Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Spotkanie ewangelizacyjne


Środa, 15.05.2019

Spotkanie ewangelizacyjne
27 maja w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne z Alanem Amesem, katolickim mówcą, charyzmatykiem i współczesnym mistykiem, nad którym patronat medialny objęło Radio Jasna Góra.
Alan Ames, 26 lat temu doświadczył radykalnego nawrócenia. Będąc gangsterem i przestępcą dostąpił łaski spotkania żywego Boga. Dziś z przesłaniem dotyczącym Bożego Miłosierdzia jeździ po całym świecie. Do Częstochowy, jak mówi Lucyna Wojciechowska, ze wspólnoty modlitewnej funkcjonującej przy Dolinie Miłosierdzia, przyjeżdża aby przypomnieć nam o kilku filarach katolicyzmu.

Spotkanie ewangelizacyjne rozpocznie Msza Święta w Dolinie Miłosierdzia o godz. 18.00. Podczas Eucharystii Alan Ames będzie posługiwał modlitwą uzdrowienia, wygłosi też świadectwo swojego nawrócenia i życia Ewangelią. Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Esprit z Krakowa.

Autor: IB

Zobacz również

Biskupie prymicje

Biskupie prymicje

Czwartek, 04.06.2020

Z modlitwą wdzięczności i zawierzenia przyjechał na Jasną Górę bp Grzegorz Suchodolski, przezywając tu swoje „biskupie prymicje”. - Chcę zawierzyć Matce Bożej wszystkich, z którymi do tej pory szedłem i tych, którzy będą mi powierzeni, podkreślił biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

Autor: MS

Nowa wystawa o Prymasie Wyszyńskim

Nowa wystawa o Prymasie Wyszyńskim

Czwartek, 04.06.2020

Na Jasnej Górze, od strony Bramy Papieskiej, trwają prace przy montażu nowej wystawy. Ekspozycja poświęcona jest życiu i dziedzictwu Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Nosi tytuł „Per Mariam Soli Deo”. Jak wyjaśnia Stanisława Grochowska, odpowiedzialna generalna Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, jej usytuowanie nie jest przypadkowe.

Autor: it

Modlitwa wdzięczności

Modlitwa wdzięczności

Czwartek, 04.06.2020

Z modlitwą wdzięczności za otrzymany dar i wielką łaskę święceń kapłańskich na Jasną Górę wciąż przybywają neoprezbiterzy.Nowo wyświęceni księża od Maryi uczą się jak być zakorzenionym w Chrystusie.

 

Autor: it

Wojskowi dziękują

Wojskowi dziękują

Czwartek, 04.06.2020

Uroczystość wręczenia pamiątkowych odznak honorowych Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie i Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego odbyła się w Sali Rycerskiej. Wyróżniony został paulin o. Eustachy Rakoczy obchodzący w tych dniach 50.roczncię święceń kapłańskich, mjr Wojska Polskiego, od 1975r. z nominacji Prymasa Polski Stefana Kardynała Wyszyńskiego Jasnogórski Kapelan Żołnierzy Niepodległości, organizator duszpasterstwa kombatantów w latach

Autor: it

Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Czwartek, 04.06.2020

Dziś święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jasna Góra to szczególne miejsce dla prezbiterów. Tu, każdego dnia Eucharystie sprawują księża z różnych stron świata, nowo wyświęceni kapłani zawierzają swoje powołanie Maryi, a jubilaci dziękują za służbę Bogu i ludziom.

Autor: it

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Środa, 03.06.2020

Sakrament prezbiteratu otrzymali w ubiegłą sobotę - 30 maja w katedrze w Rzeszowie z rąk bpa. Jan Wątroby, dziś przybyli Matce Bożej podziękować za dar kapłaństwa, jaki stał się ich udziałem.

Autor: ib