Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Niedziela Miłosierdzia Bożego - zapowiedź


Środa, 07.04.2021

Niedziela Miłosierdzia Bożego - zapowiedź
W Kościele trwa rozpoczęta w Wlk. Piątek nowenna przygotowująca nas do Święta Miłosierdzia Bożego, które przeżywamy w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. W Radio Jasna Góra w łączności z Sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach każdego dnia transmitowana jest koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. o czym przypomina o. Andrzej Grad, dyrektor rozgłośni.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego na Jasnej Górze koronka odmawiana będzie o godz. 15.00. w Kaplicy Matki Bożej. W modlitwie uczestniczyć będzie można także poprzez transmisję w internecie.
Jak dodaje o. Andrzej Grad w Święto Miłosierdzia Bożego poprzez transmisję Mszy św. o godz. 11.00. trwać będzie także szczególna łączność z paulińskim Sanktuarium Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego w Wieruszowie.

Słowo Boże podczas Eucharystii w wieruszowskim sanktuarium wygłosi o. Piotr Łoza, Definitor Generalny Zakonu Paulinów.
Początki parafii Ducha Świętego - obecnego Sanktuarium Miłosiernego Jezusa Pięciorańskiego, w którym znajduje się słynący łaskami obraz sięgają XV wieku. Wizerunek Jezusa pochodzi najprawdopodobniej z warsztatu z Donaborowa i ukazuje Zbawiciela w półpostaci, w otoczeniu aniołów prezentującego przebity włócznią bok.

Autor: ib

Zobacz również

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

Środa, 14.04.2021

Dziś przypada 1055. rocznica chrztu Polski.
5 lat temu na Jasnej Górze podczas jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Mieszka I i narodowego dziękczynienia za przyjęcie chrześcijaństwa, 3 maja 2016 roku prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślał, konieczność uświadomienia sobie naszych zobowiązań, jako ludzi ochrzczonych.

Autor: ib

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Środa, 14.04.2021

Spotkanie przewodników i kierowników pieszych pielgrzymek rozpoczęło w sanktuarium przygotowania do letniego sezonu pątniczego na Jasnej Górze.

Autor: ib

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Środa, 14.04.2021

W Sanktuarium trwa spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, przewodnicy grup rozmawiają z przedstawicielami klasztoru, służb mundurowych oraz sanitarnych o zbliżającym się, kolejnym sezonie pielgrzymkowym.

Autor: ib

Jasnogórska pamięć o

Jasnogórska pamięć o "Nieludzkiej Ziemi"

Wtorek, 13.04.2021

O zamordowanych w Katyniu pamiętają jasnogórscy pielgrzymi. Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Od 1990 roku na Jasną Górę pielgrzymują Rodziny Katyńskie, którym Ojciec Święty Jan Paweł II zaproponował narodowe sanktuarium jako miejsce przebaczenia i pojednania. Pielgrzymki zainicjował pierwszy kapelan Federacji Rodzin Katyńskich, ks. Prał. Zdzisław Peszkowski, konfrater Zakonu Paulinów.

Autor: AS

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wtorek, 13.04.2021

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ta pamięć pielęgnowana jest na Jasnej Górze m. in dzięki pamiątkom znajdującym się na terenie sanktuarium. Tu przez prawie 50 lat w tajemnicy przechowywano szklaną urnę z krzyżem i napisem "Katyń" oraz fragmenty mundurów z żołnierskich mogił i guzik z orzełkiem wieńczącym urnę z Miednoje.

 

Autor: AS

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Poniedziałek, 12.04.2021

Podczas dzisiejszej modlitwy Apelu Jasnogórskiego nastąpi kolejne, comiesięczne zawierzenie Matce Bożej tegorocznego spotkania młodych na Polach Lednickich.

Autor: ib