Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Rozpoczęcie jubileuszu od rachunku sumienia


Niedziela, 15.11.2020

Rozpoczęcie jubileuszu od rachunku sumienia
Jak nie zlekceważyć wezwania do niesienia pomocy i jak najlepiej wypełniać to powołanie zastanawiali się na Jasnej Górze reprezentanci Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.
Tradycyjnie w Światowym Dniu Ubogich do Sanktuarium przyjeżdżają przedstawiciele tej najstarszej w kraju organizacji pomagającej osobom bezdomnym. W tym roku pielgrzymka została ograniczona do uczestnictwa we Mszy Świętej w Kaplicy Matki Bożej.

W homilii ks. Stanisław Słowik, powiedział, że dzisiejsza Ewangelia o pomnażaniu i zmarnowaniu talentów to nie tylko barwna opowieść literacka.

Krajowy kapelan Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przywołał fragmenty orędzia papieża Franciszka na IV Światowy Dzień Ubogich.
Kapłan zwrócił uwagę, że czytamy w nim o różnych postawach: o wyciągniętej ręce lekarza, który przejmuje się każdym pacjentem, o ręce pielęgniarki i pielęgniarza, którzy troszczą się o chorych, o ręce wolontariusza, ale i o ręce trzymanej w kieszeni, o ręce wyciągniętej do zagarniania pieniędzy, czy o ręce, która sieje śmierć.

Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta, jako niezależna, katolicka organizacja dobroczynna w całej Polsce prowadzi ok. 130 różnego rodzaju placówek pobytowych. Dodatkowo organizuje m.in. wiele ogrzewalni, łaźni, punktów wydawania żywności, odzieży i świetlic.
W 2021 roku Towarzystwo będzie przeżywało jubileusz 40-lecia funkcjonowania.

Autor: BZ

Zobacz również

Modlitwa to potężna broń duchowa

Modlitwa to potężna broń duchowa

Piątek, 27.11.2020

Jak w każdy piątkowy wieczór, tak i dziś, na Jasnej Górze wybrzmi modlitwa za wszystkich członków 'Armii św. Michała Archanioła'. Mszy Świętej o godzinie 19.30 w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć będzie o. Dariusz Nowicki.

Autor: AN

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Piątek, 27.11.2020

Nie wiesz jak przeżyć tegoroczny Adwent? W jaki sposób przygotować się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia? Ojcowie i bracia Paulini z Jasnej Góry mają na to odpowiedź - wraz z bł. Euzebiuszem z Ostrzyhomia wyjdź na pustynię i zacznij prostować ścieżki swojego życia.

Autor: AN

Oddany Apostoł Maryi

Oddany Apostoł Maryi

Czwartek, 26.11.2020

Na Jasnej Górze trwa codzienna listopadowa modlitwa za wszystkich wiernych zmarłych. Dziś paulini wspominają i modlą się m.in. za swojego współbrata...

Autor: BZ

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Czwartek, 26.11.2020

"(…) Matko Najświętsza, zachowaj to, co nieskażone, to, co piękne, zachowaj moją pierwotną miłość biskupią" mówił na Jasnej Górze bp Stanisław Nowak...

Autor: BZ

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Środa, 25.11.2020

XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę przemieni się w tym roku w konkurs na wieczernikową ozdobę! Z uwagi na trwający stan epidemii i obowiązujące obostrzenia głosowanie przyjmie formę on - line i będzie dotyczyło jednej przygotowanej przez dzieci ozdoby.

Autor: ib

Z modlitwą za Ojczyznę

Z modlitwą za Ojczyznę

Środa, 25.11.2020

Na Jasnej Górze każdego dnia trwa modlitwa za Polskę i Polaków. Od 14 grudnia 1981 roku Msze św. w intencji Ojczyzny sprawowane są w Kaplicy Matki Bożej o godz. 15.30. Szczególna prośba do Matki Bożej za nasz kraj kierowana jest również podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego.

Autor: ib