Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Wdzięczni za jedność serc


Środa, 07.04.2021

Wdzięczni za jedność serc
Mimo ograniczeń związanych z pandemią i wynikających z tego limitów osób mogących wejść do bazyliki oraz Kaplicy Matki Bożej w Triduum Paschalnym, uroczystej Sumie Wielkanocnej oraz Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny na Jasnej Górze, dzięki transmisjom internetowym i telewizyjnym, uczestniczyły miliony wiernych.
Za tę niezwykłą jedność serc w imieniu wszystkich ojców i braci paulinów dziękował na antenie Radia Jasna Góra kustosz sanktuarium o. Waldemar Pastusiak.

Każdego dnia w transmisji poprzez kanał youtoube z Jasną Górą łączyło się kilkadziesiąt tysięcy osób, natomiast dzięki emisji w TVP, udział w uroczystościach wzięło kilka milionów osób.
Kustosz Jasnej Góry wyraził też nadzieję, że na rychłe wygaśnięcie epidemii, by każdy z duchowych pielgrzymów mógł bez obaw i przeszkód przybyć do Narodowego Sanktuarium Polaków osobiście.
Zachęcił wszystkich, którzy w wyniku ograniczeń i obostrzeń nie mogli lub nie zdążyli skorzystać ze spowiedzi, do wykorzystania okresu wielkanocnego na pojednanie z Bogiem.

Na Jasnej Górze w Kaplicy Sakramentu Pokuty spowiedź odbywa się w godz. od 6.15 do 19.30 Obecnie w kaplicy może przebywać jednocześnie 10 osób.

Autor: ib

Zobacz również

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

Środa, 14.04.2021

Dziś przypada 1055. rocznica chrztu Polski.
5 lat temu na Jasnej Górze podczas jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Mieszka I i narodowego dziękczynienia za przyjęcie chrześcijaństwa, 3 maja 2016 roku prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślał, konieczność uświadomienia sobie naszych zobowiązań, jako ludzi ochrzczonych.

Autor: ib

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Środa, 14.04.2021

Spotkanie przewodników i kierowników pieszych pielgrzymek rozpoczęło w sanktuarium przygotowania do letniego sezonu pątniczego na Jasnej Górze.

Autor: ib

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Środa, 14.04.2021

W Sanktuarium trwa spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, przewodnicy grup rozmawiają z przedstawicielami klasztoru, służb mundurowych oraz sanitarnych o zbliżającym się, kolejnym sezonie pielgrzymkowym.

Autor: ib

Jasnogórska pamięć o

Jasnogórska pamięć o "Nieludzkiej Ziemi"

Wtorek, 13.04.2021

O zamordowanych w Katyniu pamiętają jasnogórscy pielgrzymi. Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Od 1990 roku na Jasną Górę pielgrzymują Rodziny Katyńskie, którym Ojciec Święty Jan Paweł II zaproponował narodowe sanktuarium jako miejsce przebaczenia i pojednania. Pielgrzymki zainicjował pierwszy kapelan Federacji Rodzin Katyńskich, ks. Prał. Zdzisław Peszkowski, konfrater Zakonu Paulinów.

Autor: AS

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wtorek, 13.04.2021

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ta pamięć pielęgnowana jest na Jasnej Górze m. in dzięki pamiątkom znajdującym się na terenie sanktuarium. Tu przez prawie 50 lat w tajemnicy przechowywano szklaną urnę z krzyżem i napisem "Katyń" oraz fragmenty mundurów z żołnierskich mogił i guzik z orzełkiem wieńczącym urnę z Miednoje.

 

Autor: AS

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Poniedziałek, 12.04.2021

Podczas dzisiejszej modlitwy Apelu Jasnogórskiego nastąpi kolejne, comiesięczne zawierzenie Matce Bożej tegorocznego spotkania młodych na Polach Lednickich.

Autor: ib