Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Najlepszy dar dla tych, którzy odeszli


Czwartek, 19.11.2020

Najlepszy dar dla tych, którzy odeszli
"Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni".
Na Jasnej Górze przez cały listopad trwa modlitwa w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i podczas codziennej Mszy Świętej w bazylice.

Wypominki i Msza Święta w intencji zmarłych odprawiane są w listopadzie codziennie o godz. 7.00, a w niedzielę o 6.30.

W tym roku inaczej niż w latach ubiegłych z powodu pandemii i obostrzeń sanitarnych zamknięte dla wiernych są krypty w Kaplicy Matki Bożej, w których pochowani są zmarli paulini.
Jednocześnie zakonnicy przypominają, że z powodu Covid-19 wierni przez cały listopad mogą uzyskać odpusty zupełne za zmarłych przypisane do zwykłych warunków oraz pobożnego odwiedzenia cmentarza lub modlitwy w myślach za zmarłych. Więcej o dekrecie Penitencjarii Apostolskiej można znaleźć m.in. na naszej stronie

https://www.radiojasnagora.pl/n2053-dekret-penitencjarii-apostolskiej-o-odpustach-za-zmarlych-w-listopadzie-2020

Autor: BZ

Zobacz również

Modlitwa to potężna broń duchowa

Modlitwa to potężna broń duchowa

Piątek, 27.11.2020

Jak w każdy piątkowy wieczór, tak i dziś, na Jasnej Górze wybrzmi modlitwa za wszystkich członków 'Armii św. Michała Archanioła'. Mszy Świętej o godzinie 19.30 w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć będzie o. Dariusz Nowicki.

Autor: AN

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Piątek, 27.11.2020

Nie wiesz jak przeżyć tegoroczny Adwent? W jaki sposób przygotować się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia? Ojcowie i bracia Paulini z Jasnej Góry mają na to odpowiedź - wraz z bł. Euzebiuszem z Ostrzyhomia wyjdź na pustynię i zacznij prostować ścieżki swojego życia.

Autor: AN

Oddany Apostoł Maryi

Oddany Apostoł Maryi

Czwartek, 26.11.2020

Na Jasnej Górze trwa codzienna listopadowa modlitwa za wszystkich wiernych zmarłych. Dziś paulini wspominają i modlą się m.in. za swojego współbrata...

Autor: BZ

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Czwartek, 26.11.2020

"(…) Matko Najświętsza, zachowaj to, co nieskażone, to, co piękne, zachowaj moją pierwotną miłość biskupią" mówił na Jasnej Górze bp Stanisław Nowak...

Autor: BZ

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Środa, 25.11.2020

XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę przemieni się w tym roku w konkurs na wieczernikową ozdobę! Z uwagi na trwający stan epidemii i obowiązujące obostrzenia głosowanie przyjmie formę on - line i będzie dotyczyło jednej przygotowanej przez dzieci ozdoby.

Autor: ib

Z modlitwą za Ojczyznę

Z modlitwą za Ojczyznę

Środa, 25.11.2020

Na Jasnej Górze każdego dnia trwa modlitwa za Polskę i Polaków. Od 14 grudnia 1981 roku Msze św. w intencji Ojczyzny sprawowane są w Kaplicy Matki Bożej o godz. 15.30. Szczególna prośba do Matki Bożej za nasz kraj kierowana jest również podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego.

Autor: ib