Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Zdrój Miłosierdzia Boga


Czwartek, 08.04.2021

Zdrój Miłosierdzia Boga
Jasna Góra to miejsce, w którym nieustannie czczone i objawiane jest Boże Miłosierdzie, przede wszystkim w posłudze sakramentu pokuty i pojednania. To tutaj, nie tylko w czasie nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, ale każdego dnia, od rana do wieczora, kapłani służą wiernym w konfesjonałach, także w czasie pandemii.
To również miejsce szczególnej posługi paulińskich Misjonarzy Miłosierdzia, czyli kapłanów, którzy mają przywilej rozgrzeszania grzechów zastrzeżonych jedynie dla Ojca Świętego.

- Ogłoszenie 6 lat temu Roku Miłosierdzia, wybór nas na misjonarzy, przedłużenie do odwołania naszej posługi, to tylko niektóre z zaskoczeń jakimi obdarzył nas Pan Bóg przez papieża Franciszka - powiedział Misjonarz Miłosierdzia, o. Michał Legan.

O. Dariusz Nowicki przypomniał, że do jego zadań, jako Misjonarza Miłosierdzia, nie należy jedynie spowiedź i rozgrzeszanie, ale także nieustanne głoszenie i czynienie miłosierdzia.

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy Kościół katolicki przeżywa Święto Miłosierdzia Bożego. Ustanowił je papież Jan Paweł II, 30 kwietnia 2000 roku, w dniu kanonizacji siostry Faustyny Kowalskiej, odpowiadając tym samym na wezwanie orędowniczki Bożego Miłosierdzia.

Autor: BZ

Zobacz również

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

Środa, 14.04.2021

Dziś przypada 1055. rocznica chrztu Polski.
5 lat temu na Jasnej Górze podczas jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Mieszka I i narodowego dziękczynienia za przyjęcie chrześcijaństwa, 3 maja 2016 roku prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślał, konieczność uświadomienia sobie naszych zobowiązań, jako ludzi ochrzczonych.

Autor: ib

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Środa, 14.04.2021

Spotkanie przewodników i kierowników pieszych pielgrzymek rozpoczęło w sanktuarium przygotowania do letniego sezonu pątniczego na Jasnej Górze.

Autor: ib

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Środa, 14.04.2021

W Sanktuarium trwa spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, przewodnicy grup rozmawiają z przedstawicielami klasztoru, służb mundurowych oraz sanitarnych o zbliżającym się, kolejnym sezonie pielgrzymkowym.

Autor: ib

Jasnogórska pamięć o

Jasnogórska pamięć o "Nieludzkiej Ziemi"

Wtorek, 13.04.2021

O zamordowanych w Katyniu pamiętają jasnogórscy pielgrzymi. Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Od 1990 roku na Jasną Górę pielgrzymują Rodziny Katyńskie, którym Ojciec Święty Jan Paweł II zaproponował narodowe sanktuarium jako miejsce przebaczenia i pojednania. Pielgrzymki zainicjował pierwszy kapelan Federacji Rodzin Katyńskich, ks. Prał. Zdzisław Peszkowski, konfrater Zakonu Paulinów.

Autor: AS

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wtorek, 13.04.2021

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ta pamięć pielęgnowana jest na Jasnej Górze m. in dzięki pamiątkom znajdującym się na terenie sanktuarium. Tu przez prawie 50 lat w tajemnicy przechowywano szklaną urnę z krzyżem i napisem "Katyń" oraz fragmenty mundurów z żołnierskich mogił i guzik z orzełkiem wieńczącym urnę z Miednoje.

 

Autor: AS

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Poniedziałek, 12.04.2021

Podczas dzisiejszej modlitwy Apelu Jasnogórskiego nastąpi kolejne, comiesięczne zawierzenie Matce Bożej tegorocznego spotkania młodych na Polach Lednickich.

Autor: ib