Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Kolejne kroki na drodze do beatyfikacji


Czwartek, 08.04.2021

Kolejne kroki na drodze do beatyfikacji
Jasna Góra nadal przygotowuje się do uroczystości beatyfikacyjnej Stefana kardynała Wyszyńskiego.

Każdego 27. dnia miesiąca w sanktuarium odbywają się spotkania w ramach cyklu "W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Jasnogórskiego". Tegoroczne rozważania dotyczą Milenijnego Aktu Oddania w Macierzyńską Niewolę Maryi, Matce Kościoła, za wolność Kościoła Chrystusowego w 55. rocznicę jego złożenia. Najbliższe rozważania będą dotyczyły tematu "wolności". Po spotkaniach w Kaplicy Matki Bożej tradycyjne już trwają czuwania w intencji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i o duchowe owoce milenijnego aktu w Kościele i ojczyźnie.

Z kolei w Apelu Jasnogórskim, co środę, uczestniczą duchowo członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, którzy od 31. marca podejmują nowennę przed 40. rocznicą śmierci Sługi Bożego kardynała Wyszyńskiego. Proszą przede wszystkim za polskie rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa.
Zakończenie nowenny zaplanowane jest na Jasnej Górze 26 maja.

Od Niedzieli Zmartwychwstania na antenie Radia Jasna Góra pojawiły się też nowe audycje, prezentujące przede wszystkim nauczanie społeczne Prymasa Tysiąclecia.

Audycja pt. "Wokół nauczania Stefana Kard. Wyszyńskiego, Prymasa Polski, patrona Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana" na naszej antenie emitowana jest w niedzielę o godz. 21.30.

Autor: BZ

Zobacz również

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

Środa, 14.04.2021

Dziś przypada 1055. rocznica chrztu Polski.
5 lat temu na Jasnej Górze podczas jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Mieszka I i narodowego dziękczynienia za przyjęcie chrześcijaństwa, 3 maja 2016 roku prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślał, konieczność uświadomienia sobie naszych zobowiązań, jako ludzi ochrzczonych.

Autor: ib

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Środa, 14.04.2021

Spotkanie przewodników i kierowników pieszych pielgrzymek rozpoczęło w sanktuarium przygotowania do letniego sezonu pątniczego na Jasnej Górze.

Autor: ib

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Środa, 14.04.2021

W Sanktuarium trwa spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, przewodnicy grup rozmawiają z przedstawicielami klasztoru, służb mundurowych oraz sanitarnych o zbliżającym się, kolejnym sezonie pielgrzymkowym.

Autor: ib

Jasnogórska pamięć o

Jasnogórska pamięć o "Nieludzkiej Ziemi"

Wtorek, 13.04.2021

O zamordowanych w Katyniu pamiętają jasnogórscy pielgrzymi. Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Od 1990 roku na Jasną Górę pielgrzymują Rodziny Katyńskie, którym Ojciec Święty Jan Paweł II zaproponował narodowe sanktuarium jako miejsce przebaczenia i pojednania. Pielgrzymki zainicjował pierwszy kapelan Federacji Rodzin Katyńskich, ks. Prał. Zdzisław Peszkowski, konfrater Zakonu Paulinów.

Autor: AS

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wtorek, 13.04.2021

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ta pamięć pielęgnowana jest na Jasnej Górze m. in dzięki pamiątkom znajdującym się na terenie sanktuarium. Tu przez prawie 50 lat w tajemnicy przechowywano szklaną urnę z krzyżem i napisem "Katyń" oraz fragmenty mundurów z żołnierskich mogił i guzik z orzełkiem wieńczącym urnę z Miednoje.

 

Autor: AS

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Poniedziałek, 12.04.2021

Podczas dzisiejszej modlitwy Apelu Jasnogórskiego nastąpi kolejne, comiesięczne zawierzenie Matce Bożej tegorocznego spotkania młodych na Polach Lednickich.

Autor: ib