Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Boże Miłosierdzie nieograniczone


Poniedziałek, 22.02.2021

Boże Miłosierdzie nieograniczone
Misja powierzona przez Jezusa 90 lat temu podczas pierwszego objawienia św. s. Faustynie Kowalskiej, podejmowana jest także na Jasnej Górze.
- Zachęta do ufności w Boże Miłosierdzie, które jest wielkim wyrazem miłości Ojca do każdego człowieka, najpełniej wyraża się w sakramencie pokuty i pojednania - przypomina ks. dr Sebastian Kempa.

Dla paulinów spowiedź jest jedną z najważniejszych ich posług. W ubiegłym roku jasnogórscy spowiednicy poświęcili pielgrzymom prawie 20 tys. godzin służąc w konfesjonale poprzez sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Także teraz, choć z ograniczeniami, ale spowiedź trwa codziennie od 6.15 do 19.30.

Ks. Sebastian Kempa zauważa także, że pod krzyżem Jezus pozostawił nam Maryję, Matkę Miłosierdzia, która na Jasnej Górze odbiera szczególną cześć i uwielbienie:

Na Jasną Górę, do Matki Miłosierdzia św. s. Faustyna Kowalska pielgrzymowała dwukrotnie w: 1933 i 1935 roku, za każdym razem w drodze z Krakowa do Wilna. Po raz pierwszy również ujrzała Matkę Bożą w Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie poszła rano o godz.5 na odsłonięcie. Tak opisywała to wydarzenie w „Dzienniczku”: „Wiele mi powiedziała Matka Boża. Oddałam Jej swoje śluby wieczyste, czułam, że jestem Jej dzieckiem, a Ona mi Matką. Nic mi nie odmówiła, o co Ją prosiłam”.

Autor: it

Zobacz również

Duchowy Ojciec kilku pokoleń

Duchowy Ojciec kilku pokoleń

Sobota, 27.02.2021

Gwałtownik Królestwa Bożego, człowiek wiary konsekwentnej, prorok - to tylko niektóre tytuły jakimi określany jest ks. Franciszek Blachnicki.

Autor: BZ

Najlepsza polisa ubezpieczeniowa

Najlepsza polisa ubezpieczeniowa

Sobota, 27.02.2021

Na Jasnej Górze dziś drugie spotkanie w nowym cyklu "W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego".

Autor: BZ

Jeśli nie

Jeśli nie "studniówka" i nie online, to co?

Sobota, 27.02.2021

Tradycyjnie za siebie, o pomyślność na egzaminach i wybór dobrej drogi życiowej, ale także w trudnym czasie pandemii za wszystkich...

Autor: BZ

W oczekiwaniu na beatyfikacje Prymasa Jasnogórskiego

W oczekiwaniu na beatyfikacje Prymasa Jasnogórskiego

Piątek, 26.02.2021

O wartościach w Milenijnym Akcie z 1966 r., a także - co to znaczy być niewolnikiem Matki Bożej - m.in. o tym będzie mowa na kolejnym spotkaniu 'W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Jasnogórskiego'.

Autor: IT/mb

Zmarł bp György Snell - przyjaciel Paulinów i Polski

Zmarł bp György Snell - przyjaciel Paulinów i Polski

Piątek, 26.02.2021

Zmarły dziś na Węgrzech bp György Snell, biskup pomocniczy arch. ostrzyhomsko-budapeszteńskiej, to wielki czciciel Matki Bożej Jasnogórskiej, orędownik kultu maryjnego i przyjaciel Zakonu Paulinów, a także Polski.

Autor: IT/mb

Rozpoczyna się pielgrzymowanie maturzystów

Rozpoczyna się pielgrzymowanie maturzystów

Piątek, 26.02.2021

Pomimo trudności i ograniczeń związanych z pandemią na Jasnej Górze rozpoczyna się pielgrzymowanie maturzystów. W tym roku nie będą to duże grupy, a jedynie delegacje z poszczególnych szkół i diecezji.

Autor: mb