Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Różaniec - panaceum na obecne czasy


Piątek, 20.11.2020

Różaniec - panaceum na obecne czasy
W niespokojnych czasach nękanych konfliktami zbrojnymi, pandemią koronawirusa, w czasach których, to co piękne w kulturze próbuje się zastąpić brzydotą i nową moralnością, modlitwa różańcowa dla ludzi wierzących jawi się jako światło nadziei i ratunek przed ideologizacją, wskazał ks. Jacek Gancarek, moderator Stowarzyszenia Żywy Różaniec.

Wczoraj w Kaplicy Matki Bożej, apelem jasnogórskim zwieńczono obrady w ramach XVII Konferencji Moderatorów Diecezjalnych Żywego Różańca, które w tym roku miały charakter on-line.

W apelowym rozważaniu ks. Gancarek prosił, aby modlitwę różańcową na nowo odkrywali zwłaszcza ludzie młodzi:

W dobie, gdzie martwimy się o nasze zdrowie, bliskich, pracę i przyszłość, moderator Stowarzyszenia Żywy Różaniec przekonywał, że Maryja - najlepsza Matka, która zna lęki i obawy swoich dzieci, czeka na nas ze swoją pomocą i radą:

Tegorocznej Konferencji Moderatorów Diecezjalnych Żywego Różańca towarzyszyły słowa 'Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z Maryją, Matką Jezusa' (Dz 1, 14).

W czasie obrad ks. abp Wacław Depo, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Żywego Różańca wygłosił referat 'Maryja Niewiasta Eucharystii', a ks. Jacek Gancarek mówił o sile duchowej, którą daje modlitwa różańcowa. Z kolei o akcji 'Różaniec dla misji' głos zabrał ks. Maciej Będziński z Papieskich Dzieł Misyjnych. Siostry Loretanki przedstawiły najnowsze publikacje i wydawnictwa, związane z modlitwą różańcową.


Autor: mb

Zobacz również

Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości

Zgromadzeni, nakarmieni i powołani do krzewienia świętości

Sobota, 05.12.2020

"Poślij mnie!" - to hasło naukowej sesji misjologicznej i czuwania modlitewnego na Jasnej Górze.

Autor: BZ

Coraz więcej kobiet wybiera takie życie

Coraz więcej kobiet wybiera takie życie

Sobota, 05.12.2020

Pracują w szpitalach, instytucjach kościelnych, urzędach, szkołach, mediach, branżach turystycznej, sportowej, handlowej, są lekarzami, terapeutkami, czy emerytkami...

Autor: BZ

Pierwsza sobota - comiesięczne zawierzenia

Pierwsza sobota - comiesięczne zawierzenia

Sobota, 05.12.2020

- Na tym najważniejszym dla Narodu ołtarzu składamy dziś nasze adwentowe nawracanie się i dzieła, które prowadzimy - mówił na rozpoczęcie porannej Mszy Świętej ks. Jarosław Grabowski

Autor: BZ

Dzień Górnika

Dzień Górnika

Piątek, 04.12.2020

We wspomnienie św. Barbary 'Dzień Górnika' na Jasnej Górze obchodzą przedstawiciele zarządu Państwowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA. Z kolei sprawy związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i rozwojem firmy zanoszą pracownicy z Zakładów Górniczych Lubin.

Autor: mb

W zawierzeniu siła

W zawierzeniu siła

Piątek, 04.12.2020

O siły do pokonywania codziennych trudności związanych z chorobą nowotworową prosili dziś na Jasnej Górze pracownicy i grupa pacjentów Poradni Opieki Paliatywnej i Hospicjum Domowego przy ul. Kopernika 34 w Częstochowie.

Autor: mb

Barbara Święta o Górnikach pamięta

Barbara Święta o Górnikach pamięta

Piątek, 04.12.2020

Przed liturgicznym wspomnieniem św. Barbary tradycyjnie na Jasnej Górze spotykają się pracownicy różnych sektorów górnictwa, aby przez pośrednictwo swej patronki dziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o błogosławieństwo dla siebie i rodzin.

Autor: mb