Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Aktualności » Podzieleni/Połączeni - jasnogórska debata o życiu i wolności


Wtorek, 10.11.2020

Podzieleni/Połączeni - jasnogórska debata o życiu i wolności
Po jednej stronie staną zaproszeni goście - po drugiej możesz być Ty. W ogólnonarodową dyskusję o prawie do życia, wolności wyboru i formach wyrażania sprzeciwu wpisze się jasnogórska debata - Podzieleni/Połączeni. Transmisja spotkania on-line i poprzez media rozpocznie się już w najbliższy czwartek o godzinie 21.30.

- Jak pokazują ostatnie wydarzenia, protesty i marsze pytanie o to czym jest wolność i jakie są jej granice nie jest zagadnieniem akademickim, teoretycznym, ale wzbudzającym emocje i wyciągającym ludzi na ulice, które nie są dobrym miejscem do poważnych rozmów światopoglądowych - mówi o. Michał Legan, rzecznik prasowy Jasnej Góry:

- Debata polegać będzie na tym, że zaprosiliśmy trójkę przedstawicieli Kościoła ks. Wojciecha Węgrzyniaka, biblistę i rekolekcjonistę, s. Tymoteuszę Gil, dominikankę prowadzącą Dom dla Chłopców w Broniszewicach i Jana Melę, podróżnika i publicystę. Po drugiej stronie cała reszta świata - dodaje o. Legan:

Debata towarzyszyć będzie Jasnogórskim Rekolekcjom dla Wszystkich, które trwać będą na Jasnej Górze od 11 do 13 listopada. Szczegółowy program wydarzenia na stronach jasnagora.com, radiojasnagora.pl, a także w mediach społecznościowych Sanktuarium.

Autor: AN

Zobacz również

„Radość konsekracji” - audycje na antenie Radia Jasna Góra

„Radość konsekracji” - audycje na antenie Radia Jasna Góra

Środa, 22.09.2021

W ramach cyklicznej audycji „Radość konsekracji”, w środę 22 września gościem o. Jakuba Szymczychy była siostra nazaretanka Maria Gabriela Spyra. Opowiedziała o tym, w jaki sposób rodziło się jej powołanie, i jak została siostrą zakonną. Zdradziła, czym dla niej jest życie konsekrowane i jak długo żyje jako osoba konsekrowana.

Autor: DR, KC

Czy warto służyć rodzinom?

Czy warto służyć rodzinom?

Wtorek, 21.09.2021

Czy Dzień Dla Życia i Rodziny to tylko jednorazowa, doroczna akcja? A może za towarzyszącymi mu marszami po ulicach miast kryje się coś więcej? W ramach podsumowania niedzielnych wydarzeń z terenu Archidiecezji Częstochowskiej Bartłomiej Zug w „Paśmie Otwartym” rozmawiał z przedstawicielami różnych wspólnot kościelnych zaangażowanych w codzienną służbę rodzinom i promocję wartości każdego życia.

Autor: AN/BZ

'Męskie oblężenie Jasnej Góry'

'Męskie oblężenie Jasnej Góry'

Poniedziałek, 20.09.2021

„Męskie Oblężenie Jasnej Góry” – to temat, który szczególnie akcentowaliśmy na antenie Radia Jasna Góra w sobotę, 18 września. Uczestnicy tej „męskiej” pielgrzymki byli gośćmi s. Aleksandry Szyborskiej w ramach „Pasma studia otwartego”, a także rozmówcami Bartłomieja Zuga w „Panoramie reporterskiego dnia”. Wieczorem, o godz. 19.00, transmitowaliśmy Mszę św. w ramach „Męskiego Oblężenia Jasnej Góry”.

Autor: DR

Konkurs dla Polonii

Konkurs dla Polonii

Sobota, 18.09.2021

Kochana POLONIO! Wiemy, że Radio Jasna Góra jest chętnie słuchane przez Polaków za granicą. Jesteście ważną częścią naszej radiowej wspólnoty! Dlatego chcemy nagłośnić inicjatywę podjętą przez Kongres Młodzieży Polonijnej i Młodzieżową Agencję Informacyjną MAIKA.

Autor: DR, AS

Bądź na bieżąco z życiem Kościoła, słuchaj Pasma Studia Otwartego

Bądź na bieżąco z życiem Kościoła, słuchaj Pasma Studia Otwartego

Piątek, 17.09.2021

Fascynuje Cię Jasna Góra, jej historia i współczesność? Szukasz informacji o Światowym Dniu Środków Społecznego Przekazu albo Kongresie Eucharystycznym? Codziennie od 11.15 do 11.55 redaktorzy Radia Jasna Góra proponują ciekawe tematy, inspirujące rozmowy, opinie ekspertów, spotkania z niezwykłymi osobami i dobrą muzykę.  

Autor: AN

Już wkrótce - Marsz Życia i Rodziny

Już wkrótce - Marsz Życia i Rodziny

Środa, 15.09.2021

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Częstochowy w najbliższą niedzielę, 19 września. W dzisiejszym  „Paśmie studia otwartego” gościem Dariusza Ciszewskiego był Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji Życia i Rodziny, a tematem rozmowy był zbliżający się Marsz, organizowany przez Fundację z okazji Dnia dla Życia i Rodziny, poświęconego istocie ludzkiego życia.

Autor: DR, KC