Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Zdrapka Wielkopostna 2021


Wtorek, 23.02.2021

Zdrapka Wielkopostna 2021
Okres Wielkiego Postu jest dla nas czasem ćwiczeń duchowych, dobrowolnych wyrzeczeń czy braterskiego dzielenia się z innymi, dlatego też warto już na początku zastanowić się, jak go właściwie wykorzystać i owocnie przeżyć.
Propozycją dla całych rodzin, jeśli chodzi o podejmowanie zadań i wyrzeczeń w duchu pokuty, jest zainicjowana przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego - Zdrapka Wielkopostna.
Codziennie na uczestników czekają zadania jak np. uporządkowanie relacji, walka z nałogami i słabościami, pokochanie siebie czy podjęcie porzuconych zobowiązań i postanowień, które należy odkryć, rozważyć i wykonać. Dzięki nim w uporządkowany sposób można przygotować swoje serce do spotkania ze Zmartwychwstałym.

Jak dodaje Małgorzata Głuchowska, rzecznik Zdrapki, w tegorocznych zadaniach dla uczestników wzięto pod uwagę obowiązujący stan epidemiczny.

Pierwsza edycja Zdrapki odbyła się w 2015 roku i miała kilkuset uczestników. W kolejnych latach Zdrapka docierała już do tysięcy osób w Polsce i poza granicami kraju. Dotarła m.in. do Kazachstanu, Chin, Tajwanu, Hongkongu oraz Australii. Każda edycja ma też swoje specjalne przesłanie, hasłem tegorocznej są słowa 'Przyjdźcie, bo już wszystko gotowe'. Radio Jasna Góra od kilku lat jest partnerem medialnym tej inicjatywy.

Autor: ib

Zobacz również

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Płyta tygodnia - Genezareth – Wracaj

Poniedziałek, 21.06.2021

Zespół Genezareth powstał w 1996 roku. Specyfiką tego zespołu jest to, że klerycy ciągle się zmieniają. Z jednej strony stanowi to pewną trudność, ponieważ niejako na nowo trzeba tworzyć materiał. Trzeba jednak zaznaczyć to, że ciągle pojawiają się nowe osoby i to ubogaca ten zespół, bo każdy z nas ma różne talenty, które otrzymał od Boga i chce tymi talentami się dzielić.

Autor: PG

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Święty Józef - patron obecności świeckich w Kościele

Sobota, 19.06.2021

Józefie, zbuduj dom dla Mojego Syna! Jak każdego 19 dnia miesiąca w naszym programie przeważał rys józefowy - dziś rozmawialiśmy o różnych wymiarach obecności Opiekuna Kościoła Świętego w życiu i posłudze laikatu.

Autor: AN

"Przedłużenie głosu Matki Bożej"

Wtorek, 15.06.2021

Radio Jasna Góra, Biuro prasowe JasnaGoraNews, dwumiesięcznik Jasna Góra, Twitter, Facebook, Instagram...

Autor: BZ

Czyściec i ekologia

Czyściec i ekologia

Sobota, 12.06.2021

O duchowej rzeczywistości jaką jest czyściec w Paśmie Otwartym opowiedziała S. Anna Czajkowska, Wspomożycielka Dusz Czyśćcowych.

Autor: bz

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Świątynie ciszy, strażnicy historii, skarbnice pamięci Narodu - Międzynarodowy Dzień Archiwów

Środa, 09.06.2021

Cisza, która jest wspomnieniem, skarbnicą wiedzy, tęsknotą za nieskończonością. Tym właśnie oddycha się w Watykańskiej Bibliotece Apostolskiej i w Watykańskich Archiwach Apostolskich - mówił na 100,6 fm kardynał José Tolentino de Mendonça, Bibliotekarz i Archiwista Świętego Kościoła Rzymskiego. W Międzynarodowy Dzień Archiwów zastanawialiśmy się m.in. nad aktualnością misji archiwstów w świecie współczesnym.

Autor: AN

"Zrozumieć"

Środa, 09.06.2021

"ZROZUMIEĆ"  - to hasło 27. Spotkania Młodych w Wołczynie, które odbywać się będzie pod patronatem Radia Jasna Góra

Autor: ib