Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Jeśli nie "studniówka" i nie online, to co?


Sobota, 27.02.2021

Jeśli nie
Tradycyjnie za siebie, o pomyślność na egzaminach i wybór dobrej drogi życiowej, ale także w trudnym czasie pandemii za wszystkich rówieśników, bliskich, osoby chore i służące cierpiącym modliła się na Jasnej Górze pierwsza w tym roku grupa maturzystów. Z diecezji elbląskiej przybyła reprezentacja kilkudziesięciu osób.

- Dużo wydarzeń z naszego życia przepadło w ciągu ostatniego roku, np. studniówki, normalne chodzenie do szkoły. Bardzo chcieliśmy, żeby ta pielgrzymka mogła się odbyć tak jak trzeba, chociaż dla małej grupy - mówili młodzi.

Przez cały czas młodzieży towarzyszyli duszpasterze i bp pomocniczy diecezji bp Wojciech Skibicki. Razem uczestniczyli w Apelu, adoracji Najświętszego Sakramentu, Mszy Świętej, wysłuchali też konferencji i świadectw wiary.

- Mamy nadzieję, że to czuwanie będzie przełamaniem, początkiem czegoś nowego w duszpasterstwie młodzieżowym, powrotem do realnych spotkań - mówił opiekun pielgrzymki maturzystów ks. Marek Piedziewicz, diecezjalny duszpasterz młodzieży z Elbląga.

Swoje rozważania i modlitwę na Jasnej Górze uczniowie z diecezji elbląskiej skonstruowali wokół słowa 'tożsamość'.

A już w poniedziałek swoje przybycie do Sanktuarium zapowiedzieli kolejni przedstawiciele maturzystów, tym razem z Kielc.

Autor: BZ

Zobacz również

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

Środa, 14.04.2021

Dziś przypada 1055. rocznica chrztu Polski.
5 lat temu na Jasnej Górze podczas jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Mieszka I i narodowego dziękczynienia za przyjęcie chrześcijaństwa, 3 maja 2016 roku prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślał, konieczność uświadomienia sobie naszych zobowiązań, jako ludzi ochrzczonych.

Autor: ib

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Przygotowania do sezonu pielgrzymkowego

Środa, 14.04.2021

Spotkanie przewodników i kierowników pieszych pielgrzymek rozpoczęło w sanktuarium przygotowania do letniego sezonu pątniczego na Jasnej Górze.

Autor: ib

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Przewodnicy grup pielgrzymkowych na Jasnej Górze

Środa, 14.04.2021

W Sanktuarium trwa spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, przewodnicy grup rozmawiają z przedstawicielami klasztoru, służb mundurowych oraz sanitarnych o zbliżającym się, kolejnym sezonie pielgrzymkowym.

Autor: ib

Jasnogórska pamięć o

Jasnogórska pamięć o "Nieludzkiej Ziemi"

Wtorek, 13.04.2021

O zamordowanych w Katyniu pamiętają jasnogórscy pielgrzymi. Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
Od 1990 roku na Jasną Górę pielgrzymują Rodziny Katyńskie, którym Ojciec Święty Jan Paweł II zaproponował narodowe sanktuarium jako miejsce przebaczenia i pojednania. Pielgrzymki zainicjował pierwszy kapelan Federacji Rodzin Katyńskich, ks. Prał. Zdzisław Peszkowski, konfrater Zakonu Paulinów.

Autor: AS

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Nie zapomnimy, choć przebaczyliśmy - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Wtorek, 13.04.2021

Dziś obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ta pamięć pielęgnowana jest na Jasnej Górze m. in dzięki pamiątkom znajdującym się na terenie sanktuarium. Tu przez prawie 50 lat w tajemnicy przechowywano szklaną urnę z krzyżem i napisem "Katyń" oraz fragmenty mundurów z żołnierskich mogił i guzik z orzełkiem wieńczącym urnę z Miednoje.

 

Autor: AS

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Modlitwa wspólnoty Lednica 2000

Poniedziałek, 12.04.2021

Podczas dzisiejszej modlitwy Apelu Jasnogórskiego nastąpi kolejne, comiesięczne zawierzenie Matce Bożej tegorocznego spotkania młodych na Polach Lednickich.

Autor: ib