Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Ezechiel i św. Jan Ewangelista przemówią do młodych…


Sobota, 06.03.2021

Ezechiel i św. Jan Ewangelista przemówią do młodych…
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej został zawierzony Matce Bożej. Za organizatorów z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, młodych uczestników i wszystkich przyjaciół dzieła modliła się na Jasnej Górze Agnieszka Zalewska, krajowy koordynator konkursu. Do tegorocznej, 25 edycji, zgłosiło się ok. 700 szkół średnich.
Wśród patronów medialnych jest także Radio Jasna Góra.

- W młodzieży uczestniczącej w biblijnym konkursie pokładamy wielką nadzieję, że słowo Boże przyniesie owoce w ich życiu i w ich środowiskach - podkreśla koordynatorka inicjatywy.

Konkurs od lat związany jest z częstochowskim sanktuarium. To tutaj od lat w maju odbywa się Spotkanie Młodych z Biblią. Ma ono charakter formacyjno-organizacyjny w dwóch podstawowych wymiarach. Pierwszy to zwrócenie uwagi, że udział w biblijnym konkursie jest czymś wyjątkowym, bo dotyczy Bożego Słowa, drugi to przypomnienie o roli Jasnej Góry w życiu Polaków. Od 2019 r. Jasna Góra została też włączona w diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Jak podkreślali uczestnicy poprzednich edycji, Biblię otwierają także, by w niej szukać przede wszystkim odpowiedzi na nurtujące ich pytania, „pociechy w chwilach utrapienia, albo kiedy mają jakąś sprawę do Pana Boga”. Biblia w życiu młodych staje się nie tylko gościem, ale sami starają się „w Księdze Życia zadomowić” – przyznawali.

Eliminacje przebiegają w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim.

Zakres merytoryczny 25 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej obejmie w tym roku Księgę Ezechiela i Ewangelię św. Jana. Etap szkolny odbędzie się już w najbliższą środę, 10 marca.

Autor: ms

Zobacz również

Słuchalność Radia Jasna Góra

Słuchalność Radia Jasna Góra

Piątek, 07.05.2021

Z raportu Radio Track Kantar Polska opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od października 2020 roku do marca 2021 roku wzrosła słuchalność Radia Jasna Góra na terenie Częstochowy. Utrzymuje się ona na poziomie 1,9%. Jest to dla nas bardzo radosna informacja, dopingująca nas do dalszej pracy.

Autor: o.AG

8 maja święcenia diakonatu

8 maja święcenia diakonatu

Piątek, 07.05.2021

W obchodzoną 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w paulińskiej bazylice św. Michała Archanioła – Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce, odbędą się święcenia diakonatu.

Autor: o.AG

Pielgrzymi na uroczystościach 3 maja

Pielgrzymi na uroczystościach 3 maja

Poniedziałek, 03.05.2021

Księża biskupi, w tym członkowie Rady Stałej Episkopatu Polski, która dziś ma na Jasnej Górze swoje spotkanie, a także małżeństwa, rodziny, zgromadzenia zakonne oraz młodzież - każdy ma swój udział w trwającej w sercu Polski modlitwie za Ojczyznę. Zapraszamy na spotkanie z uczestniczącymi w dzisiejszych uroczystościach pielgrzymami.

Autor: AS

Duchowa łączność z Jasną Górą w Uroczystość Królowej Polski

Duchowa łączność z Jasną Górą w Uroczystość Królowej Polski

Sobota, 01.05.2021

Do duchowej łączności z Jasną Górą w uroczystość Królowej Polski, 3 maja, zachęca jasnogórski przeor. O. Samuel Pacholski przypomina, że święto jest przede wszystkim okazją do dziękczynienia za obecność Maryi w dziejach naszego Narodu.

Autor: @JasnaGóraNews

Jasnogórski maj

Jasnogórski maj

Sobota, 01.05.2021

Dziś w pierwszą sobotę miesiąca Modlitwa Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na jasnogórskich błoniach od godz. 16.00. Msza św. z zawierzeniem rodzin o 18.30.

Autor: @JasnaGóraNews

Werbiści dziękują za świętego współbrata

Werbiści dziękują za świętego współbrata

Piątek, 30.04.2021

15-ta rocznica śmierci Sługi Bożego o. Mariana Żelazka wspominana jest na Jasnej Górze. Za dar jego życia i posługi dziękują przedstawiciele polskiej prowincji Księży Werbistów.

Autor: AS