Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Najlepsza polisa ubezpieczeniowa


Sobota, 27.02.2021

Najlepsza polisa ubezpieczeniowa
Na Jasnej Górze dziś drugie spotkanie w nowym cyklu "W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego". Tym razem rozważania skupione są wokół Aktu oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi, Matce Kościoła za wolność Kościoła Chrystusowego. W tym roku mija 55. rocznica od wydarzenia, które papież Paweł VI nazwał aktem religijnym najwyższej rangi, a św. Jan Paweł II potwierdził podczas pierwszej pielgrzymki do Polski.

W Akcie z 3 maja 1966 r. określone zostały dwa cele oddania: ubezpieczenie Kościoła na drugie tysiąclecie chrześcijaństwa i przekazanie nienaruszonej wiary kolejnym pokoleniom Polaków. Najlepiej można było to uczynić w dłoniach Matki Najświętszej, której opieki naród nasz nieustannie w swoich dziejach doświadczał.

O. Grzegorz Prus, dyrektor Instytutu Maryjnego zauważył, że Milenijny Akt to jeden z najważniejszych dokumentów dla Kościoła w Polsce w XX wieku.

Paulin dodał, że Milenijny Akt wciąż pozostaje naszym wielkim zadaniem. Jego ślady znajdują się w wielu polskich parafiach, bowiem zobowiązania zostały wydrukowane i rozesłane do kościołów, i trzeba do nich powracać.

Jasnogórskim spotkaniom przed beatyfikacją Prymasa Wyszyńskiego towarzyszą słowa: "Matka Boża w Polsce słabsza nie będzie choćby zmieniali się ludzie".

Gośćmi będą dziś Czesław Ryszka, publicysta, pisarz, autor książki 'Prymas na trudne czasy' oraz ks. prof. Janusz Królikowski, mariolog.

Organizatorami spotkań, które odbywają się 27 dnia każdego miesiąca są: Jasnogórski Instytut Maryjny, Instytut Prymasa Wyszyńskiego i oddział w Częstochowie "Civitas Christiana".

Autor: BZ

Zobacz również

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

Środa, 14.04.2021

Dziś przypada 1055. rocznica chrztu Polski.
5 lat temu na Jasnej Górze podczas jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Mieszka I i narodowego dziękczynienia za przyjęcie chrześcijaństwa, 3 maja 2016 roku prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślał, konieczność uświadomienia sobie naszych zobowiązań, jako ludzi ochrzczonych.

Autor: ib

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Środa, 14.04.2021

Spotkanie przewodników i kierowników pieszych pielgrzymek rozpoczęło w sanktuarium przygotowania do letniego sezonu pątniczego na Jasnej Górze.

Autor: ib

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Środa, 14.04.2021

W Sanktuarium trwa spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, przewodnicy grup rozmawiają z przedstawicielami klasztoru, służb mundurowych oraz sanitarnych o zbliżającym się, kolejnym sezonie pielgrzymkowym.

Autor: ib

Jasnogórska pamięć o

Jasnogórska pamięć o "Nieludzkiej Ziemi"

Wtorek, 13.04.2021

O zamordowanych w Katyniu pamiętają jasnogórscy pielgrzymi. Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Od 1990 roku na Jasną Górę pielgrzymują Rodziny Katyńskie, którym Ojciec Święty Jan Paweł II zaproponował narodowe sanktuarium jako miejsce przebaczenia i pojednania. Pielgrzymki zainicjował pierwszy kapelan Federacji Rodzin Katyńskich, ks. Prał. Zdzisław Peszkowski, konfrater Zakonu Paulinów.

Autor: AS

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wtorek, 13.04.2021

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ta pamięć pielęgnowana jest na Jasnej Górze m. in dzięki pamiątkom znajdującym się na terenie sanktuarium. Tu przez prawie 50 lat w tajemnicy przechowywano szklaną urnę z krzyżem i napisem "Katyń" oraz fragmenty mundurów z żołnierskich mogił i guzik z orzełkiem wieńczącym urnę z Miednoje.

 

Autor: AS

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Poniedziałek, 12.04.2021

Podczas dzisiejszej modlitwy Apelu Jasnogórskiego nastąpi kolejne, comiesięczne zawierzenie Matce Bożej tegorocznego spotkania młodych na Polach Lednickich.

Autor: ib