Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast


Poniedziałek, 22.02.2021

Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast
Dokładnie za dwa tygodnie, w poniedziałek 8 marca, na Jasnej Górze Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast. Jak zwykle będzie to okazja przede wszystkim do wdzięczności za dar bycia kobietą i refleksja nad geniuszem kobiecego powołania, którego wzorem jest Maryja.
- Poprzez wspólną obecność niewiast spotkanie jest także nawiązaniem do wielkiej modlitwy, zwłaszcza w roku 1926, kiedy to kobiety dokonały ponownego aktu zawierzenia Matce Bożej i przekazały Jej królewskie symbole „jabłko i berło” obierając Ją na Królową każdej polskiej duszy - powiedziała Izabela Tyras, reprezentująca Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, organizator spotkania i dodała:

Dzień Kobiet i w tym roku wpisze się w przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. „A jednak sobie radzicie …” jego słowa o kobietach i do kobiet przypomni dr Anna Sutowicz z „Civitas Christiana” we Wrocławiu.
XIV Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast na Jasnej Górze 8 marca. O godz. 17.30 Msza św. z zawierzeniem w kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego z Częstochowy a od godz. 18.30 - Wieczór u Najpiękniejszej z Niewiast w Sali Papieskiej. Zaproszone są nie tylko niewiasty.
Transmisja w Radiu Jasna Góra i w Internecie.

Autor: it

Zobacz również

Duchowy Ojciec kilku pokoleń

Duchowy Ojciec kilku pokoleń

Sobota, 27.02.2021

Gwałtownik Królestwa Bożego, człowiek wiary konsekwentnej, prorok - to tylko niektóre tytuły jakimi określany jest ks. Franciszek Blachnicki.

Autor: BZ

Najlepsza polisa ubezpieczeniowa

Najlepsza polisa ubezpieczeniowa

Sobota, 27.02.2021

Na Jasnej Górze dziś drugie spotkanie w nowym cyklu "W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego".

Autor: BZ

Jeśli nie

Jeśli nie "studniówka" i nie online, to co?

Sobota, 27.02.2021

Tradycyjnie za siebie, o pomyślność na egzaminach i wybór dobrej drogi życiowej, ale także w trudnym czasie pandemii za wszystkich...

Autor: BZ

W oczekiwaniu na beatyfikacje Prymasa Jasnogórskiego

W oczekiwaniu na beatyfikacje Prymasa Jasnogórskiego

Piątek, 26.02.2021

O wartościach w Milenijnym Akcie z 1966 r., a także - co to znaczy być niewolnikiem Matki Bożej - m.in. o tym będzie mowa na kolejnym spotkaniu 'W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Jasnogórskiego'.

Autor: IT/mb

Zmarł bp György Snell - przyjaciel Paulinów i Polski

Zmarł bp György Snell - przyjaciel Paulinów i Polski

Piątek, 26.02.2021

Zmarły dziś na Węgrzech bp György Snell, biskup pomocniczy arch. ostrzyhomsko-budapeszteńskiej, to wielki czciciel Matki Bożej Jasnogórskiej, orędownik kultu maryjnego i przyjaciel Zakonu Paulinów, a także Polski.

Autor: IT/mb

Rozpoczyna się pielgrzymowanie maturzystów

Rozpoczyna się pielgrzymowanie maturzystów

Piątek, 26.02.2021

Pomimo trudności i ograniczeń związanych z pandemią na Jasnej Górze rozpoczyna się pielgrzymowanie maturzystów. W tym roku nie będą to duże grupy, a jedynie delegacje z poszczególnych szkół i diecezji.

Autor: mb