisiejszych uroczystościach pielgrzymami.

Autor: AS

Duchowa łączność z Jasną Górą w Uroczystość Królowej Polski

Duchowa łączność z Jasną Górą w Uroczystość Królowej Polski

Sobota, 01.05.2021

Do duchowej łączności z Jasną Górą w uroczystość Królowej Polski, 3 maja, zachęca jasnogórski przeor. O. Samuel Pacholski przypomina, że święto jest przede wszystkim okazją do dziękczynienia za obecność Maryi w dziejach naszego Narodu.

Autor: @JasnaGóraNews

Jasnogórski maj

Jasnogórski maj

Sobota, 01.05.2021

Dziś w pierwszą sobotę miesiąca Modlitwa Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na jasnogórskich błoniach od godz. 16.00. Msza św. z zawierzeniem rodzin o 18.30.

Autor: @JasnaGóraNews

Werbiści dziękują za świętego współbrata

Werbiści dziękują za świętego współbrata

Piątek, 30.04.2021

15-ta rocznica śmierci Sługi Bożego o. Mariana Żelazka wspominana jest na Jasnej Górze. Za dar jego życia i posługi dziękują przedstawiciele polskiej prowincji Księży Werbistów.

Autor: AS