Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Duchu Święty przyjdź...


Wtorek, 12.01.2021

Duchu Święty przyjdź...
Jak mocniej ukochać Eucharystię, jak posługiwać Kościołowi… Mszą św. pod przewodnictwem abp.Wacława Depo nowy rok wspólnej modlitwy i formacji zainaugurowali na Jasnej Górze przedstawiciele wspólnot Odnowy w Duchu Świętym arch. częstochowskiej:

Odnowa w Duchu Świętym w arch. częstochowskiej w ubiegłym roku przeżywała 40-lecie swego istnienia. Do jubileuszu ruch przygotowywał się kilka lat, ale pandemia pokrzyżowała plany. Jednak, jak zauważa o.Filipowić, i w tym doświadczeniu trzeba dostrzec działanie Boga:

„Odnowa ma przede wszystkim uświadamiać obecność Ducha Świętego w życiu chrześcijanina, czyli Kościoła i otwartości na Niego, aby nasze życie było kreatywne i dynamiczne, bo Duch Święty pozwala nam usłyszeć natchnienia Boże”, podkreśla koordynator.
W arch. częstochowskiej przy parafiach istnieje 8 wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Jedna z grup, o nazwie „Kana”, działa także na Jasnej Górze.

Autor: it

Zobacz również

Słuchalność Radia Jasna Góra

Słuchalność Radia Jasna Góra

Piątek, 07.05.2021

Z raportu Radio Track Kantar Polska opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od października 2020 roku do marca 2021 roku wzrosła słuchalność Radia Jasna Góra na terenie Częstochowy. Utrzymuje się ona na poziomie 1,9%. Jest to dla nas bardzo radosna informacja, dopingująca nas do dalszej pracy.

Autor: o.AG

8 maja święcenia diakonatu

8 maja święcenia diakonatu

Piątek, 07.05.2021

W obchodzoną 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w paulińskiej bazylice św. Michała Archanioła – Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce, odbędą się święcenia diakonatu.

Autor: o.AG

Pielgrzymi na uroczystościach 3 maja

Pielgrzymi na uroczystościach 3 maja

Poniedziałek, 03.05.2021

Księża biskupi, w tym członkowie Rady Stałej Episkopatu Polski, która dziś ma na Jasnej Górze swoje spotkanie, a także małżeństwa, rodziny, zgromadzenia zakonne oraz młodzież - każdy ma swój udział w trwającej w sercu Polski modlitwie za Ojczyznę. Zapraszamy na spotkanie z uczestniczącymi w dzisiejszych uroczystościach pielgrzymami.

Autor: AS

Duchowa łączność z Jasną Górą w Uroczystość Królowej Polski

Duchowa łączność z Jasną Górą w Uroczystość Królowej Polski

Sobota, 01.05.2021

Do duchowej łączności z Jasną Górą w uroczystość Królowej Polski, 3 maja, zachęca jasnogórski przeor. O. Samuel Pacholski przypomina, że święto jest przede wszystkim okazją do dziękczynienia za obecność Maryi w dziejach naszego Narodu.

Autor: @JasnaGóraNews

Jasnogórski maj

Jasnogórski maj

Sobota, 01.05.2021

Dziś w pierwszą sobotę miesiąca Modlitwa Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na jasnogórskich błoniach od godz. 16.00. Msza św. z zawierzeniem rodzin o 18.30.

Autor: @JasnaGóraNews

Werbiści dziękują za świętego współbrata

Werbiści dziękują za świętego współbrata

Piątek, 30.04.2021

15-ta rocznica śmierci Sługi Bożego o. Mariana Żelazka wspominana jest na Jasnej Górze. Za dar jego życia i posługi dziękują przedstawiciele polskiej prowincji Księży Werbistów.

Autor: AS