Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » 125 lat sióstr Służebnic Matki Dobrego Pasterza


Sobota, 21.11.2020

125 lat sióstr Służebnic Matki Dobrego Pasterza
Za 125 lat istnienia dziękowało na Jasnej Górze Zgromadzenie Służebnic Matki Dobrego Pasterza. Siostry naśladują Maryję w Jej cierpliwości i macierzyńskiej trosce zwłaszcza wobec moralnie zaniedbanych dziewcząt.

- Pielgrzymowanie Maryi przez życie nigdy nie było łatwe - przypominał generał Zakonu Paulinów, który przewodniczył jubileuszowej Mszy Św. sióstr pasterzanek. O. Arnold Chrapkowski podkreślał, że tylko miłość przeciera szlaki w małych codziennych sprawach a radość daje motywy do podejmowania wyzwań:

Siostry Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza należą do wielkiej rodziny franciszkańskiej. Są najmłodszym ze zgromadzeń zakonnych założonych przez błogosławionego Ojca Honorata Koźmińskiego. Powstało 21.11.1895 roku w Warszawie przy współudziale Ludwiki Moriconi. Swoje powołanie siostry przeżywają zgodnie z ideą zgromadzeń bezhabitowych, unikając oznak zewnętrznych, na wzór Jezusa Chrystusa, Matki Bożej i św. Józefa, żyjących w Nazarecie, by być dobrym zaczynem wśród świata.

Autor: it

Zobacz również

Słuchalność Radia Jasna Góra

Słuchalność Radia Jasna Góra

Piątek, 07.05.2021

Z raportu Radio Track Kantar Polska opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od października 2020 roku do marca 2021 roku wzrosła słuchalność Radia Jasna Góra na terenie Częstochowy. Utrzymuje się ona na poziomie 1,9%. Jest to dla nas bardzo radosna informacja, dopingująca nas do dalszej pracy.

Autor: o.AG

8 maja święcenia diakonatu

8 maja święcenia diakonatu

Piątek, 07.05.2021

W obchodzoną 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w paulińskiej bazylice św. Michała Archanioła – Sanktuarium Męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce, odbędą się święcenia diakonatu.

Autor: o.AG

Pielgrzymi na uroczystościach 3 maja

Pielgrzymi na uroczystościach 3 maja

Poniedziałek, 03.05.2021

Księża biskupi, w tym członkowie Rady Stałej Episkopatu Polski, która dziś ma na Jasnej Górze swoje spotkanie, a także małżeństwa, rodziny, zgromadzenia zakonne oraz młodzież - każdy ma swój udział w trwającej w sercu Polski modlitwie za Ojczyznę. Zapraszamy na spotkanie z uczestniczącymi w dzisiejszych uroczystościach pielgrzymami.

Autor: AS

Duchowa łączność z Jasną Górą w Uroczystość Królowej Polski

Duchowa łączność z Jasną Górą w Uroczystość Królowej Polski

Sobota, 01.05.2021

Do duchowej łączności z Jasną Górą w uroczystość Królowej Polski, 3 maja, zachęca jasnogórski przeor. O. Samuel Pacholski przypomina, że święto jest przede wszystkim okazją do dziękczynienia za obecność Maryi w dziejach naszego Narodu.

Autor: @JasnaGóraNews

Jasnogórski maj

Jasnogórski maj

Sobota, 01.05.2021

Dziś w pierwszą sobotę miesiąca Modlitwa Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na jasnogórskich błoniach od godz. 16.00. Msza św. z zawierzeniem rodzin o 18.30.

Autor: @JasnaGóraNews

Werbiści dziękują za świętego współbrata

Werbiści dziękują za świętego współbrata

Piątek, 30.04.2021

15-ta rocznica śmierci Sługi Bożego o. Mariana Żelazka wspominana jest na Jasnej Górze. Za dar jego życia i posługi dziękują przedstawiciele polskiej prowincji Księży Werbistów.

Autor: AS