Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Duchu Święty przyjdź...


Wtorek, 12.01.2021

Duchu Święty przyjdź...
Jak mocniej ukochać Eucharystię, jak posługiwać Kościołowi… Mszą św. pod przewodnictwem abp.Wacława Depo nowy rok wspólnej modlitwy i formacji zainaugurowali na Jasnej Górze przedstawiciele wspólnot Odnowy w Duchu Świętym arch. częstochowskiej:

Odnowa w Duchu Świętym w arch. częstochowskiej w ubiegłym roku przeżywała 40-lecie swego istnienia. Do jubileuszu ruch przygotowywał się kilka lat, ale pandemia pokrzyżowała plany. Jednak, jak zauważa o.Filipowić, i w tym doświadczeniu trzeba dostrzec działanie Boga:

„Odnowa ma przede wszystkim uświadamiać obecność Ducha Świętego w życiu chrześcijanina, czyli Kościoła i otwartości na Niego, aby nasze życie było kreatywne i dynamiczne, bo Duch Święty pozwala nam usłyszeć natchnienia Boże”, podkreśla koordynator.
W arch. częstochowskiej przy parafiach istnieje 8 wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Jedna z grup, o nazwie „Kana”, działa także na Jasnej Górze.

Autor: it

Zobacz również

Z Bratem Albertem do Fundatorki i Opiekunki

Z Bratem Albertem do Fundatorki i Opiekunki

Niedziela, 07.03.2021

Z dziękczynieniem za każde uratowane życie w roku 40. rocznicy powstania organizacji na Jasną Górę przyjechali przedstawiciele Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Autor: BZ

"Złota Róża" dla Matki kapłanów

Niedziela, 07.03.2021

"Jezu (…) Niech on będzie kapłanem według Twego Serca". W intencji Kościoła, księży, osób konsekrowanych, biskupów, Ojca Świętego...

Autor: BZ

Nie reaguj milczeniem...

Nie reaguj milczeniem...

Sobota, 06.03.2021

Wielkopostny dzień skupienia prowadzony przez Akcję Katolicką arch. częstochowskiej przeżywają osoby, które w ostatnich tygodniach gromadziły się przed kościołami, w tym także pod Jasną Górą, aby modlić się, dawać świadectwo i bronić świątyń przed wandalizmem i profanacjami.

Autor: ms/bz

Wolni i odpowiedzialni...

Wolni i odpowiedzialni...

Sobota, 06.03.2021

Jak w każdą pierwsza sobotę miesiąca, na Jasnej Górze modlili się członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka z archidiecezji częstochowskiej. Dzieło krzewienia abstynencji zainicjowane przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego jest formą życia chrześcijańskiego, programem działania wyrastającym z chrześcijańskiego poczucia odpowiedzialności, wpływającym na odnowę duchową i moralną społeczeństwa.

Autor: ms

Ezechiel i św. Jan Ewangelista przemówią do młodych…

Ezechiel i św. Jan Ewangelista przemówią do młodych…

Sobota, 06.03.2021

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej został zawierzony Matce Bożej. Za organizatorów z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, młodych uczestników i wszystkich przyjaciół dzieła modliła się na Jasnej Górze Agnieszka Zalewska, krajowy koordynator konkursu. Do tegorocznej, 25 edycji, zgłosiło się ok. 700 szkół średnich. Wśród patronów medialnych jest także Radio Jasna Góra.

 

Autor: ms

Patrzcie na Chrystusa…

Patrzcie na Chrystusa…

Sobota, 06.03.2021

By Słowo Boże stawało się bardziej obecne w ich życiu i każdego człowieka a świadectwo życia żywą Ewangelią modlili się członkowie Wspólnoty Ewangelizacji RAFAEL z Rudy Śląskiej. Mszą św. na Jasnej Górze rozpoczęli swoje rekolekcje - drogę ku nawróceniu.

Autor: ms