Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Jestem wdzięczny Paulinom za spowiedź


Wtorek, 12.01.2021

Jestem wdzięczny Paulinom za spowiedź
Trwająca nowenna do św. Pawła Pierwszego Pustelnika, patriarchy Zakonu Paulinów to czas nie tylko odprawiania „Pawełek”, ale także szczególnej modlitwy za białych mnichów. Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski powiedział, że jest wdzięczny paulinom, zwłaszcza za ich posługę w konfesjonale:

Mimo znacznych utrudnień w ubiegłym roku jasnogórscy spowiednicy poświęcili pielgrzymom prawie 20 tys. godzin służąc w konfesjonale.
„Pawełki” na Jasnej Górze odprawiane są o godz.18.00 w kaplicy św. Pawła Pustelnika w bazylice.

Autor: it

Zobacz również

Z Bratem Albertem do Fundatorki i Opiekunki

Z Bratem Albertem do Fundatorki i Opiekunki

Niedziela, 07.03.2021

Z dziękczynieniem za każde uratowane życie w roku 40. rocznicy powstania organizacji na Jasną Górę przyjechali przedstawiciele Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Autor: BZ

"Złota Róża" dla Matki kapłanów

Niedziela, 07.03.2021

"Jezu (…) Niech on będzie kapłanem według Twego Serca". W intencji Kościoła, księży, osób konsekrowanych, biskupów, Ojca Świętego...

Autor: BZ

Nie reaguj milczeniem...

Nie reaguj milczeniem...

Sobota, 06.03.2021

Wielkopostny dzień skupienia prowadzony przez Akcję Katolicką arch. częstochowskiej przeżywają osoby, które w ostatnich tygodniach gromadziły się przed kościołami, w tym także pod Jasną Górą, aby modlić się, dawać świadectwo i bronić świątyń przed wandalizmem i profanacjami.

Autor: ms/bz

Wolni i odpowiedzialni...

Wolni i odpowiedzialni...

Sobota, 06.03.2021

Jak w każdą pierwsza sobotę miesiąca, na Jasnej Górze modlili się członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka z archidiecezji częstochowskiej. Dzieło krzewienia abstynencji zainicjowane przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego jest formą życia chrześcijańskiego, programem działania wyrastającym z chrześcijańskiego poczucia odpowiedzialności, wpływającym na odnowę duchową i moralną społeczeństwa.

Autor: ms

Ezechiel i św. Jan Ewangelista przemówią do młodych…

Ezechiel i św. Jan Ewangelista przemówią do młodych…

Sobota, 06.03.2021

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej został zawierzony Matce Bożej. Za organizatorów z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, młodych uczestników i wszystkich przyjaciół dzieła modliła się na Jasnej Górze Agnieszka Zalewska, krajowy koordynator konkursu. Do tegorocznej, 25 edycji, zgłosiło się ok. 700 szkół średnich. Wśród patronów medialnych jest także Radio Jasna Góra.

 

Autor: ms

Patrzcie na Chrystusa…

Patrzcie na Chrystusa…

Sobota, 06.03.2021

By Słowo Boże stawało się bardziej obecne w ich życiu i każdego człowieka a świadectwo życia żywą Ewangelią modlili się członkowie Wspólnoty Ewangelizacji RAFAEL z Rudy Śląskiej. Mszą św. na Jasnej Górze rozpoczęli swoje rekolekcje - drogę ku nawróceniu.

Autor: ms