Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Wielki czciciel Matki Bożej


Czwartek, 19.11.2020

Wielki czciciel Matki Bożej
W wieku 61 lat, w 35 roku życia zakonnego i 29 roku kapłaństwa zmarł dominikanin o. Stanisław Przepierski, czciciel Maryi i wierny jasnogórski pielgrzym, opiekun wspólnot Żywego Różańca w archidiecezji warszawskiej. Zakonnik przybywał do Sanktuarium wielokrotnie m.in. organizując 1. Ogólnopolski Kongres Różańcowy, uczestnicząc w konferencji Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, czy głosząc nowennę przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej.

O. Stanisław Przepierski uczestniczył też na Jasnej Górze w spotkaniu z cyklu "Prymas jasnogórski w drodze na ołtarze", przygotowującego do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego. W jednym ze swoich ostatnich wystąpień w częstochowskim Sanktuarium mówił, że Śluby Jasnogórskie Narodu pozostają bardzo aktualne i konkretne dla nas.

"Ojciec Stanisław był wielkim czcicielem Matki Bożej. Wierzymy, że Maryja wyszła mu na spotkanie. Ojcze Stanisławie, dziękujemy za Twoją wiarę, życie i gorliwość. Salve Regina!" - napisali na Twitterze dominikanie.

Autor: BZ

Zobacz również

Modlitwa to potężna broń duchowa

Modlitwa to potężna broń duchowa

Piątek, 27.11.2020

Jak w każdy piątkowy wieczór, tak i dziś, na Jasnej Górze wybrzmi modlitwa za wszystkich członków 'Armii św. Michała Archanioła'. Mszy Świętej o godzinie 19.30 w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć będzie o. Dariusz Nowicki.

Autor: AN

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Piątek, 27.11.2020

Nie wiesz jak przeżyć tegoroczny Adwent? W jaki sposób przygotować się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia? Ojcowie i bracia Paulini z Jasnej Góry mają na to odpowiedź - wraz z bł. Euzebiuszem z Ostrzyhomia wyjdź na pustynię i zacznij prostować ścieżki swojego życia.

Autor: AN

Oddany Apostoł Maryi

Oddany Apostoł Maryi

Czwartek, 26.11.2020

Na Jasnej Górze trwa codzienna listopadowa modlitwa za wszystkich wiernych zmarłych. Dziś paulini wspominają i modlą się m.in. za swojego współbrata...

Autor: BZ

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Czwartek, 26.11.2020

"(…) Matko Najświętsza, zachowaj to, co nieskażone, to, co piękne, zachowaj moją pierwotną miłość biskupią" mówił na Jasnej Górze bp Stanisław Nowak...

Autor: BZ

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Środa, 25.11.2020

XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę przemieni się w tym roku w konkurs na wieczernikową ozdobę! Z uwagi na trwający stan epidemii i obowiązujące obostrzenia głosowanie przyjmie formę on - line i będzie dotyczyło jednej przygotowanej przez dzieci ozdoby.

Autor: ib

Z modlitwą za Ojczyznę

Z modlitwą za Ojczyznę

Środa, 25.11.2020

Na Jasnej Górze każdego dnia trwa modlitwa za Polskę i Polaków. Od 14 grudnia 1981 roku Msze św. w intencji Ojczyzny sprawowane są w Kaplicy Matki Bożej o godz. 15.30. Szczególna prośba do Matki Bożej za nasz kraj kierowana jest również podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego.

Autor: ib