Radio Jasna Góra

Słuchaj nas on-line Sygnał: 320kbps, 44kHz, Stereo

Serwis informacyjny » Spotkanie formacyjne „Opus Sanctorum Angelorum”


Sobota, 17.10.2020

Spotkanie formacyjne „Opus Sanctorum Angelorum”
W ramach spotkania formacyjnego, czas skupienia i modlitwy przeżywają dziś w sanktuarium, członkowie i sympatycy 'Opus Sanctorum Angelorum'.

S. Jadwiga Jastrzębska ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Krzyża, kierująca sekretariatem wspólnoty w Polsce, wyjaśnia, że Dzieło Świętych Aniołów jest ruchem Kościoła katolickiego. Troszczy się o szerzenie czci świętych aniołów, aby razem z nimi wysławiać Boga i służyć Jego planowi zbawienia, a Jasna Góra w tym planie zajmuje wyjątkowe miejsce:

- Duchowość 'Opus Angelorum' jest skoncentrowana wokół tajemnicy Męki i Śmierci Jezusa oraz modlitwy za kapłanów - dodaje ks. Jan Radziszewski:

Stowarzyszenie Opus Angelorum stawia sobie za cel rozpowszechnianie nabożeństwa do świętych aniołów oraz zachęcanie do zawarcia przymierza z nimi poprzez akt ofiarowania. Wszystko po to, aby posłańcy nieba mogli skuteczniej prowadzić do Boga. Obecnie Dzieło Świętych Aniołów działa w Polsce w kilku ośrodkach: w Lublinie, Zamościu, Warszawie i Olsztynie. Swoje placówki wspólnota ma także w USA, Austrii i Niemczech.

Autor: mb

Zobacz również

Modlitwa to potężna broń duchowa

Modlitwa to potężna broń duchowa

Piątek, 27.11.2020

Jak w każdy piątkowy wieczór, tak i dziś, na Jasnej Górze wybrzmi modlitwa za wszystkich członków 'Armii św. Michała Archanioła'. Mszy Świętej o godzinie 19.30 w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć będzie o. Dariusz Nowicki.

Autor: AN

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Bł. Euzebiusz – świadek Adwentu

Piątek, 27.11.2020

Nie wiesz jak przeżyć tegoroczny Adwent? W jaki sposób przygotować się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia? Ojcowie i bracia Paulini z Jasnej Góry mają na to odpowiedź - wraz z bł. Euzebiuszem z Ostrzyhomia wyjdź na pustynię i zacznij prostować ścieżki swojego życia.

Autor: AN

Oddany Apostoł Maryi

Oddany Apostoł Maryi

Czwartek, 26.11.2020

Na Jasnej Górze trwa codzienna listopadowa modlitwa za wszystkich wiernych zmarłych. Dziś paulini wspominają i modlą się m.in. za swojego współbrata...

Autor: BZ

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Pierwsze kroki w posłudze biskupiej

Czwartek, 26.11.2020

"(…) Matko Najświętsza, zachowaj to, co nieskażone, to, co piękne, zachowaj moją pierwotną miłość biskupią" mówił na Jasnej Górze bp Stanisław Nowak...

Autor: BZ

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Ruszamy z wieczernikowym konkursem!

Środa, 25.11.2020

XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę przemieni się w tym roku w konkurs na wieczernikową ozdobę! Z uwagi na trwający stan epidemii i obowiązujące obostrzenia głosowanie przyjmie formę on - line i będzie dotyczyło jednej przygotowanej przez dzieci ozdoby.

Autor: ib

Z modlitwą za Ojczyznę

Z modlitwą za Ojczyznę

Środa, 25.11.2020

Na Jasnej Górze każdego dnia trwa modlitwa za Polskę i Polaków. Od 14 grudnia 1981 roku Msze św. w intencji Ojczyzny sprawowane są w Kaplicy Matki Bożej o godz. 15.30. Szczególna prośba do Matki Bożej za nasz kraj kierowana jest również podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego.

Autor: ib