Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Lednickie zawierzenie


Środa, 15.05.2019

Lednickie zawierzenie
Członkowie Stowarzyszenia Lednica 2000 podczas wczorajszej modlitwy apelowej zawierzyli Maryi tegoroczne - 23. Spotkanie Młodych pod Bramą Rybą, które odbędzie się 1 czerwca 2019 r.
W tym roku młodzież zgromadzi na Polach Lednickich hasło 'Wiesz, że Cię kocham', a wśród prezentów, jakie otrzymają uczestnicy są: pieczęć, ze słowami z Pieśni nad pieśniami oraz specjalnie przygotowany rachunek sumienia zatytułowany 'Poznaj moje serce, czyli lednicka droga do spowiedzi'.
Podczas spotkania organizatorzy będą się starali pomóc młodym odkryć fakt, że z sakramentów spowiedzi i eucharystii płynie siła do przezwyciężania trudności, z którymi trzeba się mierzyć w codziennym życiu.
Jak przyznał duszpasterz wspólnoty o. Mateusz Kosior, Lednicę z Jasną Górą łączy nie tylko modlitwa i obecność zakonników ale przede wszystkim ikona Matki Bożej.

W programie tegorocznego spotkania na Polach Lednickich przewidziano m.in. błogosławieństwo księży przez ludzi młodych. Tym razem, to młodzież wyciągnie ręce nad kapłanami w modlitwie o dobrych i świętych spowiedników. Lednica to nie tylko miejsce dla nastolatków, w ciągu roku odbywają się tam również: Lednica Dziecka, Lednica Malucha a także Lednica Seniora czy Motocyklisty.

Autor: IB

Zobacz również

Biskupie prymicje

Biskupie prymicje

Czwartek, 04.06.2020

Z modlitwą wdzięczności i zawierzenia przyjechał na Jasną Górę bp Grzegorz Suchodolski, przezywając tu swoje „biskupie prymicje”. - Chcę zawierzyć Matce Bożej wszystkich, z którymi do tej pory szedłem i tych, którzy będą mi powierzeni, podkreślił biskup pomocniczy diecezji siedleckiej.

Autor: MS

Nowa wystawa o Prymasie Wyszyńskim

Nowa wystawa o Prymasie Wyszyńskim

Czwartek, 04.06.2020

Na Jasnej Górze, od strony Bramy Papieskiej, trwają prace przy montażu nowej wystawy. Ekspozycja poświęcona jest życiu i dziedzictwu Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Nosi tytuł „Per Mariam Soli Deo”. Jak wyjaśnia Stanisława Grochowska, odpowiedzialna generalna Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, jej usytuowanie nie jest przypadkowe.

Autor: it

Modlitwa wdzięczności

Modlitwa wdzięczności

Czwartek, 04.06.2020

Z modlitwą wdzięczności za otrzymany dar i wielką łaskę święceń kapłańskich na Jasną Górę wciąż przybywają neoprezbiterzy.Nowo wyświęceni księża od Maryi uczą się jak być zakorzenionym w Chrystusie.

 

Autor: it

Wojskowi dziękują

Wojskowi dziękują

Czwartek, 04.06.2020

Uroczystość wręczenia pamiątkowych odznak honorowych Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie i Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego odbyła się w Sali Rycerskiej. Wyróżniony został paulin o. Eustachy Rakoczy obchodzący w tych dniach 50.roczncię święceń kapłańskich, mjr Wojska Polskiego, od 1975r. z nominacji Prymasa Polski Stefana Kardynała Wyszyńskiego Jasnogórski Kapelan Żołnierzy Niepodległości, organizator duszpasterstwa kombatantów w latach

Autor: it

Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Czwartek, 04.06.2020

Dziś święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jasna Góra to szczególne miejsce dla prezbiterów. Tu, każdego dnia Eucharystie sprawują księża z różnych stron świata, nowo wyświęceni kapłani zawierzają swoje powołanie Maryi, a jubilaci dziękują za służbę Bogu i ludziom.

Autor: it

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Neoprezbiterzy diecezji rzeszowskiej

Środa, 03.06.2020

Sakrament prezbiteratu otrzymali w ubiegłą sobotę - 30 maja w katedrze w Rzeszowie z rąk bpa. Jan Wątroby, dziś przybyli Matce Bożej podziękować za dar kapłaństwa, jaki stał się ich udziałem.

Autor: ib